سنت پترزبورگ

تور روسیه

 

 • چرا سنت پترزبورگ
 • آب و هوا
 • جاذبه های گردشگری
 • تفریحات
 • خرید و سوغاتی
 • غذا
 • اطلاعات مقصد
 • کلام آخر

تور روسیه از شیراز و تهران، فرصت تجربه یکی از زیباترین شهرهای روسیه

روسیه، از امپراطوری های سابق و بزرگ جهان و گنجینه ای ارزشمند از تاریخ و فرهنگه که دیدنش خالی از لطف نیست.

سنت پترزبورگ، شهر رویایی این کشور عظیم، معروف به ونیز شمالی به معنای “شهر پتر مقدس“، همه ساله مقصد گردشگران زیادی از سراسر دنیاست.

مردم روسیه این شهر رو مرکز علمی و فرهنگی و همینطور پایتخت تاریخی کشورشون میدونن.

فاصله دو شهر مسکو وسنت پترزبورگ ۶۵۰کیلومتر میباشدکه این فاصله باهواپیما در مدت یک ساعت و ده دقیقه وباقطارهای سریع السیر دذ مدت ۴ ساعت طی میشود .این شهر اولین مقصد گردشگران بین الملی به روسیه است .سنت پترزبورگ درکناره های رود  نوا ،در شرق خلیج فنلاند در دریای بالتیک قرار گرفته است وبه «ونیز شمالی »وهمچنین «موزه درفضای باز»معروف است.

آب و هوا سنت پترزبورگ

روسیه آب و هوای قاره ای و مرطوب داره. تابستوناش گرم و زمستوناش سرد و طولانیه.

به طور دقیق نمیشه گفت چه فصلی برای رفتن به سنت پترزبورگ مناسبه چرا که این شهر در تمام فصول، الهام بخش و جذابه.

جالبه بدونید بر خلاف استانداردهای هوایی روسیه، به دلیل دریایی بودن، سنت پترزبورگ زمستونای یخ بندانی نداره و دمای هوا به ندرت به منفی ۱۰ درجه میرسه؛ در فصل بهار هم هوا گرم تر و به طبع، تعداد مسافرین بیشتره ولی جدای این اوصاف، نگاه کردن به تقویم جهت اطلاع از برنامه های هنری و فرهنگی اجرایی در اون، میتونه کمک بزرگی باشه برای انتخاب زمان سفر به این شهر رویایی.

جاذبه های گردشگری سنت پترزبورگ

 • ارمیتاژ (هرمیتاژ)، بزرگترین موزه روسیه و سومین موزه بزرگ جهانه که مجموعه ای عظیم از آثار هنری خانواده سلطنتی این کشور رو در خودش جای داده.
 • کلیسای بزرگ “سنت پطر” و “سنت پل”
 • کلیسای “سنت ایزاک“، بزرگترین کلیسای ارتودوکس روسیه و چهارمین کلیسای ارتودوکس جهان
 • قلعه “پترو پاول“، که روزگاری دژ اصلی شهر بوده و کلیسای پتر مقدس که هنوز هم بلندترین ساختمان سنت پترزبورگ به حساب میاد رو در خودش جای داده.
 • کلبه تمام چوبی پتر کبیر: محل استقرار اون، هنگام طراحی نقشه شهر
 • موزه هنر و نقاشی ملی، موسوم به موزه روس
 • یکی از شاهکارهای هنر و معماری روسیه، قصر “کنستانتین“، محل اقامت دوک های بزرگ در روزگار عظمت این کشور
 • کاخ کاترین، استراحتگاه تابستانی تزارهای روس
 • کاخ “پتر هف“، معروف به کاخ روسیه، مجموعه ای از مجلل ترین باغ ها و قصرهای تابستانی پتر کبیر
 • اسب سوار برنزی، مجسمه یادبود پتر کبیر، واقع در میدان ” سناتسکایا
 • کلیسای “منجی خون های ریخته شده“، اصلی ترین جاذبه شهر

کلیسای خون مقدس

معماری و آرایش کلیسای خون مقدس برعهده ی معمار آلفرد پارلاندبوده است.وی از فرم و آرایش کلیسای واسیلی مقدس واقع در مسکواستفاده کرده است که در آن زمان بعنوان سمبل معماری سنتی در روسیه شناخته شده بود.درمکانی پایین تر از سطح کلیسا که باچند پله جدا میشود،میتوان محلی که تزار در آنجا کشته شد را مشاهده نمود .مساحت کلیسای خون مقدس ۱۶۴۲مترمربع وارتفاع آن ۸۱متر میباشد .این کلیسا در سالهای ۱۸۸۳-۱۹۰۷ساخته شده است .

خیابان نوسکی

خیابان نوسکی به طول ۵/۴کیلومتر وعرض۲۵تا۶۰متر در قلب هسته مرکزی شهر سنت پترزبورگ قرار گرفته ومیدان الکساندر نوسکی را به ساختمان ادمیرال تیستوا (مدیریت ناوگان نظامی دریایی روسیه )متصل ساخته است .از سال ۱۷۶۶در این خیابان زیبا ،تنها عمارتهای سنگی بزرگ اجازه ساخت داشتند.درطول قرن ۱۹ بهترین معماران روسیه وسراسر جهان خیابان نوسکی را تبدیل به یکی از زیباترین خیابانهای اروپا کردند.

جزیره واسیلوسکی

جزیره واسیلوسکی بزرگترین جزیره در رودخانه  نوا  در شهر سنت پترزبورگ است .وسعت این جزیره از شمال به جنوب ۴٫۲کیلومتر ،از غرب به شرق۶٫۶کیلومتر ومساحت آن ۱۰٫۹ کیلومتر مربع است .جزیره واسیلوسکی در ابتدا بعنوان مرکز شهر سنت پترزبورگ طراحی شده بود .در دهه سوم قرن ۱۸ بندر سنت پترزبورگ به این جزیره منتقل شد .شساختمان ۱۲ انجمن یا  دویناتست کالگی ،که دراوایل قرن ۱۸ در آن مجلس سنا بوده ،در جزیره واسیلوسکی واقع شده است.

قلعه پترو پاول

قلعه پترو پاول در زمان پتر کبیر همزمان با تاسیس شهر سنت پترزبورگ در ۱۶ می سال ۱۷۰۳ در جزیره خرگوشها احداث شد .دیوارهای این قلعه به منظور برخورداری از توان دفاعی بالا باارتفاع ۱۲متر ،ضخامت ۱۰متر وبه صورت شش ضلعی ساخته شد تادشمن براحتی نتواند در آن نفوذ کند .از جمله ساختمانهای مهم دیگر این بنا ،قلعه زندان وضرابخانه روسیه است  که از قدیم تا بحال مسیول ضرب اسکناس وسکه در روسیه بوده است .هرروز راس سشاعت ۱۲:۰۰ از این قلعه یک گلوله توپ شلیک میشود .

 میدان کاخ

میدان کاخ در شهر سنت پترزبورگ که« پل کاخ »را به «نوسکی پروسپکت »پیوند میدهد وبه جزیره واسیلوسکی راهنمایی میکند ،میدان مرکزی شهر سنت پترزبورگ وامپراتوری روسیه پیشین است .این مکان جایگاه بسیاری از رخدادهای بااهمیت جهانی بود که از میان آنها میتوان از یکشنبه خونین (۱۹۰۵) وانقلاب اکتبر (۱۹۱۷) یاد کرد .قصربا عظمت وبسیار زیبای زمستانی هرمیتاژ در این میدان قرار گرفته و در واقع نام این میدان برگرفته از همین کاخ زیباست .

موزه هرمیتاژیا کاخ زمستانی

موزه هرمیتاژبعنوان یکی از ۲۰موزه پر بازدید جهان متشکل ارز ۵ ساختمان در کناره رود نوا واقع شده است .کاخ زمستانی شهر سنت پترزبورگ که از سال ۱۷۳۲ تاسال ۱۹۱۷ میلادی محل سکونت تزارهای روسیه بوده در حال حاضر ساختمان مرکزی موزه هرمیتاژ است .در این موزه بیش از سه میلیون اثر فرهنگی از عصر حجرتا امروز از جمله فرش پازیریک و جواهرات اهدایی نادرشاه نگهداری میشود .تا نیمه قرن ۱۹ میلادی ورود به این موزه برای عامه مردم ممنوع بود .

فستیوال های سنت پترزبورگ

معروف ترین فستیوال سنت پترزبورگ، معروف به شب های سفید، در فصل تابستون برگزار میشه و سرشار از رنگ، شور و هیجانه.

حضور ستارگان روس، اجرای نمایش، رقص باله و برنامه های متعدد دیدنی، خیره کننده چشم هاست!

 

تور روسیه از شیراز، یکی از مفرح ترین تورهای ماست و لحظات خوبی رو براتون رقم میزنه.

خرید در سنت پترزبورگ

خرید کردن در سنت پترزبورگ هرگز شما رو خسته نمیکنه. تنوع مراکز تجاری به حدیه که دستتون رو برای انتخاب کاملا باز میذاره.

بازارچه قدیمی این شهر، از قدیمی ترین بازارهای سرپوشیده جهانه که ساخت اون مربوط میشه به قرن ۱۸ میلادی و خرید کردن از فروشگاه های متعددش، تجربه گذران روزگار، در ایام گذشتست.

بخش مهمی از سفر رو تهیه کردن سوغاتی تشکیل میده. بازار واقع در خیابان “نوسکی”، رو به روی کلیسای منجی خون های ریخته شده، بهترین گزینه خرید سوغاتی خواهد بود.

سر زدن به فروشگاه مسکو سیتی و مرکز خرید “لارس سیکوندا” رو هم فراموش نکنید.

سوغاتی سنت پترزبورگ

صنایع دستی، عروسک های چوبی معروف به “ماتریوشکا”، گردنبندهایی از جنس کهربا، پوشاک از جنس پوست و… ، تنها بخشی از سوغاتی های روسیه رو در برمیگیرن.

خرید شکلات های روسی، خوشمزه ترین شکلات های جهان رو فراموش نکنید.

غذا سنت پترزبورگ

غذاهای روسی، تلفیقی از طعم های اروپایی و آسیایی هستن.

از مهم ترین خوراک های این کشور، میشه به افا، سوپ بورس، پلمنی و شیچی، اشاره کرد.

 

تور روسیه از شیراز یا تهران، بهترین فرصت تجربه طعم های جدیده.

ویزا

مدت زمان ویزای توریستی این کشور بر اساس تاریخ پرواز و رزرو هتل صادر میشه؛ پس هنگام خرید بلیط و رزرو اقامتگاه حواستون رو جمع کنید چرا که اعتبار دریافت شده قابل تغییر نخواهد بود.

برای تهیه ویزای گردشگری، برخلاف تجاری، احتیاجی به حضور فرد و تعیین وقت مصاحبه نیست.

هزینه سفر

جهت سفر به روسیه باید مبالغ احتمالی مورد نیاز رو در نظر گرفت. اما راه کم هزینه تری هم برای رفتن به سنت پترزبورگ وجود داره و اون، انتخاب یکی از شهرهای اطراف و رفتن به شهر مورد نظر از این طریقه.

رفت و آمد

برای تردد در شهر، مترو، بهترین و مقرون به صرفه ترین وسیله حمل و نقله.

شاید براتون جالب باشه بدونید که عمیق ترین متروی جهان در سنت پترزبورگ قرار داره.

مدت زمان پرواز

طول مدت پرواز از مسکو به تهران، ۳ساعت و ۵۰ دقیقه هست.

ساعت محلی

وقت محلی روسیه، یک ساعت و نیم عقب تر از ایران

واحد پول

روبل

زبان

زبان رسمی مردم، روسی هست اما ۲۷ زبان رسمی دیگه هم در جمهوری ها و مناطق خودگردان این کشور استفاده میشه.

دین

چهل درصد مردم روسیه، مسیحی ارتدوکس و ۱۳ درصد اونها، یهودی، بودایی و پروتستان هستن.

کلام آخر

سنت پترزبورگ، قلب حوادث تاریخی روسیست. کمتر کسی رو میشه دید که علاقه ای به دیدن پایتخت اول و شهر موزه های این کشور نداشته باشه.

 

اگر با خوندن این متن تمایلی به دیدن کشور روسیه پیدا کردید، میتونید تور روسیه از شیراز رو از سایت گردش با ما و با بهترین قیمت رزرو کنید.

 

گالری تصاویر سن پترزبورگ

تورهای مرتبط

Summary
Review Date
Reviewed Item
تور روسیه از شیراز
Author Rating
5
دانلود اپلیکیشن اندروید