مسکو

تور روسیه

 

  • چرا مسکو
  • آب و هوا
  • جاذبه های گردشگری
  • تفریحات
  • خرید و سوغاتی
  • غذا
  • اطلاعات مقصد
  • کلام آخر

تور روسیه از شیراز و تهران، فرصت تجربه یکی از بهترین شهرهای دنیاست

مسکو شهری اسرار آمیز، مهد تمدن و جلوه گاه نویسندگان خوش فکر سرزمین روسیه، یکی از ۱۰ شهر زیبای جهان و انتخاب بسیاری از علاقمندان به سفره.

قطعا برای خیلی از ما، دیدن زادگاه افراد به نامی همچون داستایوفسکی، چخوف، استالین و دیگر افرادی که اسمشون رو به وفور شنیدیم لطف زیادی داره؛ همین طور این کشور به دلیل برنامه های معروفی از جمله اپرا، باله، تئاتر و … همه ساله هنردوست های زیادی رو از سر تا سر دنیا به خودش جذب میکنه.

سفر به روسیه خصوصا مسکو، به نحوی سفر در زمانه. قدم زدن در بافت قدیمی شهر و تجسم نفس کشیدن هنرمندان محبوبی که خیلی از ما رو ساعت ها مجذوب کتاب و نوشته های خودشون کردن، ایجاد کننده یک حس خوبه!

سواحل

تفریحات آبی در همه جای دنیا پرطرفدار و جذابه؛ اما با توجه به این که امکان شنا در مناطق عمیق برای همه وجود نداره، مقامات روسیه تصمیم گرفتن سواحل کم عمقی رو برای راحت شدن کار در اختیار علاقه مندان قرار بدن.

آب و هوای روسیه

روسیه آب و هوای قاره ای و مرطوب داره. تابستوناش گرم و زمستوناش برفی و زیباست.

تابستون مسکو از اواسط مه تا اوایل سپتامبر و زمستون این شهر از اول نوامبر تا پایان مارس ادامه خواهد داشت.

تنوع دیدنی های مسکو به حدیه که در تمامی فصول سال، مشتاقانی برای سفر داره؛ برای مثال شب های سفید روسیه جذابیت خاصی به تابستون بخشیده و یا پاییز و زمستان بهترین زمان برپایی فستیوال های این کشور هستن.

درطول فصل زمستان برف این شهر رابه رنگ سفید یکدست می پوشاند ودربهاروتابستان گیاهان سبز،پارکها وباغهای این شهر رارنگ امیزی می نمایند.برگ های طلایی هم در پاییززینت بخش این شهر می شوند.مسکوشهری بسیارسرسبزاست وبیش از چهل ودو درصد از مساحت این شهرراباغ ها،پارک ها و جنگل هاپوشانده اند.این شهر تقریبا دارای پنجاه پارک وجنگل وبیش از هفتصد بلواروباغ کوچک می باشد.این موضوع مسکو رادرمیان پایتخت های جهان بی نظیر میسازد.

شاید به نظر برسه روسیه فقط مناسب عاشقان تاریخ و هنره، بدون کوچکترین جذابیتی برای سایرین، اما تنوع آثار به حدیه که تقریبا هر فرد با هر سلیقه ای رو راضی به دیار خودش برمیگردونه.

از جمله آثار پایتخت (مسکو):

ارگ شکوهمند “کرملین” نماد روسیه. مجموعه زیبایی از قصر، کلیسا و برج های چندین ساله که چشم هر بیننده ای رو خیره میکنه.

میدان سرخ و کلیسای پرنقش و نگار “سنت باسیل”، و در مراحل بعد، “آرامگاه لنین“، موزه، گالری ها، نگارخانه “تورتیاکوف” و تئاتر “بلشوی” از باید های لیست بازدید شما در سفر به مسکو هست و توصیه میشه تحت هیچ شرایطی از دیدنشون غافل نشید.

مقبره سرباز گمنام مسکو

مقبره سرباز گمنام یکی از دیدنیهای مسکو درکنارباغ الکساندر درمیدان سرخ قرار دارد.دراین قبر بقایای سربازی گمنام که در جنگ با آلمانها کشته شده،ازبزرگراه لنینگرادبه این محل انتقال یافته،کلاه وشنل سرباز روی مقبره قرار داردوهمیشه سربازی با لباس فرم واسلحه به دست روی مقبره به حالت آماده باش ایستاده است.درهرسال به مناسبت جنگ بزرگ میهنی ،مراسم فوق العاده ویژه ای به یادبود سربازان باقراردادن تاج بزرگی ازگل برروی مقبره برگزار می شود.

باغ الکساندر

این باغ نخستین پارک عمومی مسکو است که در حد فاصل دیوار کرملین ورودخانه های مسکوا ونگلینا بناشده است .ساخت این پارک درسال۱۸۱۹آغازودرسال ۱۸۲۳به اتمام رسید.این پارک به سه باغ اصلی تقسیم می شودکه تمام طول ضلع غربی کرملین به طول ۸۶۵مترراپوشش داده اند.بناهای یادبود،فواره های زیبا،باغچه هایی از گلهای رنگارنگ،ستون هرمی شکل سنگی که اسامی تمام تزارهای خانواده رومانوف ها روی این بنای یادبود حک شده است وتاریخچه ی این باغ ،دلایل اصلی محبوبیت این باغ هستند.

میدان مانژ

این مکان اولین میدانی است که پس از آتش سوزی مسکودر۱۸۱۲درگوشه شمالی میدان سرخ ودرپشت کرملین ساخته شد.مهم ترین بنای این میدان ساختمان مانژاست که درسال۱۸۱۷ احداث می شود.مانژبرای بازدید از مراسم رژه وآموزشهای نظامی ساخته شده است.در داخل مانژ،هنگ پیاده نظام شامل ۲۰۰۰نفربه راحتی می توانند مانوربدهند.اکنون مانژمحل نمایشگاههای بزرگ مسکوفروسیه و بین المللی می باشدومساحت میدان مانز۶۵۰۰مترمربع میباشد.

کلیساهای کرملین

محوطه کرملین برروی بزرگترین تپه شهر بنام باراویتسکی ساخته شده است.این محوطه دارای دو میدان اصلی است،که یکی از آن هامیدان سابورنایا است.این میدان قدیمی ترین میدان در کرملین است که توسط سولاری و روفوطراحی شده است.دراین میدان تعدادی کلیساوجود دارد،ازجمله:کاتردال دورمیشن،اوسپنسکی سابور،بلاگاوشنسکی سابور،کلیسای مریم مقدس وکلیسای آرخانگلسکی سابور.در این کلیساها ایکونهای سنت جرج ،مریم مقدس، ولادیمیر ودیگر شمایل ها نگهداری می شود.

میدان سرخ

میدان سرخ که از مشهورترین میدانهای جهان است،قلب شهرمسکو ونماد کشورروسیه به شمارمی رود.درسندمربوط به این میدان که درشهرداری مسکو نگهداری می گردد،مشخصاتش چنین ثبت شده است:طول ۶۹۵ متروعرض ۱۳متر.معمارمشهور ژوزف بویوف (۱۸۳۴-۱۷۸۴)یکی از استادان برجسته کلاسیک روسی نیمه دوم قرن نوزدهم درطراحی وبازسازی میدان سرخ وبازار آن نقش اساسی داشت.درسالهای بعد از انقلاب اکتبر،میدان سرخ اهمیت بیشتری پیدا کرد.

خیابان‌گردی

به‌طور حتم خیابون­ های تمیز و سنگ فرش شدهٔ شهر، اشتیاق زیادی رو برای پیاده‌روی در شما بوجود میاره خصوصاً که نزدیک بودن مناطق دیدنی ایروان به هم، باعث راحت‌تر شدن کار میشه.

تور ارمنستان از تهران یا شیراز رو فراموش نکنید

جشن‌ها

در مورد آداب‌ و رسوم باید گفت ارمنی‌ها اعیاد زیادی رو جشن می­گیرن که مهم‌ترین اونها عید “ناساوات” بازماندهٔ قبل از ورود مسیحیت به ارمنستانه که بی‌شباهت به جشن “هولی” هندی‌ها نیست با این تفاوت که در ناساوات مردم روی‌ هم آب می­پاشن و در هولی، رنگ.

دومین عید مهم اونها عید پاک، سالروز رستاخیز حضرت مسیح(ع) هست که نیمهٔ دوم تعطیلات نوروز ما برگزار میشه. با سفر کردن در این زمان، هم می­تونید شاهد چنین مراسم زیبایی باشید و هم با گذاشتن تاج‌هایی از گیاه بابونه بر سرتون که یک حرکت نمادینه، ارامنه رو همراهی کنید!

خرید در مسکو

خیابان بزرگ “پتروسکا” سرشار از فروشگاه و بوتیک های پرزرق و برقه که گذروندن یک شب پرهیجان و رویایی در پیاده راه اون “استلسنیکف“، لحظات خوبی رو براتون رقم میزنه.

سوغاتی مسکو

صنایع دستی، عروسک های چوبی معروف به “ماتریوشکا“، گردنبندهایی از جنس کهربا، پوشاک از جنس پوست و… ، تنها بخشی از سوغاتی های روسیه رو در برمیگیرن.

خرید شکلات های روسی، خوشمزه ترین شکلات های جهان، رو فراموش نکنید.

درضمن تور روسیه از شیراز رو یادتون نره!

غذا

یکی از خوراک های سنتی روسیه، “چلمنی” که بهترین اون رو در کافه “پوشکین” مسکو میشه پیدا کرد.

همچنین رستوران های زنجیره ای “استلوایا” عرضه کننده بهترین غذاهای روسی، قفقازی و اروپای شرقیه که پیشنهاد میکنم حتما سری به اونها بزنید.

اگر تجربه طعم های جدید رو دوست دارید، تور روسیه از شیراز یا تهران، میتونه انتخاب مناسبی براتون باشه.

ویزا

مدت زمان ویزای توریستی این کشور بر اساس تاریخ پرواز و رزرو هتل صادر میشه، پس هنگام خرید بلیط و رزرو اقامتگاه، حواستون رو جمع کنید چرا که اعتبار دریافت شده قابل تغییر نخواهد بود.

برای تهیه ویزای گردشگری، برخلاف تجاری، احتیاجی به حضور فرد و تعیین وقت مصاحبه نیست.

هزینه

مسکو یکی از گرون ترین شهرهای دنیاست.

هزینه خطوط هوایی متوسط، هتل ها متوسط رو به بالا_خصوصا مرکز شهر_ و غذا حتی در فست فودهای بین المللی، نسبتا بالا خواهد بود.

رفت و آمد

قیمت مناسب و گستردگی شبکه مترو، تردد در شهر رو آسون میکنه.

مدت زمان پرواز

طول مدت پرواز از مسکو به تهران، ۳ساعت و ۵۰ دقیقه هست.

ساعت محلی

وقت محلی روسیه، یک ساعت ونیم عقب تر از ایرانه.

واحد پول

روبل

زبان

زبان رسمی مردم، روسی هست اما زبان رسمی دیگه هم در جمهوری ها و مناطق خودگردان این کشور استفاده میشه.

دین

چهل درصد مردم روسیه، مسیحی ارتدوکس و ۱۳ درصد اونها، یهودی، بودایی و پروتستان هستن.

کلام آخر

شاید به نظر برسه روسیه بدون کوچکترین جذابیتی برای سایرین، فقط مناسب عاشقان تاریخ و هنره، اما تنوع آثار به حدیه که تقریبا هر فرد با هر سلیقه ای رو راضی به دیار خودش برمیگردونه

مسابقات جام جهانی فوتبال نیز در این شهر برگزار می گردد . برای اطلاع از تور جام جهانی روسیه گردش با ما را دنبال کنید     .

اگر با خوندن این متن تمایلی به دیدن کشور روسیه پیدا کردید، میتونید تور روسیه از شیراز یا تهران رو از سایت گردش با ما با بهترین قیمت رزرو کنید.

 

گالری تصاویر روسیه

Customize

Summary
Review Date
Reviewed Item
تور روسیه از تهران وشیراز
Author Rating
5
دانلود اپلیکیشن اندروید