جواهر ده

شهر رامسر یکی از زیباترین شهرهای شمالی کشور هست که در  استان مازندران واقع شده است، که با طبیعت بکر و چشم اندازهای بی نظیرش هوش را از سر هر بیننده ایی می برد و یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری و سفر بخصوص در فصل های بهار و تابستان می باشد.برای آشنایی بیشتر با جاهای دیدنی رامسر با ما همراه باشید.

شهر رامسر در قدیم با نام سخت سر شهرت داشته است و آخرین شهر در غرب مازندران است. بطورکلی آب و هوای رامسر  در تابستان گرم و مرطوب و در زمستان ها معتدل است و به دلیل نزدیکی به جنگل و دریا از ویژگی های منحصربفردی برخوردار شده است و باعث جذب گردشگران بسیاری به این منطقه شده است.

 ۱-روستای جواهرده

روستای جواهرده یکی از جاذبه های فوق العاده  زیبا و دیدنی استان مازندران می باشد که در فاصله ی ۲۶ کیلومتری از رامسر قرار دارد و با طبیعت بکر و چشم اندازهای زیبایش همانند نگینی در دل طبیعت بکر رامسر میدرخشد. در گشت و گذار در جواهر ده می تونید از صنایع دستی  منطقه و غذاهای محلی روستا خرید کنید.

جواهر ده

روستای جواهرده  از جذاب ترین مناطق گردشگری ایران می باشد که با آثار تاریخی که در خود جای داده است

مسجد آدینه با قدمتی تقریبا ۷ قرن و گورهای گبری و … از جمله دیدنی های تاریخی این روستا به حساب می آید.

تله کابین رامسر-۲

تله کابین رامسر یا مجموعه رفاهی تفریحی و دیدنی که بزرگترین تله کابین در سراسر کشور ایران می باشد که در فاصله ۵ کیلومتری غرب شهرستان رامسر و در فاصله ی بسیار کمی از شهرستان چابکسر واقع شده است.تله کابین رامسر با طول ۲ کیلومتر و ۴۰ کابین توسط بخش خصوصی احداث شده است، این تله کابین تنها تله کابین در خاورمیانه است که در ارتفاعات جنگلی و ساحل دریا ساخته شده است و دارای امکانات تفریحی بسیاری برای گردشگران می باشد.در مجموعه تفریحی می تونید از کارتینگ ، قایق سواری و شهر بازی هم استفاده کنید و لحظات خوشی را در این مجموعه بگذرونید.

تله کابین رامسر

مجتمع بزرگ هتل بام رامسر  با محیطی آرام و خانوادگی که دهکده کلبه های جنگلی و سوئیت های اختصاصی آماده پذیرایی هستند.

هتل بام رامسر  امکانات فوق العاده ای مثل رستوران مجلل و بین المللی ایل میلی ،کافی شاپ ایل میلی و باراکا در دسترس گردشگرها وجود دارد.

اگرعاشق کارهای هیجانی هستید تفریحاتی مثل سقوط آزاد و پاندول فضایی هم در مجموعه قرار دارد.

بوستان جنگلی صفارود ۳-

بوستان جنگلی صفارود یا آب معدن در فاصله ی ۹ کیلومتری از مسیر جواهرده به رامسر واقع شده است و با مسیرهای بکر و چشم اندازهای ویژه منطقه ایی بسیار جذاب برای مسافران شده است، این بوستان زیبا یکی از جاذبه های گردشگری طبیعی شهرستان رامسر می باشد که در دل دره، و مجاور رود صفارود و در قسمت پایینی جاده واقع شده است.

جنگل  صفارود

این جاذبه ی طبیعی زیبا یکی از مناطق تفریحی در تعطیلات بخصوص روز طبیعت و ۱۳ فروردین می باشد که با وجود جنگل، رودخانه، چشمه های آب معدنی گرم و سرد و آب و هوای مطبوع و امکانات تفریحی و رفاهی بسیار مورد علاقه مسافران و توریستان واقع شده است.

۴- جنگل دالخانی

جنگل دالخانی یکی از جاهای دیدنی و گردشگری طبیعی استان مازندران و شهرستان رامسر می باشد که در روستایی با همین نام قرار گرفته است، این جنگل بسیار زیبا و بصورت نیمه کوهستانی با ارتفاع تقریبا ۸۰۰ متر است که از مناظر زیبا و بکر برخوردار است.

جنگل دالخانی

جنگل دالخانی در فاصله ۳۰ کیلومتری از جنوب شرقی رامسر قرار گرفته است و به دلیل ارتفاع انتخاب مناسبی برای طبیعت گردی و کوهنوردی می باشد.نام دیگر این جنگل زیبا دالان بهشت می باشد که از سمت گردشگران به این جنگل با درختان سر به فلک کشیده اش نسبت داده شده است.

دریاچه قو -۵

همه شمال را به  لب ساحل می‌شناسند. اگر جزو کسانی هستید که علاوه بر آرامش دریا دنبال جایی هستید که در کنارتان دریاچه و جلو و پشت تان جنگل باشد دریاچه قو گزینه شماست.

دریاچه قو یکی دیگر از جاهای دیدنی  شهرستان رامسر می باشد که فوق العاده زیبا است، این دریاچه مصنوعی زیبا در ابتدا یک برکه کوچک بوده است که با تلاش مسولین بخش خصوصی به یکی دریاچه بزرگ تبدیل شده است.دریاچه قو رامسر در میان جاذبه های این استان و البته روستای جواهرده یکی از بی نظیرترین ها می باشد که توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب کرده است.

دریاچه قو

دریاچه قو در عین اینکه آرامش دریا را به شما هدیه می دهد امکانات تفریحی دیگری چون قایق پارویی، رستوران های فوق العاده و با کیفیت و امکان اسکان را نیز می دهد. از طرف دیگر، مکانش به گونه ای است که توسط جاهای مختلفی محاصره شده است که اسکان در آنجا می تواند امتیاز ویژه ای به شمار بیاید.

سفرهای برتر دنیا تور شمال از شیراز را هوایی و زمینی برگزار می کند