تور بالی از شیراز

۱ –  جزیره پالاوان – فیلیپین  Palawan

پالاوان نام یکی از بزرگترین شهرهای فیلیپین است. جزایر پالاوان نیز از منطقه ی میندورو در شمال شرقی تا بورنیو در جنوب غربی ( بین دریای چین تا دریای سولو ) گسترده شده اند. این جزایر حدود ۲۰۰ کیلومتر ساحل  با شنهای سفید دارند. جزایر پالاوان پوشیده شده از جنگلهای دست نخورده و رشته کوههای سرسبز می باشد. قدمت این جزایر به ۲۲۰۰۰ سال پیش بر می گردد.

پاوالان

۲ – جزیره هیلتون هد – کارولینای جنوبی Hilton Head

در جزیره ی هیلتون هد، هر نوع تفریح و سرگرمی از جمله والیبال ساحلی و تنیس برای گردشگران فراهم شده است. اما شهرت این جزیره بخاطره بازی گلف و زمین های گلف بی نظیرش می باشد. به همین دلیل به جزیره ی هیلتون هد لقب « بهشت گلف بازها » داده اند. جمعیت این جزیره حدود ۸۰۰۰۰ نفر است.

هیلتون هد

۳ – جزیره بوراکای – فیلیپین Boracay

بوراکای یکی از جزایر کوچک فیلیپین است که تا بحال چندین بار جوایز مختلفی در زمینه گردشگری دریافت کرده است. در واقع جزیره بوراکای، سواحلی زیبا با اقامتگاه های مجلل و جاذبه های طبیعی فراوانی دارد. طول ساحل این جزیره ی گرمسیری ۷ کیلومتر است . جزیره ی بوراکای یکی از بهترین مکان ها برای ریلکس شدن نیز می باشد.

۴ – جزیره گالاپاگوس – اکوادور Galapagos

گالاپاگوس نام جزایر آتش فشانی در اقیانوس آرام است که در بخش غربی اکوادور قرار دارد. گیاهان و گونه های جانوری که در این جزیره یافت می شوند؛ در کل دنیا منحصر بفرد و کمیاب می باشند. همچنین گالاپاگوس یکی از جالبترین مکانهای دنیا از نظر عجایب طبیعی با ۴۰ جزیره ی صخره ای می باشد و بعنوان میراث جهانی یونسکو انتخاب شده است. قدمت این جزیره به ۵۰۰۰ سال پیش باز می گردد.

۵ – جزیره سانتورینی – یونان Santorini

جزیره آتش فشانی سانتورینی یکی از شگفتی های طبیعی در جهان است که در ۲۰۰ کیلومتری کشور یونان قرار گرفته است. نام دیگر این جزیره، ترا Thera می باشد. در واقع به عقیده ی یونانیان ، ترا همان شهر افسانه ای آتلانتیس می باشد که ۱۶۳۰ سال قبل از میلاد در اثر یک انفجار آتش فشانی تشکیل شده است. شهرت جزیره سانتورینی بخاطره مناظر زیبا، خانه های سفید با گنبدهای آبی شکل، غروبی شاعرانه و رمانتیک می باشد. قدمت این جزیره به ۳۵۰۰ سال پیش باز می گردد.

۶ – جزیره مائوئی – هاوایی Maui

جزیره مائوئی، دومین جزیره بزرگ در هاوایی – آمریکا می باشد. نام این جزیره برگرفته از افسانه ای بنام « هاوایئولی » است. شهرت جزیره مائوئی بخاطره ساحل فوق العاده زیبا، رانندگی هیجان انگیز در جاده ی Road to Hana  ، طلوع آفتاب از بالای آتش فشان Haleakala و شهر توریستی و دیدنی لاهاینا می باشد.

۷ – جزیره کائوآئی – هاوایی Kauai

کائوآئی چهارمین جزیره بزرگ هاوایی است که به « باغ جزیره » نیز مشهور می باشد. این جزیره در اقیانوس آرام قرار دارد و بر اثر یک فوران آتش فشانی بزرگ مربوط به ۶ میلیون سال پیش بوجود آمده است. از جاذبه های دیدنی این جزیره بایستی به پرندگان کمیاب آبزی، پوشش گیاهی خاص و صخره های غول پیکر در میان دریا اشاره کرد.

۸ – جزیره ایسکیا – ایتالیا

جزیره ی آتش فشانی و زیبای ایسکیا، با ۶۰۰۰۰ نفر جمعیت بزرگترین جزیره ی ایتالیا می باشد. این جزیره در انتهای خلیج نپال قرار گرفته و خط ساحلی آن حدود ۳۵ کیلومتر است. شهرت این جزیره بخاطره چشمه های آب گرم، حمام های گل درمانی، قلعه ی کاستلو آراگونزه و بندرگاه پورتوو می باشد. چشمه های آب گرم این جزیره برای رماتیسم، دستگاه گوارش و بیماری های استخوان بسیار مفید است.

۹ – جزیره هوار و دالماتیان – کرواسی Hvar and the Dalmatian

این جزیره ی زیبا و دیدنی در نزدیکی دریای آدریاتیک و سواحل دالماتیان قرار گرفته است. جزیره ی هوار و دالماتیان در اثر بالا آمدن سطح آب دریا بوجود آمده اند. قدمت این جزیر ه به ۱۱۰۰۰ سال پیش بر می گردد.

۱۰ – جزیره بالی – اندونزی Bali

جزیره زیبا و سرسبز بالی مابین اقیانوس آرام و هند قرار گرفته است. این جزیره در لیست محبوبترین و زیباترین مقاصد گردشگری اندونزی می باشد. در این جزیره با کمترین هزینه می توانید از بهترین تفریحات لذت ببرید. در سایت Tripadvisor ، جزیره بالی بعنوان بهترین مقصد توریستی انتخاب شده است.

Summary
Review Date
Reviewed Item
10 جزیره ی برتر و زیبای دنیا
Author Rating
5