ترس از پرواز

ترس از پرواز دلایل زیادی می تواند داشته باشد. ترس از ارتفاع، انفجار، سقوط، تصادف و ربوده شدن هواپیما همگی از عواملی هستند که باعث بوجود آمدن فوبیای پرواز می شوند. با این حال همیشه راهکارهایی برای غلبه بر هر مشکلی وجود دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با چند راه حل برای غلبه بر ترس از پرواز، آشنا کنیم.

۱ – بهتر است درباره ی ساختار داخلی و مکانیکی هواپیما و چگونگی کارکردن آن  اطلاعاتی کسب کنیم. بطور مثال زمانی که موتور هواپیما از کار می افتد باز هم می تواند به پرواز ادامه دهد یا دلایل عادی و معمولی لرزش هواپیما را بدانید.

۲ – به جای فکر کردن به ترس از پرواز و رشد و پرورش این دلهره، از در مورد نرسیدن به پرواز و جاماندن و … میزان استرس شما را چند برابر می کند. بهتر است در فرودگاه در سالنی منتظر بمانید که دور از شلوغی و رفت و آمد است.

۳ – در هنگام پرواز بهتر است به موسیقی های مورد علاقه تان گوش دهید. موسیقی آشفتگی های ذهن را کم می کند. همچنین می توانید با خواندن کتاب یا تماشای برنامه ای جالب، ذهنتان را مشغول کنید تا درگیر موضوع دیگری شود.

۴ – در طول پرواز نوشیدنی هایی که کافئین دارند مصرف نکنید. زیرا کافئین باعث بالا رفتن طپش قلب و افزایش استرس می شود و. تکرر ادرار بوجود می آورد. طبق تحقیقات خوردن تنقلات در حین پرواز استرس را کاهش می دهد.

۵ – می توانید قبل از سفر از پزشک خود بخواهید که قرص ضد استرس یا خواب آور برایتان تجویز کند. همچنین می توانید از داروهای گیاهی آرام بخش برای کم کردن میزان استرس و ترس استفاده کنید. برای درمان بهتر ترس، قبل از پرواز چندین جلسه با مشاوران صحبت کنید.

۶ – درباره ی موقعیتی که در آن قرار گرفته اید، خیالبافی های منفی نکنید. تصور کردن اتفاقات بد، رایج ترین الگوی فکری ترس است. بهتر است حواس خود را پرت موضوع مثبت دیگری کنید.

۷ – حتما خدمه ی هواپیما را در جریان ترستان از پرواز، قرار بدهید. مطمعنا رفتار مناسب و خوب پرسنل در طول پرواز، کمک بزرگی به شما خواهد کرد. در صورت امکان صندلی هایی را انتخاب کنید که به مهمانداران نزدیک تر است.

Summary
Review Date
Reviewed Item
چگونه بر ترس از پرواز غلبه کنیم ؟
Author Rating
5