travelfood

یکی از لذت های سفر، غذا خوردن و آشنایی و تست غذاهای جدید و پر رنگ و لعاب است. به همین دلیل است که برای اکثر گردشگران پیش آمده که در سفر اشتهایشان بیشتر می شود. اما بایستی توجه داشته باشیم که زمانی که در سفر هستیم برای همه ی ما احتمال مسمومیت غذایی وجود دارد. بخصوص زمانی که به سفر خارج از کشور رفته ایم و با سلیقه و فرهنگ غذایی کاملا متفاوتی روبه رو می شویم یا زمانی که در فصل های گرم در سفر هستیم. در این موارد احتمال مسمومیت غذایی بیشتر می باشد. برای رفع این مشکلات با ما همراه باشید تا شما را با روشهایی برای حل این مشکلات احتمالی آشنا کنیم.

۱ – مقدار کمی از غذاهای سالمی که با سلیقه اتان جور است را با خود به فرودگاه ببرید و در کیف کولی خود بگذارید تا در پرواز همراهتان باشد تا اگر نتوانستید غذاهای هواپیما را بخورید، گرسنه نمانید. بهترین غذاها بسته های میوه ها یا ساندویچ هایی هستند که سرشار از پروتین می باشند. با انتخاب این دو مورد در کنار هم، در طول سفر کمتر احساس گرسنگی می کنید.

۲ – سفر با هواپیما باعث کاهش شدید آب بدن می شود. بنابراین چه در هواپیما باشید چه در سفر، از خوردن آب فراوان غافل نشوید.

۳ – در هر شهری که هستید با رستورانها و غذاخوری هایی روبه رو می شوید که بر خلاف غذاهای رنگارنگی که شما را وسوسه میکنند؛ ولی مکان تمیز و مناسبی برای غذا خوردن نیستند. بخصوص غذا فروشی های خیابانی. بنابراین بهتر است در هر جایی غذا نخورید و از قبل لیست غذاخوری های خوب را در سایت ها پیدا کنید و همراه خود ببرید. پس هر غذایی را هوس نکنید و از غذاهای آماده که در سوپرمارکت ها و فروشگاه ها فروخته می شود استفاده نکنید.

۴ – در طول سفر بخصوص در بازارها خود را خسته و کلافه نکنید. این دو مورد باعث به وجود آمدن احساس پرخوری در شما می شود. در این حالت ها، احتمال انتخاب غذاهای ناسالم زیاد است. زیرا هنگام خستگی، استرس و کلافگی فقط به فکر سیر کردن خود هستید و کمتر به بهداشت و سلامت غذایی که انتخاب میکنید، اهمیت می دهید.

۵ – محل اقامت خود را بدون خوردن یک صبحانه مفصل ترک نکنید. در طول سفر بخصوص زمانی که برای مدت طولانی در مراکز خرید و جاذبه ها در حال گشت و گزار هستید، بایستی حتما با خوردن صبحانه قند و کربوهیدرات خونتان را حفظ کنید تا انرژی شما در طول روز در حالت تعادلی باقی بماند.

۶ – در قسمتهای مختلف شهر، مرتب به فروشگاه های مواد غذایی و غذاخوری ها بر می خورید. طبیعی است که وسوسه ی خرید این خوراکی ها می شوید. بنابراین به شما توصیه می کنیم که مقدار کمی از هر غذا را بخرید تا پرخوری نکنید. همچنین در طول روز، تعداد وعده های غذایی شما افزایش می یابد. بنابراین در هر وعده، مقدار کمی غذا بخورید. سعی کنید غذایی را انتخاب کنید که مقدار پروتین بالایی دارند تا ضمن اینکه شما را تقویت میکنند و انرژی به شما می دهند، باعث چاقی اتان نیز نمی شوند.