پارک مینیاتورک استانبول

در این مطلب قصد داریم شما را با یکی از جاذبه های دیدنی استانبول آشنا کنیم . این مکان دیدنی در استانبول را حتما در برنامه سفرتون به استانبول قرار بدهید.  

پارک مینیاتورک در استانبول قرار دارد . پارک مساحتی حدود ۶۰۰۰۰ مترمربع دارد که از این مساحت ۱۵۰۰۰ مترمربع آن به ماکت ها و سازه های تاریخی ، ۴۰۰۰۰ مترمربع به فضای سبز و آزاد ، ۲۰۰۰ مترمربع به استخر و ۳۰۰۰ مترمربع به فضای سرپوشیده اختصاص داده شده است . ساخت این پارک ۲۲ ماه طول کشید . این پارک در حقیقت یک شهر کوچک مینیاتوری است که به شما این فرصت را میدهد که در مدت ۴ الی ۵ ساعت، تمام جاذبه ها و آثار ترکیه را در یک جا و از نزدیک ببینید

در پارک مینیاتورک،۴۵ ماکت از آثارتاریخی و مکانهای دیدنی شهر استانبول ،۴۵ ماکت از آثار آناتولی و ۱۵ ماکت از آثار قلمروهای عثمانی در خارج از ترکیه در این پارک وجود دارد . در واقع در این پارک بطور کامل می توانید با هنر معماری و طراحی ترکیه آشنا شوید . بر خی از این آثار عبارتند از :

کوه نمرود ، خانه ی حضرت مریم ، محل تبدیل آتش به گلستان ( حضرت ابراهیم ) ، غاراصحاب کهف ، استادیوم المپیک آتاتورک ، ایا صوفیه ، قصر توپکاپی ، مسجد سلطان احمد ، خانه های تاریخی ماردین ، برج گالاتا ، معبد آرتمیس ، مقبره ی سلطان مراد ، قدس شریف ، مسجد محمد علی پاشا در مصر و …

این ماکت ها جاذبه ی مهم پارک مینیاتورک استانبول هستند که باعث شده است این پارک یک مکان بسیار جذاب و جالب برای گردشگران و حتی بازدیدکنندگان محلی در تمام فصول سال باشد . جنس این ماکت ها از موادی می باشد که در برابر برف و باران و آب وهوای شرجی پارک – که در کنار دریا قرار دارد – مقاومت بالایی داشته باشند .

علاوه بر ماکت ها و سازه ها که اصلی ترین و جدابترین جاذبه ی پارک هستند، سرگرمی های دیگری نظیر ( آمفی تئاتر ۴۰۰ نفره ، زمین بازی برای کودکان ، یک شطرنج بسیار بزرگ ، هزارتوی سرگرم کننده و سوغاتی فروشی ها ) در پارک مینیاتورک وجود دارد .

ساعت بازدید از این پارک ۹ صبح تا ۷ بعداز ظهر می باشد

آژانس سفرهای برتر دنیا تور استانبول از شیراز را با بهترین نرخ ارائه می دهد.


تورهای پیشنهادی

Summary
Review Date
Reviewed Item
پارک مینیاتورک استانبول
Author Rating
5