تپه شکلاتی

تپه های شکلاتی در فیلیپین

این تپه های که همگی به شکل مخروط هستند در جزیره بُهُل در کشور فیلیپین قرار دارند . تعداد این تپه ها حدود ۱۷۰۰ عدد میباشد و بعنوان مکان یادبود ملی فیلیپین و جزو آثارطبیعی ملی شناخته شده اند. رنگ این تپه ها در فصولی که بارش باران متوقف شده باشد قهوه ای میباشد، به همین علت است که به آنها تپه های شکلاتی میگویند. در فصل های مرطوب وبارانی سال ، این تپه ها سرسبز و پر از گیاه است و به رنگ سبز در می آید. به عقیده ی زمین شناسان سنگهای «کارست» بر اثر فرسایش در گذر زمان ، این تپه ها را بوجود آورده اند.

  کوه  Kelimutu  در مالزی

این کوه در جزیره ی فلورس واقع شده است .علت شهرت این کوه، وجود چند دریاچه ی بسیار زیبا و دیدنی در آنجاست. رنگ آب دریاچه ها با وجود اینکه همگی دریک منطقه قرار د ارند ، با یکدیگر متفاوت است. البته اگر قصد سفر به این منطقه را دارید، تصویری از رنگ آب دریاچه برای خود نسازید چون رنگ آب  در این دریاچه ها دائما در حال تغییر است .دلیل دیگری که باعث شگفت انگیزتر شدن این منطقه شده است،موقعیت مکانی دریاچه هاست. سه در یاچه در کنار هم و در یک منطقه قرار دارند ولی هر دریاچه توسط  تپه هایی از دریاچه ی دیگر جدا شده است . اگر از نمای بالا به این منطقه نگاه کنید با منظره ای فوق العاده زیبا مواجه خواهید شد.

کوه

دریاچه ی گوکیو  (Gokyo) در نپال

دریاچه ی گوکیو که مرتفع ترین دریاچه ی جهان است، در ارتفاع ۵۱۸۰ متری رشته کوه هیمالیا و در بالای ابرها جای دارد. این دریاچه از آب شدن یخچال طبیعی  Nogozumpa   Glacier تشکیل شده است . آب این دریاچه به رنگ فیروزه ای است. زیبایی دریاچه بحدی است که کوهنوردان ترجیح میدهند بجای بالا رفتن از کوه های اورست ، در کنار دریاچه کمپ بزنند و از طبیعت بی نظیر دریاچه که توسط کوههای اطراف احاطه شده است، لذت ببرند.

دریاچه

ساختار زمینی  Zhangy  Danxia در چین

تنوع و ترتیب رنگ خاک در این پارک زمین شناسی شبیه به رنگین کمان است . زمین شناسان دلیل بوجود آمدن این نوع ساختار را حرکات صفحات تکتونیکی زمین و هوای فشرده ی ماسه سنگ ها ، کشش سنگ آهک و تبدیل شدن به سنگ فشرده در طول زمان است . برای بازدید از این منطقه کافی است با تورهایی که همه روزه به منطقه ی Zhangye در استان Gansu سفر میکنند ، همراه شوید . با تماشا و عکاسی از زیبایی های این منطقه ، سفررویایی یک روزه برای خود رقم میزنید.


دره Jigoku در ژاپن

این دره در جزیره ی Hokkaido قرار دارد که خودِ جزیره ،بخشی از پارک ملی Shikotsu Toya است . چشمه های آب گرم موجود در این دره باعث شهرت و محبوبیت این منطقه شده است که بخاطره خواص درمانی و زیبایی منحصربفردش ، گردشگران را به سمت خود کشانده اند . مزیت دیگر این منطقه ، وجود هتل هایی است که آب درمانی چشمه ها را در استخرهای روباز هتل جمع کرده است . در بازدید از این دره علاوه بر تماشای طبیعت زیبای منطقه و لذت بردن از آن ، حتما از حمام طبیعی و ماساژ پا ( که در این منطقه ارائه میشود ) استفاده کنید . در حمام ماساژ با قرار دادن پاها در آب گرم به مدت نیم ساعت ،بیماری گرفتگی عضلات و بیخوابی و گلودرد  درمان خواهد شد.

غار Hang  Son  Doong در ویتنام

این غار که یکی از بزرگترین غارهای دنیاست در پارک ملی Phong Nha-Ke Bang  قرار گرفته است . نام این غار برگرفته از رودخانه ی بزرگ و پرسرعتی است که از درون آن میگذرد. سالها مردمان محلی از صدای سوت مانندی که از درون غار شنیده میشد ترس داشتند و کسی به درون غار نرفته بود تا اینکه شخصی بنام «هو- کان» در سال ۱۹۹۱ اسیر طوفان شد و به این غار پناه برد و دنیای زیبای درون غار را کشف کرد. بعدها ساکنان محلی متوجه شدند که صدای وحشتناکی که از درون غار می آمده، به دلیل رودخانه پر جوش و خروش زیرزمینی بوده است . دنیای درون غار به حدی مرموز و بزرگ است که برای بازدید از آن بایستی حتما با راهنمای دارای مجوز رسمی همراه شوید ( در حال حاضر فقط تور Oxalis مجوز رسمی ورود به غار را دارد) . بزرگی تالار غار در حدی است که یک بوئینگ ۷۴۷ در آن قرار میگیرد . بنا به گفته ی زمین شناسان و محققان، بزرگی این غارخیلی بیشتر از غار گوزن (بزرگترین غار جهان ) است . 

آبشارهای Ban Gioc-Detian در مرز ویتنام و چین

این آبشارها نقطه ی مرزی بین ویتنام و چین میباشند . طبیعت زیبای جنگلی این آبشارها را احاطه کرده است . به این دو آبشار لقب خواهران دوقلو داده اند چرا که هر دو آبشار از یک منبع سرچشمه میگیرند و قلب آنها یکی است ولی تنها در مدت زمان کوتاهی در سال به هم می پیوندند و یکی میشوند و بقیه سال مسیرشان از هم جدا میباشد.همچنین آنها در مرز کشورهایی هستند که از لحاظ فرهنگ اصلا شبیه بهم نمی باشند. (آبشار بن گیوک  در ویتنام و آبشار دیتین در چین قرار دارد ). فاصله ی آبشار دیتین تا نزدیک ترین شهر چین (Nanning ) حدود ۳ تا ۴ ساعت است و فاصله ی آبشار بن گیوک تا نزدیکترین شهر ویتنام ( Cao Bang) حدود ۶ ساعت است . تورها هر روز گردشگران را به بازدید از این منطقه می برند . شنا کردن در این منطقه ممنوع است ولی بازدیدکنندگان با سوار شدن بر قایقهای کوچک بامبو ، می توانند تا کنار آبشارها رفته و از تماشای مناظر و آب و هوای آبشار لذت فراوان ببرند .

آبشار