نخل هوشمند دبی

نخل های هوشمند، درختان الکترونیکی هستند که با استفاده از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا و انرژی خورشید، برق مورد نیاز برای اتصال به اینترنت وای فای را تولید می کنند. این نخل های هوشمند خورشیدی، در کنار سواحل و مکانهای عمومی و شلوغ شهر دبی قرار دارند. این پروژه به چند دلیل راه اندازی شده است.

۱ – اینترنت وای فای برای کسانی که در کنار درخت و در محدوده آنتن دهی آن قرار بگیرند. (این نخل ها با ارتفاع ۶٫۵ متر، تا مساحت ۱۸ متر مربع را نیرو دهی می کند.)

۲ – ایجاد برق و شارژ وسایل الکترونیکی، توسط انرژی خورشید (پریزهای برق متصل به صندلی های کنار این درخت ها، ۲٫۵ برابر سریعتر باتری ها را شارژ می کنند و برد وای فای آن به ۱۰۰ متر می رسد.)

۳ – اعلام مسائل اورژانسی توسط دکمه ای که بر روی درخت وجود دارد.

۴ – دسترسی به برنامه ها و اپلیکیشن های موبایل و وب سایت ها توسط صفحه نمایش لمسی درخت.

۵ – انتقال آگهی های بازرگانی، اخبار، اطلاعات آب و هوا، اطلاعات وسایل حمل و نقل عمومی و پیام های مهم دولتی از طریق صفحه نمایش دیجیتال خارجی درخت.

۶ – مکانی برای استراحت رهگذران (با توجه به صندلی های اطراف درخت و ایجاد سایه توسط برگ های بزرگ آن).

این درختان که قرار است در ۱۰۳ نقطه شهر نصب شوند، در واقع نماینده ای برای حمایت از محیط زیست تلقی می شوند. حتی در شب نیز پنل های خورشیدی بالای درخت (لامپ های Led که حامی محیط زیست هستند و نور خورشید را در روز ذخیره کرده اند) روشن بوده و با نوری سبز، جلب توجه می کنند. افزایش این درخت ها در شهر دبی، لقب شهر هوشمند را تا سال ۲۰۲۰ به این شهر رو به رشد خواهد داد.  

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
نخل هوشمند دبی
Author Rating
5