مجسمه عشق در گرجستان

کشور گرجستان در شهر بندری باتومی، پارک میراکل  دقیقا پشت چرخ فلک و در کنار اسکله، مجسمه عجیب و متحرکی قرار دارد که همگان به او عشق می گویند. ارتفاع این مجسمه که از فلز ساخته شده است و فیگور شماتیکی از یک زن و مرد می باشد به ۷ متر می رسد. سازنده این تندیس زیبا  تامارا کِوِه سیتادزه (Kvesitadze Tamara)، معمار، نقاش و مجسمه ساز گرجی است .
در اصل منبع الهام ساخت این دو مجسمه فلزی که هر ۸ تا ۱۰ دقیقه  به سمت هم حرکت کرده اول بوسه بر لبان هم  می زنند و در نهایت در یکدیگر ادغام می  شوند اما بعد از هم جدا شده و به طرف مخالف می روند و از هم دور می شوند عشق یک پسر آذری به نام علی و دختر گرجی به نام نینو است . علی و نینو که از دو کشور و فرهنگ متفاوت عاشق هم می شوند با وجود مشکلات و اختلافات فراوان برای عشق خود می جنگند و به هم می رسند اما با شروع جنگ از هم دور شده و با مرگ علی در جنگ برای همیشه جدا می شوند .مجسمه عشق که هر شب از ساعت ۹ تا ۱۲ روشن بوده و نور پردازی زیبایی در شب های افسونگر باتومی به نمایش می گذارد در واقع نمادی از روح علی و نینوست که در بهشت ،کنار ساحل زیبای باتومی به وصال می رسند . وقتی این دو مجسمه به یکدیگر می رسند تماشاچیان شروع به زدن سوت و دست به نشان شادی وصال می کنند.
شما می توانید تجربه بازدید از این تندیس زیبا، با نورپردازی بی نظیر را با ما در تور گرجستان از تهران تجربه کنید و بهترین خاطراتتان را در این سفر همراه ما باشید.

Summary
Review Date
Reviewed Item
مجسمه عشق
Author Rating
5