برج پرواز دبی، در واقع یک آسمان خراش بزرگ به شکل قاب عکس است که از اتصال ۲ برج ۱۵۰ متری توسط یک پل ۹۳ متری تشکیل شده است و دارای واحدهای تجاری، شهربازی، مرکز خرید، واحدهای مسکونی، استخر، رستوران و … است.این آسمان خراش با ظاهرعجیب و جالبش موفق شد تا عنوان بهترین جاذبه ی جدید دنیا را کسب کند.

این برج توسط فرناندو دانیس ( برنده ی جایزه ی معماری) طراحی شد و بیش از ۳۶۰۰ مهندس، تکنسین، معمار و کارگر با هزینه ای حدود ۲۶۰ میلیون درهم در ساخت برج با هم همکاری کرده اند و هدف آنها نمایش داستان گذشته، حال و آینده ی دبی است.

از قاب عکس دبی در تاریخ ۱ ژانویه سال ۲۰۱۸ میلادی رونمایی شد و بازدیدکنندگان در روز دوشنبه (۲ ژانویه) از ساعت ۱۰ صبح تا ۷ عصر از این مکان دیدن کردند. مدیر کل شهرداری دبی، رونمایی از این برج را بعنوان هدیه ی سال نو به مردم دبی اعلام کرد.

قاب عکس دبی در نزدیکی پارک Zeebeel قرار گرفته است. در محوطه ی بیرونی آن آبنمای بسیار زیبایی ساخته شده است. در بخش شمالی این برج، بافت قدیمی شهر دبی ( دیرا، هوریر، کرامه ) و در بخش جنوبی برج، مراکز خرید مدرن و خیابان شیخ زاید و برج الخلیفه قرار گرفته است.

پوشش خارجی این برج روکش ضد آب طلا و شیشه است. برای بازدید از طبقات این آسمان خراش، سوار بر آسانسوری می شوید که نمایی ۳۶۰درجه از کل شهر دبی را در یک لحظه در اختیارتان قرار می دهد. در واقع این برج مانند یک رصد خانه برای بازدیدکنندگان می باشد. در طبقه ی همکف این برج، موزه ای قرار گرفته که روند رشد شهر دبی و تبدیل شدن دبی از یک دهکده ی کوچک ماهیگیری به شهری مدرن را به کمک فناوری video art نشان می دهد. طبقه ی بالایی برج که همان عرض قاب عکس است، نمایی از آسمان خراش های دبی و کل شهر را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهد. طبقات میانی در ۲ برج کناری ( طول قاب عکس ) دارای یک سالن مخصوص هستند که در آن می توانید سفری مجازی به کره ی مریخ داشته باشید.

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
قاب عکس دبی
Author Rating
5