جشنواره و فیستوال های دبی

یکی از نکات قابل توجه دیگری که می تواند دلیلی باشد که تور دبی از شیراز را انتخاب کنید، برگزاری جشنواره ها و فستیوال های فوق العاده جالب و هیجان انگیز سالانه در دبی است که ما میخواهیم چند مورد از پر طرفدارترین این جشنواره ها و فستیوال ها را برایتان اینجا شرح دهیم، پس اگر از کسانی هستید که سودای سفر به دبی را در سر دارید و از جشنواره های شاد و فستیوال های جالب دبی هنوز اطلاع کافی ندارید این مطلب را از دست ندهید و تا انتها بخوانید.


سالانه فستیوال ها و جشنواره های زیادی در دبی برای جذب توریست ها برگزار می شود که اگر آنهایی را که در فصل تابستان برگزار می شوند را نخواهیم در نظر بگیریم، اکثرشان بین ماه های اکتبر تا مارس هستند .

۱)ماراتن دبی :

بسیاری از دوندگان حرفه ای و حتی آماتور به دلیل جایزه یک میلیون دلاری در این جشنواره شرکت می کنند که مسیری در حدود ۵۰ کیلومتر در نظر گرفته شده، البته برای شرکت در این ماراتن ، دوندگان باید از ماه ژانویه سال قبل اقدام به ثبت نام کنند .

۲)جشنواره خرید دبی :

میلیون ها گردشگر در هر سال فقط برای شرکت در جشنواره خرید و حراجی بزرگ دبی در اواسط ماه دسامبر به  دبی می روند، این جشنواره تا سه ماه ادامه دارد که در هنگام خرید علاوه بر گشت و گذار و حراجی های داغ، برنامه های متنوع و شاد دیگری نیز را خواهند دید مثل: برنامه های موسیقی زنده، جنگ شادی و سرگرمی برای کودکان، مراسم های آتش بازی و …

۳)جشنواره کویر کلاسیک دبی :

اگر در اواخر ماه فوریه دلتان خواست به دبی بروید، تور دبی از شیراز را رزرو کنید و حتما سری به جشنواره کویر کلاسیک دبی بزنید. جشنواره کویر کلاسیک دبی از مهمترین مسابقات جهانی گلف است که شاید برایتان جالب باشد که بدانید  بیشترین دلیل معروف شدن این جشنواره برای این است که روز آخر مسابقه، بازدید کنندگان و شرکت کنندگان، شور و هیجان زیادی را تجربه می کنند .

۴)جشنواره جاز دبی :

جشنواره جاز دبی در فستیوال سنتر هتل اینترکانتیننتال با میزبانی ۲۷ گروه موسیقی در فضایی خنک با صندلی هایی راحت و همچنین بخش های بدون صندلی به اضافه بخش نوشیدنی و غذا برگزار می شود. در جشنواره جاز دبی شاهد حضور سیل عظیمی از جمعیت، حدود ۴۶۰۰۰ نفر می باشیم که ۹ شب این جشنواره به طول می انجامد .

در این جشنواره کلیه ژانرهای موسیقی از جمله فانک، سوید، اسید، بلوز، راک، معاصر، فیوژن و … اجرا می شوند و مورد توجه قرار می گیرند. سالانه تعداد زیادی از هنرمندان، موسیقی دانان، علاقه مندان به موسیقی و صنعتگران به جشنواره جاز دبی می روند .

۵)فستیوال عروس :

در سراسر ماه آوریل و در محل برگزاری نمایشگاه های بین المللی ، نمایشگاهی از مراسم ها و جشن های عروسی برگزار می شود .

 

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
جشنواره ها و فستیوال های دبی
Author Rating
5