فستیوال خرید استانبول مهمترین فستیوال ترکیه است که طرفداران بسیاری را از سراسر جهان به سمت خود می کشاند. این فشستیوال از سال ۲۰۱۱ شروع به فعالیت کرده و هر سال در تاریخ ۷ تا ۲۹ ژوئن ( ۱۷ خرداد تا اوایل تیر ) برگزار می گردد. در این ایام مراکز خرید اجناس خود را با تخفیف های عالی به مشتری ها ارائه می دهند. بزرگترین مزیت فستیوال استانبول، فرصت طلایی خرید، حضور در نمایشگاه های مد و فشن، در کنار تفریح و آشنایی با انواع کالاهای لوکس و با کیفیت در کوتاهترین زمان است.

بهترین مراکز خرید در منطقه ی تکسیم، فاتح، باکرکوی، بهاریه، بازارهای سنتی، هایپر مارکتهای بزرگ و معروف، لوازم الکترونیکی ها، فناوری های روز دنیا، دکوراسیون منزل، صنایع دستی و طلا فروشی ها همگی تخفیفهای چشمگیری در بر روی اجناس خود در نظر می گیرند. در مجموع ۱۲ مرکز خرید در استانبول در این فستیوال شرکت می کنند که ۹۰ فروشگاه ۲۴ ساعته باز هستند. به همین دلیل در این ایام به استانبول لقب « شهری که هرگز نمیخوابد » داده اند.

بعضی از فروشگاه ها از ساعت ۸ شب به بعد تخفیف بیشتری به مشتری ها می دهند. در این مغازه ها شما می توانید هر نوع کالایی را با هر برندی پیدا کنید. مراکز خریدی که در این فستیوال شرکت می کنند عبارتند از :

مراکز خرید لوکس و مدرن

مرکز خرید کانیون، مرکز خرید زولو، مرکز خرید آکاسیا، مرکز خرید ایستینیه پارک، مرکز خرید کاپیتون، مرکز خرید پالادیوم، مرکز خرید آک، مرکز خرید فروم، مرکز سفیر استانبول، مرکز خرید جواهیر، خیابان استقلال و خیابان بغداد .

مراکز خرید سنتی

بازار بزرگ استانبول، بازار ادویه، شنبه بازار  در کنار ایستگاه متروی بشکیتاش، چهارشنبه بازار در نزدیکی ایستگاه تراموای فاتح، جمعه بازار در نزدیکی ایستگاه تراموای چاپا .

همزمان با برپایی فستیوال خرید، برنامه ریزی و هماهنگی ترانسفر و غذا برای راحتی بازدیدکنندگان در نظر گرفته می شود. بعنوان مثال در بازارهای سنتی، غذاهای اصیل استانبولی با قیمتهای بسیار مناسب و طعمی لذیذ بفروش می رسند.

مراسم افتتاحیه ی فستیوال که درمنطقه ی اورتاکوی برپا می شود، به تنهایی یک جاذبه ی باشکوه و تماشایی با سرگرمی های شاد محسوب می شود. اکثر خیابانها در این روزها چراغانی شده و گروه های موسیقی در حال اجرای برنامه های شاد نظیر نمایش و کنسرت در خیابانها هستند. در مراکز خرید نیز تئاترهای عروسکی، اجرای موسیقی ، قرعه کشی های غافلگیرکننده و اهدای جوایز شگفت انگیز انجام می شود. رستورانها نیز در این فستیوال شرکت کرده و منوهای متنوع تری در اختیار مشتری ها قرار می دهند.

پشتیبانی این فستیوال به عهده ی شرکت هواپیمایی ترکیش، وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه، شهرداری و اتاق بازرگانی استانبول می باشد.

به دلیل تداخل فستیوال استانبول با ماه مبارک رمضان سال ۱۳۹۷، برنامه های ویژه ای برای میهمانان در نظر گرفته شده است.

 اگر دوست دارید در یک جشنواره خرید حقیقی شرکت کنید و تجربه ای فوق العاده از خریدی شیک داشته باشید، تور استانبول از شیراز را با بهترین نرخ از آژانس سفرهای برتر دنیا رزرو کنید.