استانبول یکی از پرطرفدارین مقاصد گردشگری می باشد . با وجود اینکه استانبول رستوران های زیادی دارد اما خیلی ها دوست دارند غذاهای خیابانی خوشمزه و ارزان این شهر را هم امتحان کنند. با قدم زدن در خیابان ها خیلی زود متوجه دست فروش هایی می شوید که عطر غذاهای آن ها در خیابان پیچیده است. از سیمیت گرفته تا ساندویچ ماهی، استانبول غذاهای خیابانی زیادی دارد که می توانید در حین گشت و گذار در شهر طعم آن ها را امتحان کنید.استانبول مانند دیگ جوشانی است از فرهنگ های مختلف که تأثیرات خوشایندی روی غذاهای ترکی گذاشته اند. بنابراین شعبه های فست فود های معروف و بین المللی را در اینجا فراموش کنید و فرصت تجربه ی غذاهای ترکی را از دست ندهید.


اسم غذاهای خیابانی استانبول که می آید شاید خیلی هایمان اول از همه یاد نان سیمیت بیفتیم، نانی خوشمزه و برشته که پر از کنجد است و عطر وسوسه انگیزی دارد. خیلی ها در استانبول روز خود را با خوردن سیمیت به همراه یک استکان چای شروع می کنند البته این نان را در ساعات دیگر روز هم می توانید از گاری های سیمیت فروش و یا نانوایی ها بخرید.حتی می توانید برای خوشمزه تر شدنش از فروشنده ها بخواهید تا روی آن نوتلا و یا پنیر خامه ای بریزنند. سیمیت یکی از محبوب ترین غذاهای خیابانی برای صبحانه است.

لهمجون
پیتزای استانبولی! برای درست کردن این غذا گوشت چرخ کرده، پیاز و فلفل قرمز با هم ترکیب و روی خمیری نازک پهن می شود. حالا پیتزا در فر گذاشته می شود و بعد از چند دقیقه یکی از خوشمزه ترین غذاهای خیابانی استانبول آماده است. این غذا را معمولا داغ داغ و به همراه جعفری، آب لیمو و دوغ محلی می خورند. با اینکه این غذا در تمام محله های استانبول پیدا می شود اما اگر به دنبال خوشمزه ترین نوع آن می گردید باید به جاهایی بروید که برای پختن آن از تنورهای سنگی استفاده می کنند.


کومپیر
کومپیر در واقع همان سیب زمینی تنوری است که البته در استانبول فقط سیب زمینی خالی نیست! و روی سیب زمینی تنوری خوراکی های خوشمزه ای مثل سوسیس، ذرت، پنیر، هویج، نخود فرنگی و سس ریخته می شود.


بالیک اکمک
بالیک اکمک یعنی ساندویچ ماهی! بدون شک خوردن این ساندویچ در کنار تنگه بسفر یکی از به یادماندنی ترین تجربه های استانبول گردی ست. تنگه بسفر برای استانبول نه تنها چشم اندازهای خیره کننده بلکه غذاهای دریایی خوشمزه را هم به ارمغان آورده است. منوی رستوران ها را که باز کنید غذاهای زیادی را می بینید که با ماهی درست شده اند البته برای خوردن ماهی لازم نیست حتی به رستوران های لوکس بروید چون این غذا پای خود را به دکه های خیابانی هم باز کرده است. با رفتن به محله هایی مثل کاراکوی و امینونو بوی عطر ماهی سرخ شده در کره و روغن زیتون شما را ناخداگاه به طرف دکه های خیابانی می کشاند. می توانید در کنار پل گالاتا بنشینید و در حالی که یک ساندویچ ماهی سرخ شده در دست دارید از تماشای جاذبه های استانبول لذت ببرید.

شاه بلوط بو داده

در زمستان ها بوی شاه بلوط بو داده خیابان های استانبول را پر می کند. شب های سرد استانبول در کنار گاری این دستفروش ها آنقدر گرم است که دلتان می خواهد ساعت ها آنجا بایستید و شاه بلوط بخورید.

Summary
Review Date
Reviewed Item
خوشمزه ترین غذاهای خیابانی استانبول
Author Rating
5