طرقبه مشهد

طرقبه نام ییلاق کوهستانی و دشت مانندی در ۱۸ کیلومتری جنوب غربی مشهد است. وسعت طرقبه در حدود ۱۶۰۰ کیلومتر مربع می باشد که یکی از مهمترین بخش های ییلاقی در حاشیه مشهد است

در قرون قدیمی اسلامی طرقبه را ترغبد می نامیدند و به دلیل قرار گرفتن در مسیر مال رو از نیشابور به مشهد، یکی از گذرگاه های زیبا و پر رفت و آمد به حساب می آمد


در منطقه طرقبه باغ های فراوانی از درخت های میوه را می بینید که مهمترین این باغ ها، باغات درختان گیلاس و سیب است. با وجود آب و هوای مطبوع و فوق العاده در طرقبه و رود خانه های پر آب و محیط طبیعی سر سبز و زیبا، طرقبه مشهد یکی از جاذبه های گردشگری مشهد نیز به حساب می آید . برای لذت بردن از تمام زیبایی ها و هوای مطبوع طرقبه به شما پیشنهاد می دهیم تور مشهد از شیراز را رزرو کنید و هم به صفای دل و زیارت برسید و هم گردش در طبیعت فوق العاده طرقبه را از دست ندهید .

منطقه ییلاقی طرقبه مشهد بین دو گودی بزرگ واقع شده است که در سمت چپ آن رودخانه ای پر آب و در سمت راستش کوه بازه زو با ارتفاع ۱۴۳۵ متر از سطح دریا وجود دارد .

یکی دیگر از نکاتی که روزانه باعث جذب تعداد زیادی از گردشگران به این منطقه می شود سرو غذاهای خوشمزه با مواد اولیه مرغوب و تازه در طرقبه است که مشهورترین این غذاها دیزی و شیشلیک است .

به طور کلی مردم ما به هر جا که بروند خرید سوغاتی یا یادگاری هر چند کوچک را فراموش نمی کنند، در منطقه طرقبه نیز در این رابطه استثنایی وجود ندارد و علاقه مندان می توانند از صنایع دستی، بافته ها و ساخته های بومی، سبد بافت ها و … سوغاتی به یادگار بخرند. البته پرورش گل و گیاهان بومی منطقه نیز از مشاغل مردم طرقبه می باشد .

اگر کسانی قصد اقامت طولانی تری را در طرقبه داشته باشند امکانات رفاهی بسیاری در آن جا در دسترسشان قرار دارد از جمله : هتل بزرگ طرقبه، پارک، دوایر پست، مخابرات، جایگاه پمپ بنزین، درمانگاه، مسجد، رستوران های متعدد و فروشگاه های صنایع دستی و خوراکی .

منطقه ییلاقی کوهستانی طرقبه دارای مناطق تفریحی و جاذبه های متفاوت و فراوانی است که در این باره می توانیم به چند مورد اشاره کنیم :

دهکده آبی ویلاشهر

باغ وحش

مجتمع سوارکاری ارشاد

مجتمع تجاری بعثت

پارک سنگی نصوح آباد

سد چالیدره

مسجد ازغد

سنگ کمر بسته در رودخانه باز طرقبه (سنگ مولانا علی)

رودخانه جنگلی طرقبه

و ….

سفری زیارتی و تفریحی را به مشهد با رزرو تور مشهد از شیراز و گشت و اقامت در طرقبه را تجربه کنید .

Summary
Review Date
Reviewed Item
طرقبه مشهد
Author Rating
5