بلگراد

دیدنی ترین مکان در صربستان ، شهر محبوب بلگراد ( پایتخت صربستان ) میباشد . این شهر در محل برخورد رود دانوب و رود ساوا واقع شده است . برگزاری مراسمهای بزرگ موسیقی ، جشنواره های فیلم و کتاب در بلگراد، سهم بسزایی در اهمیت بخشیدن به شهر داشته اند.


قلعه بلگراد

یکی از جاذبه های دیدنی این شهر قلعه معروف بلگراد است . این قلعه نماد مقاومت و دفاع از شهر میباشد . قدم زدن بر روی پلهای قلعه ، تماشای رودخانه و مناظر زیبای اطراف آن از بالای برجهای قلعه و عکاسی از نمای کلی شهر از این زاویه ، بر جذابیت این قلعه اضافه کرده است .

خیابان  Knez  Mihail  ova

اگر قصد خرید در بلگراد را دارید حتما از این خیابان دیدن کنید . این خیابان که تحت حفاظت میراث فرهنگی میباشد ، با معماری خیره کننده اش گردشگران را مجذوب خود کرده است .

رود دانوب

بهترین تفریح در بلگراد ، قایق سواری بر روی رودخانه دانوب است . پس حتما زمانی را به گذر از میان کوههای سرسبز با کشتی یا قایقهای تفریحی و تماشای مناظر زیبای اطراف رودخانه دانوب اختصاص دهید .

کلیسای سنت ساوا

این کلیسا بزرگترین کلیسای ارتودکسی بلگراد است . کلیسای سنت ساوا که مهمترین بخش تاریخ کشور است ؛ در واقع نماد قدردانی از بزرگترین آموزگار صربستان میباشد . در بازدید از داخل کلیسا ، باتماشای نقاشیها ، طراحی ها ، لوسترها و معماری بینظیرش ، شگفت زده خواهید شد . آب نماها و فواره های بیرونی این کلیسا ، نمایی پشم نواز را به بازدیدکنندگان ارائه میدهد .

کالمگدان   Kalemegdan

این دژ بزرگ تاریخی، به افتخار بزرگداشت پیروزیهای صربستان در جنگهای زیادی از جمله جنگ جهانی اول ، ساخته شده است . در بازدید از این مکان ، نمایی بسیار دیدنی از رودخانه بلگراد را نیز در اختیار خواهید داشت . کالمگدان یکی از زیباترین جاذبه ها در اروپا است . مجسمه ی ۱۴ متری واقع در این مکان ، معروفترین یادمان شهر است .عکسهای یادگاری بابرجهای کالمگدان مشخصه ی سفر هر گردشگری به صربستان خواهد بود . میتوانید در مهمانیهای شبانه ای که در این مکان برگزار میشود ، شرکت کنید و اوقات شادی رابراخود رقم بزنید.

خیابان اسکادارلیا

در این خیابان رستورانهایی با معماری و سبک سنتی وجود دارد ، که نشاندهنده تاریخ بلگراد میباشد . همچنین اجراهای افسانه ای گروههای موسیقی ، باعث جلب توجه بومیان و گردشگران زیادی به این خیابان شده است . بازدید از این خیابان در شب ، بسیار رویایی و فوق العاده خواهد بود .

دریاچه ی آداسیگانلیا

در این مکان شما با تنوعی از تفریحات دریایی و ساحلی روبه رو میشوید . اگر به اسکی روی آب ، بانجی جامپینگ واسکیت علاقه دارید ، آداسیگانلیا  بهترین انتخاب برایتان میباشد . همچنین  دوچرخه سواری و پیاده روی کنار دریاچه ، خاطره ای فر اموش نشدنی برایتان رقم خواهد زد . از استراحت و غذاخوردن در کافه ها و رستورانهای ساحل دریاچه، نیز لذت ببرید .

میدان جمهوری بلگراد

مجسمه ی شاهزاده مشهور صربستان که بر اسبش سوار است ، در این میدان هنر نمایی میکند . این میدان در مرکز شهر قرار گرفته و ساختمانهای معروف موزه ملی و تئاتر ملی در اینجا قرار دارند . وجود کافه ها و رستورانهای بی نظیرموجود در اطراف این میدان ، از دیگر جاذبه های این مکان بشمار میرود .

شهر شیطان

نام این شهر که در جنوب صربستان واقع شده ، برگرفته از افسانه هایی است  که در مورد صخره های فرسایش یافته واقع در آن نقل شده . در افسانه ها آمده است که این صخره ها انسانهایی بوده اند که توسط شیطان در یک مراسم عروسی ، به سنگ تبدیل شده اند . ستونهای سنگی این شهرزمانیکه فرو میریزند ، به شکلی جدید در می آیند . بی شک بازدید از این شهر افسانه ای ،از جذابیتهای  سفرتان به صربستان خواهد شد .

پارک ملی کوپانیک

Kopaonik مرتفع ترین کوه صربستان میباشد .این کوه هم تفریح گاهی مناسب برای اسکی در زمستانها و هم مکانی برای پیاده روی و کوه نوردی در تابستانها میباشد . بهتر است حتما از این پارک دیدنی بازدید کنید، پرا که در این مکان طلا و نقره بوفور یافت میشود . پس شانس خود را در کنار لذت از زیبایی ها و سرگرمیهای پارک ، امتحان کنید .

پارک ملی درداپ

همجواری این پارک با رودخانه دانوب و طبیعت منحصر بفردش ، باعث شده این مکان مورد توجه گردشگران بسیاری قرار بگیرد . تنوع فراوان گونه های جانوری و گیاهی نیز از جذابیتهای دیگر این پارک است . انعکاس تصویر قلعه های پارک در آب رودخانه ، منظره ای فوق العاده حیرت آور و دیدنی را به نمایش  می گذارد .

شهر نوویساد  Novi Sad

این شهر فوق العاده زیبا در ساحل رود دانوب واقع شده است .و دومین شهر بزرگ صربستان در بخش شمالی میباشد . جشنواره های موسیقی معروف این شهر ، هر ساله طرفداران وگردشگران بسیاری را به این شهر میکشاند . کلیسای جرج و قلعه قدیمی  Dvovac  Dundjerski  از مکانهای دیدنی این شهر جوان میباشند .

صومعه داستاد نیکا در شهر نووی ساد

این صومعه که در قر ن  ۱۲ ساخته شده است، در میان انبوهی از در ختان سرسبز احاطه شده است . مقبره ی استفان نماجا (بنیانگزار این صومعه ) در این مکان قرار  دارد .امروز بخاطر عجایب بسیار موجود در صومعه ، نقاشی های بی نظیرکه هر بیننده ای را متحیر کرده ، معماری و چیدمان خاص ، این صومعه مورد توجه بسیاری از مردم می باشد . صومعه استادنیکا ، مادر تمام صومعه های ارتودکسی و ثروتمندترین صومعه صربستان است .

شهر سوبوتیک  Subotica

 اگر قصد خرید در صربستان را دارید ، حتما به مرکز خرید Buvljak (بازارهای فروش اجناس ارزان قیمت ) بروید . علاوه بر این ، سوبونیکا، بهترین مکان برای استراحت و تفریح میباشد . بازدید از مکانهای تاریخی نظیر کلیسای جامع سنت ترازا ، معماری فوق العاده زیبای تالار این شهر، فواره های آبی تماشایی در اطراف میدان شهر و ساختمانهای مشهور قدیمی از دیگر جاذبه های سوبوتیکا هستند .

                                                      

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
جاذبه های گردشگری صربستان
Author Rating
5