شرکت هواپیمایی قطر ایر ویز

شرکت هواپیمایی قطر ایرویز در سال ۱۹۹۳ افتتاح شد و اولین پروازش با یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۶۷  اجاره ای از کویت بود. شرکت هواپیمایی قطر با آرمی از پرچم قطر نماینده این کشور است. شرکت هواپیمایی قطر ایرویز از سال ۲۰۱۳ عضو رسمی اتحادیه رسمی وان ورلد شد. مالکیت شرکت هواپیمایی قطر ایرویز متعلق به خاندان آل ثانی بود اما به دلایلی در سال ۱۹۹۷ با سازماندهی مجدد توسط یک تیم مدیریتی، ۵۰ % از سهام آن به سرمایه گذاران خصوصی واگذار شد.

که همین امر سبب شد که پس از گذشت چند سال، شرکت هواپیمایی قطر ایرویز به یکی از رقیبان سر سخت شرکت های هواپیمایی تبدیل شد. دفتر مرکزی قطر ایرویز در دوحه است. 

فرودگاه بین المللی شهر دوحه آشیانه مرکزی هواپیماهای شرکت هواپیمایی قطر ایر ویز است که یکی از ایرلاین های فعال در ایران است. هم اکنون، شرکت هواپیمایی قطر ایرویز دارای ۱۷۷ فروند هواپیمای ایرباس ، بوئینگ میباشد. قطر ایرویز بیش از ۱۵۰ مقصد فرود در هر ۶ قاره دنیا دارد. این شرکت هواپیمایی آنقدر گسترده است که تنها در سال ۲۰۱۳ بیش از ۳۰۰۰۰ نفر کارمند رسمی استخدام شده داشت . در سال ۲۰۱۲، شرکت قطر ایرویز به عنوان ایرلاین سال تعیین شد. در ایران، شرکت هواپیمایی قطر ایر ویز از شهرهای تهران ، شیراز و مشهد به مقصدهای خارجی پرواز دارد همچنین همه تورهای تایلند از شیراز و مالزی از شیراز با پرواز قطر ایرویز انجام میشوند .

 

برنامه پروازی شرکت قطر ایر ویز: 

پروازهای قاره آفریقا: الجزایر، تونس، مراکش، نیجریه، سودان، اریتره، جیبوتی، اتیوپی، اوگاندا، کنیا، رواندا، تانزانیا، موزامبیک و آفریقای جنوبی .

پروازهای آسیا و اقیانوسیه: ایران، استرالیا، اندونزی، سنگاپور، مالزی، ویتنام، مالدیو، تایلند، میانمار، بنگلادش، فیلیپین، ژاپن، کره جنوبی، چین، نپال، هندوستان، سریلانکا، پاکستان و آذربایجان. ( نکته: پروازهای شرکت هواپیمایی قطر ایرویز از ایران به مقصد دوحه به طور مستقیم و برای بقیه مقصد های پروازی به طور غیر مستقیم انجام میشود ) .

پروازهای خاورمیانه: عراق، کویت، بحرین، عربستان، لبنان، اردن، یمن، عمان، امارات، مصر، دوحه، برزیل، آرژانتین، ایالات متحده آمریکا وکانادا .

پروازهای قاره اروپا: ترکیه، قبرس، یونان، ایتالیا، گرجستان، اسپانیا، سوئیس، اتریش، کرواسی، مجارستان، بلغارستان، رومانی ، لهستان، آلمان، هلند، بلژیک، فرانسه، بریتانیا، دانمارک، سوئد و نروژ، روسیه .

شرکت هواپیمایی قطر ایرویز با ۱۳۰ فروند هواپیمای جت مسافربری و ۵۵ فروند هواپیمای باری یکی از امن ترین خطوط هوایی دنیا میباشد که تا کنون در سابقه کاری خود به هیچ عنوان هواپیماهایش سقوط نداشته اند و به همین دلیل نیز بسیار مورد توجه مسافران است، تنها یک حادثه در سابقه این شرکت هواپیمایی به ثبت رسیده که در آن هم هیچکس جانش را از دست نداد ( در ۱۹ ماه آوریل سال ۲۰۰۷ میلادی، یک فروند هواپیمای ایرباس در آشیانه خود در فرودگاه ابوظبی آتش گرفت و در این آتش سوزی بال سمت راست هواپیما کاملا در آتش سوخت ) .

کلاس های پروازی :  

قطر ایر ویز در چهار کلاس پروازی ( First ، Business ، Economy و مهمانان ویژه (VIP) ) پرواز میکند که هر کدام از کلاس های پروازی با توجه به نوع کلاس ، دارای خدمات ویژه ای میباشند . 

عجیب ولی واقعی :

 در سال ۲۰۰۹ پس از گران شدن نفت، شرکت هواپیمایی قطر ایرویز اقدام به استفاده از یک نوع سوخت جدید برای هواپیماهایش کرد که مخلوطی از گاز و بنزین بود و مصرف این سوخت برای قطر ایرویز بسیار مقرون به صرفه در آمد .

برای لذت بردن از خدمات فوق العاده و عالی شرکت هواپیمایی قطر ایرویز، تور تایلند و مالزی از شیراز را با پرواز قطر ایرویز رزرو کرده و از پروازی رویایی با امنیت بالا لذت ببرید . 

Summary
Review Date
Reviewed Item
شرکت هواپیمایی قطر ایر ویز
Author Rating
5