شرکت هواپیمایی ایر عربیا

شرکت هواپیمایی ایر عربیا در سال ۲۰۰۳ در امارات متحده عربی تاسیس شد. این شرکت هواپیمایی، بزرگترین خط هوایی با ارزان ترین نرخ (Low Cost) در کل خاورمیانه را دارا است که آشیانه مرکزی هواپیماهای ایر عربیا در فرودگاه بین المللی شارجه قرار دارد .

شرکت هواپیمایی ایر عربیا، ۱۱۵ مقصد پروازی در خاورمیانه، آفریقای شمالی، شبه قاره هندوستان، آسیا و اروپا از طریق فرودگاه شارجه، کازابلانکا و الکساندریا دارد.

که در حال حاضر در کل خاورمیانه و شمال آفریقا ، حرف اول را در بین ایر لاین ها می زند البته در ایران نیز شهر های تهران، آبادان، اصفهان، لامرد فارس، لار، مشهد، سنندج و شیراز نیز از مقاصد پروازی شرکت ایر عربیا هستند.

همه هواپیماهای شرکت هواپیمایی ایر عربیا از نوع بوئینگ و ایرباس هستند.

طراحی شرکت هواپیمایی ایر عربیا یک الگو برداری بسیار دقیق و منظم از ایرلاین های اقتصادی آمریکایی و اروپایی می باشد اما مدیریت این ایر لاین طوری برنامه ریزی شده که با استاندارد های محلی / منطقه ای مناسب خودشان مطابقت دارد. هدف از ساخت و تاسیس شرکت هواپیمایی ایر عربیا ارائه کردن و برنامه ریزی سفرهای هوایی با پایین ترین نرخ در بازار اما با خدمات فوق العاده و عالی است که با شعار معروفش با عنوان> < پرداخت کمتر، پرواز بیشتر >> توانسته مقاصد پروازی بیشتر ولی ارزان تری را برای مسافرانش فراهم کند که این یکی از بهترین نکاتی است که هر کس شرکت هواپیمایی ایر عربیا را با آن به خاطر خواهد داشت. با رزرو تور دبی یا هندوستان از شیراز میتوانید تجربه پرواز با شرکت هواپیمایی ایر عربیا را به دفتر خاطرات خودتان اضافه کنید ! 

تفاوت عجیب :

تفاوت عجیب شرکت هواپیمایی ایر عربیا با سایر ایر لاین ها این می باشد که، غذا ها و نوشیدنی های داخل هواپیما حتی آب معدنی، رایگان نیستند و مسافران باید برای در اختیار داشتنشان هزینه را به دلار یا درهم پرداخت کنند که این امکان وجود دارد که در هنگام رزرو بلیط میتوانید به صورت آنلاین هزینه های غذا و نوشیدنی را هم پرداخت کنید .

مقاصد پروازی شرکت ایر عربیا در دسته بندی کلی :

قاره آفریقا: سودان، کنیا، مراکش .

قاره آسیا و اقیانوسیه: هندوستان، قزاقستان، بنگلادش، سریلانکا، پاکستان، افغانستان، نپال و چین .

قاره اروپا: هلند، ترکیه، اسپانیا، سوئیس، فرانسه، ایتالیا، بلژیک، آلمان، اوکراین، روسیه، انگلستان، گرجستان و ارمنستان .

خاورمیانه: ایران، عربستان، مصر، اردن، بحرین، عراق، لبنان، قطر، کویت، عمان و امارات.

حوادث پیش آمده از گذشته تا کنون در شرکت هواپیمایی ایرعربیا :

در سال ۲۰۱۳ یک فروند ایرباس A320-200 متعلق به شرکت هواپیمایی ایر عربیا از امارات متحده عربی عازم بنگلادش بود که در قسمت بار هواپیما سانحه آتش سوزی رخ داد و هواپیما در شهر کراچی در پاکستان مجبور به فرود اضطراری شد، در این سانحه هیچ یک از مسافران و خدمه هواپیما دچار صدمه نشدند و همه ۱۶۱ مسافر هواپیما در کراچی به سلامت از هواپیما خارج شدند .

اگر زیاد مسافرت می روید و می خواهید یک تور ارزان به دبی را تجربه کنید ، تور دبی از شیراز را با ایر عربیا از دست ندهید .

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
شرکت هواپیمایی ایر عربیا
Author Rating
5