تور روسیه از تهران

 جمعه۹۶/۴/۱۶ ساعت۶/۲۰صبح  ساعت حدود  ده صبح از خواب بیدار شدیم. چون شب قبل تا دیروقت بیدا ر بودیم. پس از صرف صبحانه همراه بامدادی از بستگان به قصدبازار بزرگ تهران حرکت کردیم .درحالی که هنوز وچر هتل روسیه به دستمان نرسیده بود واین موضوع دل خور ونگرانم کرده بود که سرانجام ساعت یک اقای امیری از آژانس سفرهای برتر دنیا زنگ زد وگفت وچر رو برایتون در تلگرام  فرستادم که خیالم راحت شد.

تا ساعت ۴ در بازار پرسه زدیم  و پس از خوردن نهار در ستوان شرف الاسلام در بازار و چند خرید مختصر ساعت ۵ به خانه رسیدیم. دیشب به دعوت باجناق  به رستورانی در کن رفتیم که بسیار خوش گذشت. الان هم که ساعت حدود شش ونیم صبح است داریم یواش یواش اما ده میشویم تا به طرف فرودگاه امام حرکت کنیم.

جمعه ۹۶/۴/۱۶  امروز ساعت هشت صبح به قصد فرود گاه امام خانه آقا مهران باجناق  راترک کردیم و  راس ساعت ۹ به فرود گاه وارد شدیم. پس از یک پرس و جو  به گیت شماره ۸۴ مراجعه کردیم تا چمدان های خود را تحویل دهیم اما از بد شانسی هر سه گیت مربوطه از کار افتاد و به همان نام و نشان کاری که باید در عرض ده دقیقه انجام میشه ۹۰ دقیقه در صف معطل شدیم تا سر انجام چمدان ها را تحویل دادیم و کار پرواز گرفتیم. و بعد از گرفتن آن ۶۰۰ دلار معروف از شعبه بانک ملت وارد گیت ۲۲ شدیم اما هوا پیمایی که قرار بود ساعت ۱۲ پرواز کند با سی و پنج دقیقه تاخیر پرواز کرد الان که ساعت ۲/۳۰بعد از ظهر است .

جمعه۹۶/۴/۱۶ساعت ۱۰ شب به وقت محلی هتل ر ادیسون مسکو سرانجام پس از سه ساعت و نیم پرواز در ساعت دو و نیم به وقت محلی به شهر مسکو رسیدیم. پس از طی تشریفات گمرکی و پیدا کردن چمدان ها که به سختی انجام گرفت وارد سالن انتظار فرود گاه شدیم. در آن جا لیدر تور در انتظار ما بود و بااستقبال گرم او که خود را علی آله خواه معرفی کرد  روبرو شدیم. سرانجام پس از جمع کردن همه اعضاء گروه که چهل نفر بودیم به طرف هتل حرکت کردیم. پس از ورود به هتل به سرعت اتاق ها را به ما تحویل دادند و در این فاصله من هم خود را به صرافی هتل رساندم و در ازای یک اسکناس صد دلاری مبلغ پنج هزار و هشتصد  وپنجاه روبل روسیه در یافت کردم. پس از آن با راهنمایی لیدر تور به فروشگاه بزرگی به نام اروپا که نزدیک هتل بود رفتیم و ارزیابی قیمت هاپرداختیم و در حالی که دیگر نای راه رفتن نداشتنم چون از ساعت ۶ صبح سر پا بودیم به هتل برگشتیم و بعد از خوردن یک شام سبک و تنظیم یادداشتهای امروز آماده خواب هستم.

شنبه۹۶/۴/۱۷هتل رادیسون مسکو امروز صبح ساعت ۸ برای اولین صبحانه وارد رستوران هتل شدیم. مثل همه جای دیگر میز صبحانه از تنوع زیادی بر خوردار بود ولی ملاحظات پزشکی دیگر اجازه نمی دهد که هر چه دلمان خواست بخوریم. به ناچار در حد اعتدال از نعمت های موجود استفاده کردیم. ساعت ۹ با لیدر تور قرارداشتیم که طبق برنامه ابتدا باید برای دیدن مترو مسکو می رفتیم که رفتیم. این مترو در عمق شصت متری زمین ساخته شده  که علاوه بر آن این مترو یک موزه اثارهنری از نقاشی و مجسمه سازی با آثاری بسیار نفیس به حساب میآید که آن را از حد یک مترو معمولی بالا تر میبرد. پس از آن برنامه باز دید از میدان سرخ و کاخ کرملین را داشتیم. من برای باز دید از میدان سرخ احساس خاصی توام با هیجان داشتم چون قبلا در باره این  میدان و سوابق آن اطلاعاتی کسب کرده بودم. لیدر تور ما علی آقا ابتکار جالب به خرج داده هم به نفع خودش بودو هم برای ما جالب بود  توضیح این که به جای استفاده از اتوبوس برای رفتن به میدان سرخ با توجه به این که ایستگاه مترو، بسیار به ما نزدیک بود.،گروه ۴۰ نفره را با مترو به میدان سرخ برد که پس از عوض کردن چند ایستگاه به این میدان رسیدیم. با توجه به این که کاخ کرملین وتعدازیادی کلیسا در این جا قرار دارد بنا براین بسیار مورد توجه توریست هاست. پس از دو ساعت گشت و گذار که برای ما بسیار جالب بود به دعوت لیدر تور برای خوردن نهار به رستوران مک دونالد رفتیم که بسیار شلوغ  بود به طوری که برای نشستن  نیم ساعت بالای سر یک خانواده روس ایستادیم تاسر انجام توانستیم جای آن ها را اشغال کنیم. درساعت ۳ بعد از ظهر به هتل برگشتیم. نا گفته نمانده که محوطه کاخ کرملین فضایی بسیار امنیتی داشت به طوری که برای یک کارد میوه خوری که در ساک ما بودو با دستگاه ایکس ری آن را دیدند، اجازه ورود به ما ندادند. تا این که کارد را به قسمت امانات سپردیم و بعد از بازگشت آن را پس گرفتیم. عصر همان روز  ساعت ۶عصربه منظور خرید مجددا به فروشگاه اروپا رفتیم ، به دلیل غیر منطقی بودن قیمت ها ومقایسه آن با ایران ترجیح دادیم فعلا خرید نکنیم.

حدود ساعت ۱۰شب به هتل برگشتیم گشتیم و غذای آماده ای را که از فرودگاه امام خریده بودیم  گرم کردیم و خوردیم و به خاطر خستگی زیاد ساعت ۱۱ خوابیدیم 

درحاشیه:بارانی که از دیروز  آغاز شده همچنان ملایم در حال باریدن است که نه تنها آزاردهنده نیست بلکه آرامش بخش است.

هتل مسکو خیلی خوب بود ولی هتل سن پترزبورگ خسیس بودند مسواک نمیدادن  کتری برقی نمیدادن آب هم فقط روز اول

پایان قسمت اول

فرستنده : آقای سروش

سفرهای برتر ارائه دهنده تور روسیه  با نرخ عالی می باشد .

Summary
Review Date
Reviewed Item
سفرنامه روسیه
Author Rating
5