سامویی

یکی از تورهای پرطرفدار در تایلند تور گردشگری جزیره سامویی است . سامویی در زبان چینی به معنی بهشت امن است . آب و هوای این جزیره زیبا ، خشک است و از بارانهای موسمی در امان میباشد . این جزیره که با جنگلهای کوهستانی پوشیده شده است ، جاذبه های دیدنی بسیاری دارد که گردشگران بسیاری را جذب خود میکند.

سواحل سامویی

سواحل سامویی محبوبترین جاذبه ی این جزیره میباشد که هر ساله گردشگران زیادی را به سمت خود میکشاند . دست یابی به هر چیزی که مورد نیاز گردشگران است ، در این سواحل امکان پذیر است .امکاناتی نظیر هتل ، رستوران ، مراکزتفریحی ، مغازه های محلی و تفریحات دریایی نظیر غواصی وشنا و…در تمام سواحل سامویی موجود میباشد .

پارک ملی دریایی آنگ تونگاین

این پارک جاذبه های تفریحی فراوانی دارد ؛پس اگر به دنبال مکانی برای سرگرمی و هیجان هستید ، حتما از این پارک دیدن کنید . آنگ تونگ به معنی حوضه طلایی است و شامل ۴ جنگل با حیات وحشی خاص و طبیعتی دست نخورده میباشد . حیواناتی نظیر میمون دم دراز، سمور آبی ،عقاب شکم سفید ، ایگوانا ، مارپیلتون وماهی های رنگارنگ از جاذبه های تماشایی این پارک هستند . لذت قایقرانی در آبهای آرام ، تماشای مناظر سرسبز و زیبای اطراف دریاچه و غواصی در مکانهای مخصوص این پارک ، را از دست ندهید .

مجسمه ی بودای سامویی

برای آشنایی با فرهنگ و آیین سنتی تایلند ، حتما از این مکان دیدن کنید . این مجسمه ی بسیار بزرگ طلایی رنگ ، در حالت نشسته ساخته شده است . این مجسمه از نمادهای فرهنگی و مذهبی بومیان این منطقه میباشد و یک مرکز مدیتیشن محسوب میشود . در بازدید از این مکان ، عکس گرفتن با مجسمه ی بودا ، نمایانگر سفر شما به تایلند خواهد بود.

صخره های پدربزرگ و مادربزرگ

بعد از بازدید از ساحل لامای ، اگر به سمت جنوب حرکت کنید میتوانید از این صخره های افسانه ای دیدن کنید . در افسانه ها آمده است که یک زوج مسن در دریا غرق شده و جسدهایشان که به ساحل لامای رسیده ، به صخره های عجیبی تبدیل شده اند .بازدید و عکاسی از این مکان و شنیدن داستان محلی ها بی شک برایتان جالب خواهد بود .

تئاتر میمون ها

در این تئاتر جالب میتوانید نمایشهای جذابی از میمونها را ببینید و لحظات شادی را در کنار هم سپری کنید . در این نمایش شاد ، میمونها را در حال دوچرخه سواری ، حل کردن مسایل ریاضی ، شناکردن ، اجرای موسیقی و نارگیل چیدن تماشا کنید .

مزرعه مارها ومزرعه کروکودیل ها

اگر از طرفداران این حیوانات هستید حتما با تورهای مخصوص سامویی همراه شوید . تماشای مار کبری معروف در مزرعه مارها و نمایش کسانی که سرشان را در دهان کروکودیل کرده یا با آنها بازی میکنند ، برایتان جذاب و هیجان انگیز خواهد بود .

کمپ فیل ها

بازدید از کمپ فیل ها یکی از جالبترین بخشهای سفرتان خواهد بود . در این کمپ میتوانید علاوه بر فیل سواری ، ازغذا دادن به فیل ها و تماشای حمام کردن گروهی آنها لذت ببرید . فوتبال بازی ، دارت بازی و نقاشی کشیدن فیل ها در این پارک همه را به شوق و هیجان می آورد .

باغ جادویی سامویی

در این باغ مجسمه های زیبایی در کنار آبشاری قرار گرفته اند ، که بارزترین جاذبه این باغ است . به همین دلیل به این مکان ، باغ سحرآمیز بودا نیز میگویند . هر کدام از این مجسمه ها مشغول انجام کاری هستند و انواع جادوگری ، حیوانات و خدایان به شکل مجسمه در این باغ به معرض نمایش گزاشته شده است .علاوه بر وجود مجسمه های عجیب و غریب ، آب و هوای بسیار خنک این باغ گردشگران را جذب خود کرده است

پارک پارادایز سامویی

این پارک یک منطقه محافظت شده در کوه است که انواع حیوانات وحشی و اهلی در آنجا نگهداری میشوند . علاوه بر تماشای حیوانات ، سرگرمی های دیگری نظیر شنا از دیگر جاذبه های این پارک میباشد . این پارک مکان بسیار مناسبی برای استراحت و رسیدن به آرامش و لذت از طبیعت بکر و استفاده از هوای سالم است . برای عکس گرفتن با حیوانات ، بایستی هزینه ای را پراخت کنید .

پارک آبی کوک سامویی

اگر به دنبال سرگرم کردن فرزندتان در این سفر هستید ، بازدید از این پارک آبی بهترین انتخاب خواهد بود . البته سرگرمی های موجود در این پارک برای هر گروه سنی مناسب و جذاب است .

Summary
Review Date
Reviewed Item
سامویی
Author Rating
5