دیدنی های مسکو

جاذبه ها و صنعت گردشگری در هر کشوری موثرترین روش درآمد برای آن کشور به حساب می آید، در مورد کشور روسیه نیز این قانون استثنایی ندارد. مسکو که پایتخت کشور روسیه می باشد با داشتن جاذبه های بی شمار و زیبا یکی از نقاط جذب روسیه است. در این متن میخواهیم شما را با برخی از این جاذبه ها آشنا کنیم ، یادتون نره با رزرو تور روسیه از شیراز/تهران میتوانید تمام این زیبایی ها را از نزدیک شاهد باشید

 کاخ موزه کرملین

کاخ سلطنتی روسیه با نام کرملین که به قلب کشور روسیه در مسکو مشهور است یکی از جاذبه های گردشگری زیبای روسیه است که همه ساله گردشگران زیادی را به سوی خود می کشد . این کاخ دارای ۸۰۰ اتاق جداگانه است . مدت زمان ساخت این کاخ تنها ۱۶ ماه به طول انجامید که همین امر باعث به دست آوردن جایزه لنین توسط طراحان این کاخ گردید . در زبان روسی کرملین به معنای کاخ ها و دژ ها است .

میدان سرخ

میدان سرخ در کنار کاخ کرملین از اجزای تشکیل دهنده قلب مسکو شده است . زیرا تمام خیابان های اصلی و مهم مسکو از هر سو به این میدان می رسند .

کلیسای سنت باسیل

کلیسای سنت باسیل به دلیل رنگارنگی گنبد های آن یکی از زیباترین کلیساهای دنیا است . در قرن ۱۶ میلادی پس از پیروزی روس ها در جنگ علیه لهستانی ها ، این کلیسا به عنوان نماد قدرت و پیروزی ساخته شد .

متروی مسکو

در کل دنیا متروی مسکو حرف اول را می زند .متروی مسکو یک گالری هنری از انواع هنرهای معماری و زینتی است و همین امر این ایستگاه مترو را علاوه بر زیبایی جزو جاذبه های گردشگری موسکو نیز به حساب آورده است .

کیلومتر صفر مسکو

معمولا در اکثر کشورها بخش کیلومتر صفر وجود دارد که از این نقطه فاصله با دیگر کشورها سنجیده می شود اما گردشگران و عقیده های جالبشان باعث شده که کیلومتر صفر مسکو یکی از جاذبه های گردشگری روسیه بشود . توریست ها و گردشگرانی که به مسکو و کیلومتر صفر می روند عقیده دارند اگر روی دایره برنزی وسط کیلومتر صفر مسکو بایستند و یک سکه از روی شانه خود بیندازند و آن سکه در همان دایره فرود آید هر آرزویی کرده باشند برآورده خواهد شد !!

آسمان نمای مسکو

بزرگترین آسمان نما یا همان افلاک نمای دنیا متعلق به کشور روسیه است که در شهر مسکو قرار دارد . این آسمان نما طی ۲ سال در سال ۱۹۲۹ ساخته شد که همین امر لقب قدیمی ترین آسمان نمای دنیا را نیز به آسمان نمای مسکو داد .

مراسم تعویض نگهبان

میدان سرخ مسکو و کاخ کرملین از مهم ترین و مشهورترین بخش های توریستی مسکو هستند و همچنین همیشه شلوغ ترین . اهمیت میدان سرخ و کاخ کرملین به قدری است که برای تعویض نگهبانان که در هر سال بین ماه های آوریل تا اکتبر ۲۰ بار انجام می شود و همه این ۲۰ بار را مراسم می گیرند . این مراسم ها با برگزاری انواع جشن و پای کوبی انجام می شود .

جاذبه های مسکو به قدری زیاد است که نمی شود همه را در این متن آورد اما به هر حال اگر از دوست داران سفر به مسکو هستید رزرو تور روسیه از شیراز/تهران را فراموش نکنید .

Summary
Review Date
Reviewed Item
دیدنی های مسکو
Author Rating
5