برج شانگهای، بلندترین برج در چین و دومین برج بلند دنیا ( بعد از برج الخلیفه دبی ) می باشد . مبلغ ۵/۲ میلیارد دلار برای ساخت این برج هزینه شده است . برج شانگهای با ۱۲۸ طبقه ، ۶۳۲ متر ارتفاع و ۴۲۰۰۰۰ مترمربع مساحت مهمترین مرکز تجاری چین است . ساخت این برج ۶ سال طول کشید . البته هنوز بخشهایی از آن نظیر هتل لوکسی که در بالای برج قرار دارد، تکمیل نشده است .

در سایر طبقات برج ، شرکت های بسیار بزرگ ومعروفی از جمله شرکت Ant Financial با مدیریت Jack Ma  ( صاحب شرکت میلیاردر Alibaba Group holding )، شرکت بزرگ Allianz SE  در مونیخ  و شرکت  Lloyd’s در لندن مستقل شده اند . طراحی این برج بلند بگونه ای است که تاثیر باد را – با بوجود آوردن زاویه ی ۱۲۰ درجه در معماری برج – ۲۴ درصد کاهش داده است .

مکانهای نزدیک به برج شانگهای

برج تلویزیونی مروارید شرق

این آسمان خراش که نماد تجاری شهر شانگهای می باشد ، سومین ساختمان بلند آسیا است و در کنار رودخانه ی هانگ پو قرار دارد. برج شانگهای در سمت شرقی برج تلویزیونی مروارید شرق می باشد .

برج مرکز مالی جهانی

این برج بلندترین ساختمان چین در سال ۲۰۰۷ بوده است و شامل چندین بخش اداری ، مراکز خرید و هتل می باشد . برج شانگهای در سمت غربی برج مرکز مالی واقع شده است . 

هتل Park Hyatt در این برج قرار دارد .

برج Jin Mao

این برج یکی دیگر از ساختمانهای بلند و باشکوه چین است . بهترین نما ، برای عکاسی از شهر را در طبقه ی هشتاد و هشتم این برج خواهید یافت . برج Jin Mao شامل واحدهای مسکونی ، دفاتر تجاری و هتل می باشد . برج شانگهای در سمت شرقی برج Jin Mao واقع شده است .

 هتل Grand Hyatt در این برج قرار دارد .

رودخانه ی هانگ پو

این رودخانه سمبل و نماد و اصلی ترین رودخانه ی شهر شانگهای می باشد . ساختمان ها ، طبیعت و مناظر دو طرف رودخانه ، نمایی از کذشته و آینده ی شانگهای را نمایش می دهند . همجواری رودخانه با ساختمانهای تجاری و مهم از جمله برج شانگهای ، باعث شده است هانگ پو دروازه ی اصلی تجارت به اقیانوس آرام باشد .

 بلوار Bund

بلوار باند در بخش غربی رودخانه ی هانگ پو قرار گرفته است . معماری این بخش بخاطره ساختمانهای اطرافش ، به حدی زیبا و منحصربفرد است که به این بلوار لقب – نمایشگاه معماری دنیا  داده اند . برج شانگهای روبروی بلوار باند و رودخانه ی هانگ پو بین این دو مکان می باشد .

هتل Peninsula  در منطقه ی Bund قرار دارد .

پل Waibaidu

این پل مکانی مناسب برای عکاسی از مناظر اطراف رودخانه ی Suzhou Greek می باشد . همچنین نمایی کاملا متفاوت و بی نظیر را از برج شانگهای دراختیار بینندگان می گذارد .

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
دومین آسمان خراش بلند جهان در چین
Author Rating
5