١٠- دره هارو، اندونزی
 دره وارو واقع در غرب سوماترا در اندونزی یکی از زیبا ترین مناطق طبیعی است که شما در زندگی خود مشاهده خواهیدکرد. وقتی از این دره دیدن میکنید، با کوهها و سنگهای مختلف با جنگلها و زمینهای برنج آشنا خواهید شد. شما می توانید به سرعت به دره بروید، و خانه های راحت در همه جا در نزدیکی دره در دسترس هستند.

٩- دره‌ی جمیسون، نیو سات ولز، استرالیا
دره‌‌ی جمیسون به طول ١٢ کیلومتر در امتداد صخره‌های مرتفع ماسه‌سنگی در بلو مونتاین واقع شده است. این ناحیه به وسیله‌ی جنگل انبوه اکالیپتوس احاطه شده است. از ویژگی‌های آن می‌توان به تعداد زیادی آبشار اشاره کرد. اکثرا گردشگران، برای پیاده‌روی در جنگل و اقامت شبانه به این دره می‌آیند. این منطقه حدود ١٠٠ کیلومتر با شهر سیدنی فاصله دارد و می‌توانید این فاصله را با اتوبوس یا قطار طی کنید.


٨- زابریسکی پوینت، کالیفرنیا، ایالات متحده
زابریسکی پوینت دره‌ای با منظره‌ای چشم نواز است که در شرق دره‌ی مشهور مرگ واقع شده و در طول میلیون‌ها سال دستخوش تغییراتی شده است. گردشگران برای اینکه در چشم‌انداز این دره قرار بگیرند باید از تپه‌ها بالا بروند. در هر فصلی جز تابستان می‌توانید به این منطقه سفر کنید، چرا که در این فصل هوا به شدت گرم است.


٧- دره‌ی وایپو، جزیره‌ی بزرگ، هاوایی
دره‌ی وایپو چشم‌انداز شگفت انگیزی دارد که چشم شما را از سمت ساحل و دره‌ای که در میان صخره‌هایی با شیب تند احاطه شده به سوی اقیانوس جلب می‌کند. از همه مهم‌تر این‌که تعدادی آبشار از این صخره‌ها پایین می‌ریزد. سفر به این دره علاوه بر اتومبیل، با پای پیاده هم امکان‌پذیر است.
دره بوتان Haa – ۶
کلمه “Haa” به معنای کلمه  “پنهان” است. این دره در واقع زیبایی پنهانی دارد که بیشتر از آن شنیده نشده است، اما این یکی از جالب ترین مکان های جهان است . بدون شک آسیا دارای بسیاری از دره های جذاب است اما در فصل بهار این دره شما را ملزم می کند به کشور بوتان بروید و از ان دیدن کنید زیرا زیباییش ارزش آنرا دارد.

  ۵- دره‌ی یوسمیتی، کالیفرنیا، ایالات متحده
یوسمیتی دره‌ای منجمد و عمیق به طول یک و نیم کیلومتر است که در میان صخره‌های گرانیتی زیبا و قله‌هایی شبیه نیم گنبد محصور شده است. رودخانه‌ی مرسِد (merced) در میان تعداد زیادی آبشار و جریان آب از این نقطه می‌گذرد. بازدیدکنندگان می‌توانند از میان مسیر‌های مختلف پیاده روی که به این دره منتهی می‌شوند، یکی را انتخاب کنند. این ناحیه یکی از زیباترین نقاط پارک ملی یوسمیتی محسوب می‌شود.
۴-دره‌ی لند منالوگا، ایسلند
دره‌ی لند منالوگا، منطقه‌ای متروکه است که یکی از مناطق محبوب گردشگری کشور ایسلند محسوب می‌شود. دره‌هایی پراکنده بین کوه‌های رنگی از جنس ریولیت، میدان‌های گدازه‌ای،  دریاچه‌های حفره‌ای و آتشفشان هِکلا که توریست‌ها، سراسر آن را با پیاده‌روی در مسیر‌های امن و راحت کاوش می‌کنند. ماه‌های ژوئن تا اواخر سپتامبر، بهترین زمان برای سفر به این منطقه است.
٣- دره‌ی دولومیت(نوعی کانی)، ایتالیا
در محدوده‌ی کوهستانی شمال ایتالیا، دره‌های بیشماری وجود دارد. دره‌ی دولومیت، برای اسکی بازان، کوه‌نوردان، قله نوردان و حتی کسانی که عاشق پرش از ارتفاع هستند مناظر مهیج و دامنه‌های مرزی زیادی را فراهم می‌کند. اگر قصد سفر به این منطقه را دارید، مطمئنا فعالیت‌های تفریحی زیادی در انتظار شما خواهد بود. همه‌ی طول سال برای سفر به این نقطه مناسب است.
٢- دره‌ی رِد استون(صخره‌ی‌سرخ)، هِنان، چین
 رِد استون، در میانه‌ی کوه یونتایشان واقع شده است. صخره‌های قرمز این دره زیبایی فوق‌العاده‌ای دارند. از طرف دیگر، آبشار‌هایی در چند نقطه از این صخره‌ها پایین می‌ریزند. این دره نه تنها برای توریست‌ها محبوب است بلکه برای زمین‌شناسان و حافظان محیط زیست هم حایز اهمیت است.
١- دره‌ی تِن پیک (ده قله)‌، آلبرتا، کانادا
تِن پیک، دره‌‌ای با شهرت جهانی که نه تنها برای ده قله‌ی زیبایش، بلکه به خاطر وجود دریاچه‌ی فیروزه‌ای رنگ مورین قابل توجه است. کوچک‌ترین قله‌ی این منطقه، کمتر از ۳ کیلومتر ارتفاع دارد. گردشگران می‌توانند برای گردش در این دره‌،  یکی از چند مسیر پیاده روی را به سلیقه‌ی خود انتخاب کنند. این دره، یکی از زیباترین مقاصد گردشگری کانادا محسوب می‌شود. تمام طول سال برای سفر به این ناحیه مناسب است.

روی کره‌ی زمین دره‌های زیادی وجود دارد که بدون شک هر کدام زیبایی منحصر به فردی دارند. تلاش می‌کنیم در آینده بتوانیم این مناطق را معرفی کنیم. شما کدام یک از این دره‌ها را بیشتر می‌پسندید؟

Summary
Review Date
Reviewed Item
ده دره زیبا
Author Rating
5