دلفیناریوم استانبول

همه ما نام دلفیناریوم ها را شنیده ایم و کم و بیش می دانیم در این مجموعه ها چه خبر است. اگر همراه خانواده به استانبول رفته اید، پیشنهاد می کنیم شما هم با ما بیایید و شیرین کاری دلفین های دوست داشتنی را از دست ندهید. تفریحی مناسب خانواده و کودکان است.
•    در این مجموعه می توانید دلفین ها را از نزدیک ببینید.
•    می توانید با دلفین ها شنا کنید.
•    اگر کودک مبتلا به اوتیسم یا سندروم داون دارید، دلفیناریوم استانبول برنامه ویژه ای برای شما دارد.
•    بازدید از دلفیناریوم استانبول محدودیت فصلی ندارد و در تمام سال باز است.

آشنایی با دلفیناریوم استانبول
دلفیناریوم استانبول، مجموعه ای جذاب برای یک بازدید خانوادگی است، یعنی اگر با خانواده  به استانبول رفته اید، حتما بازدید از این مجموعه را در برنامه سفرتون بزارید. هنگامی که به دلفیناریوم استانبول می روید، نه تنها دلفین های دوست داشتنی، که هنرمندان دیگری نیز مانند نهنگ سفید، فک خزپوش شمالی و گراز دریایی به استقبال شما می آیند. پس از ورود به دلفیناریوم، تنها کاری که لازم است بکنید آن است که جای مناسبی برای خود پیدا کنید و تمام حواس تان را به این موجودات بدهید. در مجموع ۴ نمایش در این مجموعه برگزار می شود که تمام آن ها نزدیک ۱ ساعت زمان می برد و اجرای شان به عهده ستاره های دلفیناریوم است. در میان نمایش و یا انتهای آن نیز فرصت دارید تا با هر یک از موجودات دلفیناریوم عکس یادگاری بگیرید. البته توجه داشته باشید که تمام جذابیت دلفیناریوم استانبول در نمایش هایش خلاصه نمی شود و اگر دوست داشته باشید، می توانید با پرداخت هزینه جداگانه، در استخر دلفیناریوم و در کنار این موجودات آبی شنا یا غواصی کنید، یا تا نزدیک دلفین ها بروید و آن ها را لمس کنید و حتی آن ها را در آغوش بگیرید.
دلفیناریوم استانبول مجموعه وسیعی است که از زمان افتتاحش ، عنوان بزرگترین دلفیناریوم سرپوشیده اروپا را از آن خودش کرده است . دلفیناریوم استانبول در مجموع ۷ استخر متصل به هم دارد که تمام آن ها با آب دریا پر شده اند و ۳,۱۰۰ مترمکعب گنجایش دارند.
بدانید ساخت و افتتاح دلفیناریوم استانبول محصول مشترکی از دو کشور ترکیه و روسیه است. این کار نقش مهمی در بهبود روابط فرهنگی و اجتماعی این دو سرزمین ایفا کرده است.

مسیر و دسترسی به دلفیناریوم استانبول
برای دسترسی به دلفیناریوم استانبول می توانید از اتوبوس، تاکسی های آنلاین و تاکسی های عمومی استفاده کنید.

اگر در نزدیکی برج گالاتا هستید، خوب است بدانید اتوبوس های زیادی از اینجا به مقصد دلفیناریوم حرکت می کنند. همچنین اگر خودتان را به ایستگاه متروی آکسارای برسانید، می توانید مینی بوسی را ببینید که به سوی محله علی‌بیکوی (Alibeyköy) که در نزدیکی دلفیناریوم است، حرکت می کند.
۲- تاکسی های آنلاین: برای استفاده از این تاکسی ها که مشابه اسنپ هستند، کافی است تا نرم افزار مورد نظر را روی گوشی هوشمند خود نصب کنید و از خدمات شان بهره مند شوید. از جمله تاکسی های آنلاین مشهور استانبول می توان به اوبر (Uber)،
بی‌تاکسی (BiTaksi) و کریم (Careem) اشاره کرد. هزینه این تاکسی ها برای مسیری از میدان تکسیم تا دلفیناریوم استانبول حدود ۲۵ لیر ترکیه (معادل ۴۳,۷۷۵ تومان) تا ۳۳ لیر ترکیه (معادل ۵۷,۷۸۳ تومان)  است.
۳- تاکسی های عمومی: تاکسی های زرد رنگ استانبول، دیگر گزینه شما برای دسترسی به دلفیناریوم هستند. قیمت پایه تاکسی های استانبول ۴ لیر ترکیه (معادل ۷,۰۰۴ تومان) است و به ازای هر ۱ کیلومتر ۲٫۵ لیر ترکیه (معادل ۴,۳۷۷ تومان) به هزینه ها افزوده می شود. اگر بخواهید مسیر میدان تکسیم تا دلفیناریوم را با تاکسی طی کنید، هزینه ای در حدود ۳۴ لیر ترکیه (معادل ۵۹,۵۳۴ تومان) تا ۴۰ لیر ترکیه (معادل ۷۰,۰۴۰ تومان) در انتظار شماست.
۴- ماشین شخصی: دلفیناریوم استانبول در منطقه ایوب و در کناره رود گلدن هورن قرار دارد. مسیر دسترسی ماشینی این جاذبه بسته به مبدا و محل اقامت شما متفاوت است.
اطلاعات بازدید از دلفیناریوم استانبول
 در این بخش ساعت اجرا و هزینه نمایش ها و سرگرمی های دلفیناریوم را می بینید:
ساعت اجرای نمایش ها:
•    شنبه تا پنج شنبه: ۱۴:۰۰ تا ۱۷:۰۰
•    جمعه: ۱۵:۰۰ تا ۱۷:۰۰

۳- غواصی با دلفین ها
 دلفیناریوم استانبول در برنامه های خود خلاقیت به خرج داده است و ترتیبی داده تا شما بتوانید در دنیای زیر آب، دلفین ها را همراهی کنید. در این برنامه شاید قبل از ورود به استخر کمی دلهره داشته باشید، اما به محض آن که به دورن استخر بروید، میزبانان مهربان دلفیناریوم به گرمی از شما استقبال می کنند. پرنس، پرنسس، ماتیلدا و جرا، ۴ دلفین دلفیناریوم و دریانورد، تنها نهنگ سفید مجموعه شما را احاطه می کنند و با شما بازی خواهند کرد. دلفین ها به پشت شنا کردن خود را نشان تان می دهند و گاه تا نزدیکی شما می آیند تا بتوانید مهربانی چشمان شان را به خاطر بسپارید. همچنین در زیر آب می توانید سر و صدای دلفین ها را بشنوید و شاهد مکالمه آن ها باشید.
سفرهای برتر تور استانبول از شیراز را با بهترین نرخ برگزار می کند

دیدگاه ها و خاطرات خود را با ما در میان بگذارید و اگر تمایل دارید سفرنامه ی خود را برای ما ارسال کنید تا در سایتمون منتشر کنیم.

Summary
Review Date
Reviewed Item
دلفیناریوم استانبول
Author Rating
5