خرید در پوکت

در سفر به تایلند و شهر پوکت برای خرید کردن گزینه های زیادی پیش رویتان خواهد بود که ما تصمیم گرفتیم در این مطلب چند مورد از این گزینه ها را برایتان نام ببریم.

اگر تور تایلند / پوکت از شیراز را انتخاب کردید و راهی پوکت شدید، شاید دلتان بخواهد از آنجا سوغاتی و یادگاری هایی هم برای عزیزانتان به ارمغان بیاورید، پس حتما این مطلب را تا انتها با دقت بخوانید.

جواهراتی که با مینا کاری تزیین شده اند، مروارید های درخشان و طبیعی، محصولات دریایی خشک و ظروف مسی ازسوغاتی های برجسته در پوکت هستند. اما گزینه های دیگری نیز هست.

در خیابان های راتسادا، فانگنیا، یائووارات، مونتری و تیلوک یوتیت فروشگاه های خوبی را برای خرید سوغاتی خواهید یافت  البته در شهر پوکت چندین مرکز خرید و پاساژ سرشناس و بزرگ هم وجود دارد که در این بین مرکز خرید جانگ سیلون در ساحل پاتونگ به دلیل مراکز خرید عالی و رستوران های زیاد از سرشناس ترین این مراکز است.

بزرگترین مرکز خرید در پوکت، سنترال فستیول در فاصله چند کیلومتری از مرکز شهر می باشد. یکی از چیزهایی که گردشگران آن را به عنوان نماد تایلند از پوکت زیاد می خرند، دستبند ها و گردنبد های سنگی درخشان هستند چون با قیمت کم و زیبایی زیاد خود چشم هر بیننده ای را خیره می کنند، دستبند ها و گردنبند هایی که در همین ایران خودمان حداقل ۱۰ برابر قیمت بیشتری دارند !

مرکز خرید سنترال فستیوال پوکت :

در سال ۲۰۰۴ میلادی، مرکز خرید سنترال فستیوال در شهر پوکت ساخته و راه اندازی شد. معماری و طراحی این مرکز خرید به شکل دایره وار در ۴ طبقه در بخش های مختلفی می باشد. مرکز خرید سنترال فستیوال پوکت با داشتن امکاناتی چون رستوران و کافی شاپ های بزرگ، مرکز بازی کودکان در وسعت بسیار بزرگ، سوپر مارکت هایی با اجناس وارداتی و صادراتی زیاد، پیش خوان رستوران با فست فود های آسیایی و ۶ سالن سینمای (اس اف ایکس)، معروف ترین و بزرگترین مرکز خرید در پوکت تایلند است.

بازار بانزان پوکت :

اکثر گردشگران، بازدید از بازار بانزان در پوکت را خیلی دوست دارند. بازاری که هر چیز محلی تایلندی را در آن می توان پیدا کرد و جالب تر اینکه در طبقه بالایی بازار بانزان، هر آنچه که خریده اید را می توانید بدهید تا برایتان طبخ کنند و میل کنید ! اگر بعد از ساعت ۶ عصر به بازار تانزان پوکت بروید شاهد صف های طولانی غذا نیز خواهید بود.

مرکز خرید جانگسیلون پوکت :

این مرکز خرید، بازاری بین المللی برای سرگرمی و خرید است .مرکز خرید جانگسیلون به عنوان بزرگترین مرکز خرید در منطقه پاتونگ پوکت با بیش از ۳۰۰ نوع از برترین برند های دنیا شناخته می شوند .

مرکز خرید پریمیوم اوتلت پوکت :

مرکز خرید پریمیوم اوتلت، مساحتی معادل ۱۸۰۰۰ متر مربع دارد و بیش از ۲۷۰ برند معتبر در آنجا مغازه دارند. فروشگاه های لوازم ورزشی موجود در مرکز خرید پریمیوم اوتلت، معمولا تا ۸۰ % تخفیف می دهند که در نوع خود بی نظیر است !

بازار فوتای پوکت :

از نظر گردشگران و توریست ها ، بازار فوتای در پوکت ، بزرگترین و محبوب ترین بازار خرید سوغاتی است . در این بازار بیش از ۱۰۰۰ فروشگاه برای خرید سوغاتی وجود دارد و همچنین وسایل حمل و نقل در این بازار رایگان هستند !

اگر با تمام تعاریفی که از مراکز خرید در پوکت تایلند خواندید شما را علاقه مند به سفر به تایلند کرده است، تور تایلند از شیراز را برای رزرو انتخاب کنید و کشور عجایب را از نزدیک ببینید.

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
خرید در پوکت
Author Rating
5