خانه مقدس حقیقت پاتایا

در شمالی ترین نقطه پاتایا در کنار ساحل، خانه مقدس حقيقت پاتایا خود نمایی می کند. معماری بی نظیر این معبد چوبی و عظيم به گونه ای است که در برابر باد، نور آفتاب و ساحل دريا مقاوم باشد که این ویژگی یکی از شگفتی های منحصر به فردخانه مقدس حقیقت به شمار می رود. ارتفاع این معبد با ابهت در بالا ترین نقطه خود به صد و پنج متر می رسد و توسط Khun Lek Viriyaphant ،میلیونر تایلندی، که علاقه وافری به حفظ و نشر فرهنگ و تمدن و تاریخ کشورش تایلند داشت ساخته شده است.

اين مکان که بر اساس قوه ابتکار و خلاقيت تايلند قديم بنا شده است، با مجسمه هاي کنده کاري شده چوبي تزئين شده و در هر یک از ۴ گوشه این بنای بزرگ یک برج قرار دارد که با چهره های تایلندی، کامبوج، باورهای هندی، چینی و افسانه ها تزئین شده اند و با نگاه به هر سو انعکاسی از دیدگاه قدیم، دانش کهن، حکمت و فلسفه شرقی، مسئوليت انسان، افکار اوليه، چرخش زندگي، ارتباط زندگي با جهان و هدف مشترک از زندگي درک می شود. در این بنای شگفت انگیز از اعتقادات بودایی و هندی در معماری، تزئین و دکوراسیون الهام گرفته شده است که این امر معبد را به یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری تایلند تبدیل کرده است. در واقع با بازدید از این مکان می توانید دانش خود را درباره تایلند و نیز فلسفه شرقی افزایش دهید.
بازديدکنندگان می توانند از سرگرمي هاي ديگري نيز همچون شوي دلفين ها که در اين مکان اجرا مي شود استفاده کنند. اگر مایلید از این معبد بینظیر بازدید کنید با ما در تور تایلند همراه شوید و خاطرات فراموش نشدنی برای خود و خانوادتان خلق کنید.

Summary
Review Date
Reviewed Item
خانه مقدس حقیقت پاتایا
Author Rating
5