کریسمس در دبی

اگر به دنبال یک سفر هیجان انگیز در بهترین شرایط آب و هوایی ، خریدی فوق العاده ، تفریحی مفصل و تست انواع غذاهای بین المللی هستید، بهتر است کریسمس را در دبی سپری کنید تا تجربه ی لذت بخشی از سفر کسب کنید . حتی ساکنان کشورهای اروپایی هم ترجیح میدهند که کریسمس را در دبی بگذرانند که هر سال مراسمی با برنامه ریزی دقیق و جذاب طراحی و اجرا میکند . در ادامه شما را با سرگرمی ها و تفریحاتی که زمان کریسمس در دبی انجام می شود ، آشنا می کنیم.


آتش بازی

یکی از بزرگترین و پر هزینه ترین آتش بازی های کریسمس ، در دبی برگزار می شود . رکورد بزرگترین آتش بازی کریسمس در کتاب گینس بنام دبی ( مربوط به سال ۲۰۱۴) ثبت شده است . بهترین مراسم آتش بازی دبی را بایستی در برج الخلیفه ، هتل آتلانتیس ، برج العرب ، جزایر نخلی و نمایشگاه دهکده ی جهانی جستجو کرد . حتما در مراسم آتش بازی شرکت کنید تا علاوه بر لذت بردن از تماشای آتش بازی های بسیار باشکوه ؛ با سایر سرگرمی ها که در اطراف این مکانها توسط ساکنین و مغازه دارها طراحی شده لحظات شادی را برای خود و خانواده رقم بزنید .

مراکز خرید

برخلاف برخی کشورها ، مراکز خرید و فروشگاه های دبی در کریسمس تعطیل نیستند . جشنواره ی خرید دبی نیز از اول ژانویه شروع شده و به مدت یک ماه ادامه دارد .در این جشنواره ی بزرگ خرید می توانید اجناس را با تخفیف های مناسبی خریداری کنید .برخی از برندهای معروف دنیا نیز طرح ها و مدلهای جدید خود را در این زمان وارد بازارها (از جمله شعبه های خود در دبی ) میکنند .  در اکثر مراکز خرید دبی جشنهای مفصلی در این روزها برگزار می شود . سرگرمی های جالبی برای کودکان و گردشگران در فروشگاه ها در نظر گرفته شده است . حتی قسمتی مخصوص بابانوئل و کودکان در مراکز خرید وجود دارد.  زیباترین و مجلل ترین درخت های کریسمس رابا تزیئنات خیره کننده ، در مراکز خرید دبی خواهید دید .

کنسرت و نمایش

در دبی هر ساله نمایشهایی ویژه ایام کریسمس اجرا می شود . رفتن به اپرای دبی نیز در این ایام خالی از لطف نیست . در اپرا می توانید در ارکستر مجلسی اروپا شرکت کنید ، از تماشای نمایش Jingle Bell Favorites لذت ببرید و اجرای باله روسی را تا پاسی از شب تماشا کنید و سرگرم باشید . با شرکت در این برنامه ها بحدی غرق در شادی و هیجان می شوید که متوجه گذر زمان نخواهید شد و احساس خستگی نمی کنید .

تفریحات و سرگرمی ها

Arabian Advanture Sundowner Safari : سفری مهیج به صحرا است که در ایام کریسمس در دبی بصورت تور برگزار می گردد . با وجودیکه این تفریح با حال و هوای کریسمس همخوانی ندارد ولی جزء تورهای پرطرفدار کریسمس است . رانندگی در تپه های شنی ، جشن ها و پایکوبی های خاورمیانه ای ، اردوگاه های سنتی عربی ، تماشای آسمان پر ستاره کویر در شب ، سرو غذاهای سنتی کریسمس در کنار اجرای موزیک و موسیقی ؛ تنها گوشه ای از سرگرمی های این سافاری هیجان انگیز و شاد است .

*باشگاه گلف امارات : این باشگاه پکیج های شاد و جالبی ویژه ی کریسمس طراحی و اجرا می کند و توانسته است لحظات شاد و بیادماندنی را در خاطر بازدیدکنندگان ثبت کند . شرکت در جشن ها و مراسمی که در این باشگاه اجرا می شود ، در کنار سرو انواع شیرینی و نوشیدنی های مخصوص کریسمس را از دست ندهید .

تور کشتی کروز 

با رزرو تور کشتی کروز می توانید مراسم آتش بازی ، جشن ها و پایکوبی هایی را که در ساحل برگزار می شود ، از درون قایق شناور تماشا کنید .  با سرو یک شام لذیذ و بی نظیر در قایق و گوش دادن به موسیقی ، لحظاتی رومانتیک و شاعرانه را در کنار همراهانتان رقم بزنید .

اسکی و برف بازی

دبی یک منطقه ی گرم و بیابانی است ولی جالب است بدانید بخاطره سطح بالای گردشگر پذیر بودن این جزیره ، تدارکات بسیار خوبی برای مراسم کریسمس انجام شده است که از آن جمله بایستی به وجود بزرگترین پیست اسکی سرپوشیده ی دنیا در مجموعه ی امارات مال اشاره کرد . در این مجموعه ی بینظیر حدود ۲۳ هزار متر برف و یخ ، ۵ سراشیبی با شیب ها و سطوح مختلف و استراحتگاه های سرپوشیده با امکانات عالی وجود دارد که گردشگران بسیاری  را جذب خود کرده است . در این مجموعه سرود کریسمس و آوازهای گروهی مرتب اجرا می شود .

غذاهای کریسمس

تنوع و گسترش فرهنگی و ملیتی به وضوح مشخص است . این ویژگی یکی از بهترین مزایا در ایام کریسمس محسوب می شود ؛ چرا که در رستوران ها ، مراکز خرید و هتل ها تنوع زیادی از غذاهای سنتی ویژه ی کریسمس  مربوط به ملل مختلف  در اختیار میهمانان گذاشته می شود . معروفترین غذای کریسمس بوقلمون است که طعم لذیذ آن را حتما امتحان کنید . هم چنین می توانید در هتل شانگری لا در خیابان شیخ زاید ، عصرانه ای دلچسب را در کنار درخت بسیار باشکوه کریسمس میل کنید.

سفرهای برتر دنیا تور دبی از شیراز ویژه کریسمس را بهترین نرخ ارائه میدهد.

Summary
Review Date
Reviewed Item
جشن کریسمس در دبی
Author Rating
5