تفریحات رایگان دبی

 دبی یک منطقه ی تجاری لوکس با تفریحات هیجان انگیز و در عین حال پر هزینه است . در واقع دبی یک مکان مدرن با تفریحات بی نظیر برای گردشگران بخصوص اروپایی ها می باشد، ولی این بدان معنا نیست که برای تفریح و خوشگذرانی در این شهر باید هزینه های زیادی خرج کرد . با ما همراه باشید تا شما را با تفریحات رایگان دبی آشنا کنیم.

کویر گردی

دبی یکی از خشک ترین مناطق دنیاست که شنزارها و صحراهای زیادی در آن به چشم میخورد . اگر به دنبال یک تفریح مهیج بدون پرداخت هزینه هستید حتما به بازدید کویر دبی بروید و از گشت و گزار ، عکاسی و پیاده روی در یکی از بزرگترین صحراهای دنیا و تماشای آسمان زیبایش در شب لذت ببرید.

کویر گردی در دبی

ساحل گردی

ساحل جمیرا

یکی از معروفترین مکانهای دبی ساحل جمیرا می باشد که مورد علاقه ی گردشگران نیز می باشد . این ساحل یک مکان رویایی برای پیاده روی است . همچنین آلاچیق هایی برای پیک نیک و پارک هایی برای بازی در این ساحل ساخته شده است . شنا در این منطقه آزاد می باشد . علاوه براین می توانید از تماشای غروب خورشید نهایت لذت را ببرید . برای دسترسی بهتر به این ساحل از مترو استفاده کنید و در ایستگاه Business Buy پیاده شوید .

ساحل کایت

این ساحل در اطراف جاده ی المناره قرار دارد پس بعد از خرید از فروشگاههای المناره حتما برای یک سرگرمی کوتاه به این ساحل بروید، بخصوص اگر فرزندتان همراهتان است . در این ساحل همیشه بادبادکهایی زیبا در هوا می بینید . این بادبادکها در اشکال و طرح های متنوعی فروخته می شوند . بادبادک را بخرید و به این ساحل آمده و آنرا به هوا بفرستید . علاوه بر  این ؛ پیاده روی در ساحل کایت و تماشای بادبادک ها نیز حال و هوای بسیار خوبی برایتان بوجود می آورد . برای دسترسی بهتر به این ساحل از مترو استفاده کنید و در ایستگاه Noor bank  پیاده شوید .

آبنمای دبی

این آبنما که بزرگترین رقص آب موزیکال دنیا را دارد ، در دریاچه ی برج الخلیفه قرار دارد . در این آبنمای موزیکال حدود ۶۶۰۰ لامپ بکار رفته است . آب این آبنما تا ارتفاع ۱۵۲ متر بالاتر از سطح زمین پرتاب می شود . بهترین زمان برای تماشای این آبنما هنگام غروب است . آبنما از ساعت ۱۳:۳۰ تا ۱۴ و ۱۸ تا ۲۳ هر نیم ساعت یکبار روشن می شود.

آبنمای دبی

موزه های کاملا رایگان

موزه ی شتر Camel Museum

این موزه که نام دیگرش بیت الرکاب است در سال ۱۹۴۰ میلادی ساخته شد . حیاط و اتاق های بزرگی در این موزه وجود دارد . در این مکانها با چگونگی رفتار با شتر ، ابزار مورد نیاز شتر سواری ، دنیای چهارپایان ، آناتومی ، نفش شتر در حمل و نقل و … آشنا می شوید . ساعت بازدید از این موزه ۸ صبح تا   بعد از ظهر ۱۴ می باشد.

موزه ی شهرداری دبی  Dubai Municipality Museum

بر ای آشنایی با چگونگی رشد شهرداری در دبی به این موزه بروید . در موزه ی شهرداری دبی اطلاعاتی درباره ی پیشرفت دبی از سال ۱۹۵۰ تا کنون بصورت فیلم و تصویر و … در اختیار بازدیدکنندگان قرار داده می شود . ساعت بازدید از این موزه ۸:۳۰ صبح تا ۱۴ بعد از ظهرمیباشد.

موزه ی پلیس دبی Dubai Police museum

در این موزه با روند کار پلیس دبی ، عکسهای قدیمی پلیس ، اسلحه های مدرن و قدیمی ، تجهیزات جنگی و دست ساخته های زندانیان آشنا می شوید . ساعت بازدید از این موزه ۹صبح تا ۱۴:۳۰ بعد از ظهرمی باشد.

 

موزه ی نایف Naif Museum

این موزه در منطقه ی دیر ه و در قلعه ای قدیمی که قبلا زندان بوده ؛ قرار گرفته است . در این موزه ماکت بدن انسان نمایش داده می شود . علاوه بر این ، معماری خود قلعه نیز تماشایی و منحصر بفرد است . تقریبا تمام این قلعه از خاک رس ساخته شده است . ساعت بازدید از این موزه ۹ صبح تا ۱۵ بعد از ظهر  می باشد .

موزه ی فالکون Falcon Museum

در این موزه انواع خاصی از پرندگان از جمله شاهین نگهداری و فروخته میشود . همچنین می توانید با وسایل مورد نیاز نگهداری از پرندگان بطور کامل آشنا شوید . ساعت بازدید از این موزه ۱۰صبح تا ۲۱بعد از ظهر می باشد .

موزه ی اتحاد Etihad Museum

در این موزه با تاریخ و سیاست ، توافق نامه های امضا شده بین دبی و دیگر ملت ها ، قوانین حاکم در دبی و تاثیر آنها بر  روی زندگی ساکنین دبی آشنا خواهید شد . ساعت بازدید از این موزه ۱۰ صبح تا ۲۰ شب می باشد .

روستای هریتیج Heritage Village

این روستا در سال ۱۹۹۷ بمنظور آشنایی با ( روش زندگی ، رسم و رسوم و سنتهای مردم دبی ، سبک زندگی اعراب ، خانه های قدیمی و لوازم سنتی که در گذشته استفاده می شده ) افتتاح شده است . این روستا در واقع دهکده ای نمادین با مساحت ۱۰۰۰۰ مترمربع می باشد و شامل ۴ بخش اصلی کشاورزی ، طب سنتی ، خانه های قدیمی و بخش مهارت می باشد . ساعت بازدید از این موزه ۸:۳۰ صبح تا ۲۲:۳۰  شب می باشد.

ورزش صبحگاهی در پارک

در دبی پارکهای بسیاری وجود دارد که هر کدام جاذبه ی خاص خود را دارد . در این پارک ها هر روز صبح ورزش و یوگا بصورت گروهی انجام می شود . بهتر است در این ورزش های دسته جمعی شرکت کنید تا قبل از رفتن به بازار و شلوغی شهر ؛ پر انرژی و سر حال باشید .

شرکت در جشنواره

در دبی جشنواره های مختلقی برگزار می شود . جذابترین جشنواره ، مسابقه ی شتر سواری است . که هر سال از ماه مهر تا فروردین ( سپتامبر تا آوریل ) در دبی بر پا می شود . شرکت در این مسابقه رایگان است . حتی اگر بعنوان شرکت کننده به مسابقه نمی روید ، بعنوان تماشاچی در این جشنواره حضور پیدا کنید تا از جشنهای شبانه نیز لذت ببرید .

آکواریوم دبی مال

مجتمع تجاری دبی مال بزرگترین مرکز خرید دنیاست . در این مرکز خرید آکواریوم بسیار بزرگی وجود دارد که ۳۳۰۰۰ ماهی در آن زندگی می کند . بر ای تماشای این آکواریوم بسیار زیبا ۲ راه وجود دارد . یکی اینکه وارد تونل مخصوصش شوید تا بتوانید از منظره ی آکواریوم لذت ببرید ، که باید هزینه ای را بپردازید . دیگر اینکه بصورت رایگان از محوطه ی مرکز خرید به تماشای قسمت بیرونی آکواریوم بنشینید . این آکواریوم بسیار دیدنی و جالب می باشد که بازدید از آنرا اصلا از دست ندهید.

 آکواریوم دبی

منطقه ی تاریخی جمیرا 

جمیرا یک منطقه ی تاریخی و باستانی در دبی است . در این مکان آثار و گنجینه های بسیاری از جمله خانه های قدیمی با سبک عربی وجود دارد . بازدید از این مکان از یکشنبه تا پنج شنبه ساعت ۹ صبح تا ۱۴:۳۰بعداز ظهر  بصورت رایگان می باشد .

زیر نور ستاره ها رایگان فیلم ببینید

هر یکشنبه ساعت ۸:۳۰ شب در مجتمع  پشت بام هرمی در خیابان شیخ رشید در محوطه ای بازبر روی یک صفحه نمایش بزرگ، فیلم بنمایش گذاشته می شود . لذت تماشای فیلم و یک دورهمی ناب را از دست ندهید.

با رزرو تور دبی از شیراز می توانید رایگان از این تفریحات استفاده کنید و لذت ببرید.

 

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
تفریحات رایگان در دبی
Author Rating
5