telecabin

شهر تفلیس، پایتخت گرجستان هم در کنار مکان های تاریخی مشهورش، تفریحات مخصوصی را در اختیار گردشگران جهانی و شهروندان خود قرار می دهد.
امروز همراه ما باشید تا با هم نگاهی به تفریحات شهر تفلیس بیاندازیم.
 تله کابین تفلیس
 تله کابین تفلیس، یکی از جذاب ترین بخش های حمل و نقل شهر تفلیس است که ایستگاه پایینی آن در بوستان رایک قرار دارد و راه آسانی برای دسترسی به قلعه ناریکالا محسوب می شود. وقتی سوار این تله کابین می شوید، می توانید چشم انداز محشری از شهر تفلیس را درست دور تا دور و در زیر پای خود ببینید
شما تنها با ۵ لاری گرجستان به این منظره ای فوق العاده از شهر زیبای تفلیس دست پیدا خواهید کرد.


هزینه تله کابین تفلیس را می توانید با کارت مترو این شهر نیز بپردازید.
 پارک آبی جینو پردایس
پارک آبی جینو پردایس درون مجموعه ای چند منظوره قرار دارد که امکانات مختلف فراوانی را در اختیار مشتریان قرار می دهد. این پارک آبی شش بخش مختلف دارد که عبارت اند از: چندین استخر، پارک داینو، بخش مخصوص کودکان، بخش ساحلی و در نهایت بخش بازی هیجان انگیز. جالب است بدانید که هر بخش  این پارک ویژگی های منحصر به فردی دارد و برای شما یک روز سرشار از تفریح و هیجان می سازند. در بخش ساحلی این پارک آبی ، می توانید از تفریحات آبی مانند اسکوتر سواری و انواع قایق سواری ها لذت ببرید و یا تنها در ساحل حمام آفتاب بگیرید و از خودتان با نوشیدنی های کافه پارک آبی پذیرایی کنید.
از دیگر امکانات این مجموعه می توان به ماساژ، انواع سونا، بخش بدن سازی، رستوران و کافه و محلی برای برگزاری مراسم ها اشاره کرد.


  شهربازی متاتسمیندا
کوهستان پارک متاتسمیندا، یکی از  پارک های شناخته شده و مشهور تفلیس است که در مرکز شهر و در ارتفاع ۷۷۰ متری پایتخت گرجستان قرار دارد. درون این کوهستان پارک وسیع، امکانات مختلفی چون شهربازی دیده می شود. شهربازی متاتسمیندا بخش های تفریحی جذابی دارد که نباید از دستشان بدهید. این شهر بازی ۱۵ بخش مختلف دارد  که جذاب ترین آن ها می توان به ترن هوایی، سرسره آبی، چرخ و فلک، بازی های پرتابی، خانه ارواح، بازی های ویدیویی و کامپیوتری و … اشاره کرد

البته بازی های متنوع و متفاوت  متاتسمیندا تنها جاذبه این شهربازی نیستند و بخش های دیگری چون مغازه سوغات، سالن برگزاری مراسم، کافه و رستوران از دیگر بخش های آن هستند. یکی از ایستگاه های قطار کابلی تفلیس درون این کوهستان پارک قرار دارد و با آن می توانید تا بالا و پایین کوه بروید.
 کلوب بولینگ لبوسکی
این کلوب که در مرکز خرید ایست پوینت قرار دارد، می توانید به صورت حرفه ای بولینگ بازی کنید وبا دوستان و خانواده خود رقابت کنید. اگر هم طرفدار بیلیارد هستید و در طی چند روز سفرتان به تفلیس دلتان برای میز بیلیارد تنگ شده، این کلوب ورزشی برای گذران چند ساعت بسیار مناسب است. از دیگر امکانات لبوسکی می توان به کافه ای دنج و تلویزیونی بزرگ اشاره نمود.


 پارک آسترا
 پارک آسترا از مرکز شهر بسیار فاصله دارد، . آسترا در واقع پیست کارتینگی است که شما را به چالشی هیجان انگیز دعوت می کند و در مجموع دارای ۱۲ ماشین برای بزرگسالان و کودکان می باشد. وسعت این پارک به بیش از ۲۰۰۰ متر مربع می رسد و مجهز به اتاق بازی با بیش از ۳۴ ماشین بازی مختلف می باشد. البته که این تمام جذابیت پارک آسترا نیست و بازی های دیگری چون سالن بیلیارد، چندین میز پینگ پنگ، اتاق تیراندازی نیز در این پارک وجود دارد. از جمله امکانات پارک آسترا می توان به سینما ۷ بعدی، کافه تریا و سالن برگزاری جشن اشاره کرد.
پارک آبی یوروپارک
جینو تنها پارک آبی تفلیس نیست و یورپارک گزینه دیگری برای آب تنی و کمی تفریح آبی در تفلیس می باشد. این پارک آبی خارج از مرکز شهر تفلیس قرار گرفته و در میان خیابان گوستیریدزه و ایستگاه مترو دیدوب واقع شده است. پارک آبی کوچک یوروپارک در مجموع ۴ استخر، یک جکوزی، سورتمه کودکان و بزرگسالان و رودخانه مصنوعی ای دارد.
از دیگر امکانات یوروپارک می توان به مرکز ماساژ، مرکز بدن سازی، کافه و رستوران، اتاق دود و پارکینگ آن اشاره کرد. خوب است بدانید که می شود با استفاده از خطوط مترو خود را به این پارک آبی برسانید و همان طور که اشاره شد، کافیست در ایستگاه دیدوب از قطار پیاده شوید.
 بالن سواری در تفلیس
گشت و گذار در تفلیس یک طرف و دیدن لان شهر گرجستانی از بالا و بر فراز آسمان قطعا یک طرف دیگر ماجراست که با چیزی نمی توان عوضش کرد! شاید ندانید اما در تفلیس می توانید سوار بر بالن شوید و به آرامی آسمان این سرزمین را در نوردید. این بالن ها ظرفیت ۲ الی ۲۴ نفر را دارند پس این امکان را خواهید داشت که خاطره ای متفاوت از طبیعت اطراف تفلیس و کشور گرجستان را در کنار خانواده و دوستان به ثبت برسانید.
البته توجه دارید که  که بالن سواری اغلب در مناطق خارج از شلوغی و ازدحام شهر امکان پذیر است و برای استفاده از تورهای بالن سواری دو بسته پیش روی شما قرار دارد: بسته های مخصوص یا VIP و بسته های معمولی.
در  بسته های مخصوص همه چیز را می سپارید به مسئول تور و شما نهایت لذت را از آسمان گردی و ماجراجویی خود می برید. با هزینه ای که برای این بسته پرداخت می کنید، یک وعده خوراکی و نوشیدنی به شما تعلق می گیرد، از تمام لحظات جذاب شما عکاسی می شود و در نعایت مدال و دیپلم افتخار هم دریافت می کنید. خوب است بدانید با انتخاب بسته مخصوص دغدغه رفت و آمد هم نخواهید داشت، چرا که شما را از هتل سوار می کنند و به هنگام بازگشت نیز به محل اقامتتان بر می گردانند.
در بسته معمولی همان طور که از نامش پیداست، امکانات ویژه ای شامل حال شما نمی شود و تنها با پرداخت هزینه مورد نظر، می توانید سوار بالن شوید. در هر دو صورت سوار شدن بر بالن از خاص ترین تفریحات شهر تفلیس است که نباید از دستش بدهید.

 باغ وحش تفلیس
باغ وحش تفلیس، قدیمی ترین و بزرگ ترین باغ وحش گرجستان است که قدمتش به  ۹۰ سال پیش باز می گردد. این باغ وحش در دره رودخانه ورا و در مرکز شهر تفلیس قرار دارد. وسعت این باغ وحش نزدیک ۱۲۰ هکتار است.
باغ وحش تفلیس یکی از مهم ترین جاذبه های این شهر محسوب می شود و اگر با کودکان خود به شهر تفلیس رفته اید، بازدید از این باغ وحش را در لیست برنامه های خود بگذارید. درون محیط تمیز و جذاب باغ وحش با حیواناتی چون فیل، زبرا، شیر، میمون، طاووس و … رو به رو خواهید شد.
این باغ وحش درست در کنار میدان هیرو قرار گرفته و با تمام وسایل نقلیه ای که از این میدان می گذرند، مانند اتوبوس، ماشروتکا و مینی ون می توانید به باغ وحش تفلیس برسید. با پرداخت هزینه ای اضافه تر می توانید از مجموعه مارهای باغ وحش نیز بازدید کنید.

تورهای مرتبط


Summary
Review Date
Reviewed Item
تفریحات تفلیس
Author Rating
5