بهترین کافه های استانبول

استانبول شهری شلوغ با مردمانی مهربان و مهمان نواز. در گوشه و کنار شهر در هر پیاده رویی کافه های رنگارنگ کوچک و بزرگ توجهت را به خود جلب می کند و تو را به اندک زمانی استراحت در دل این شهر پر هیاهو دعوت می کند. کافه ها در استانبول نوعی پارادوکس به شمار می روند نوشیدن قهوای ترک در فنجانی کوچک مانند گذشته یا لذت از قهوه ای خوش طعم در لیوان های بزرگ استارباکس سوالی است که ذهنت را درگیر می کند و حس کنجکاویت تو را به تجربه وا می دارد.
مثلا fazil bey با میز و صندلی چوبی و موسیقی قدیمی و عکس های سیاه و سفید بر دیوار لذت نوشیدن قهوه در سرمای زمستان و لیموناد در تابستان را برایت به ارمغان می آورد .در karabatak که بیانگر شکوه و عظمت اروپای قدیم و جذبه و هیبت عثمانی است گویا در روزهای نخست انقلاب ترکیه نشسته ای و خود را به فنجانی قهوه دعوت کرده ای.

در قهوه خانه عثمانلی در تپه شاملیکا در قسمت آسیایی با آن فواره مر مری در وسطش و فرش های عثمانی و صندلی های مخملی علاوه بر لذت نوشیدن قهوه ای بی نظیر منظره ای کم یاب از دریای سیاه را نیز تجربه می کنی. تله کابین از ایوپ (ٍEyup) با عبور از بالای یک قبرستان تو را به کافه پیر لوتی، هالیک می رساند جایی که پیشخدمت ها جلیقه های مخملی، شلوار سالوار و کلاه های سنتی به سر دارند.

در کافه گالاتا کونک با آن صندلی های مخملی، شمعدان، گرامافون و یک تراس ساده با میزهای چوبی و صندلی های حصیری از آبمیوه های تازه و کیک و صبحانه لذت می بری. در خیابان استقلال که قلب تپنده استانبول است راه می روی و از میان همهمه عابرین و نوازندگان موسیقی رد می شوی تا به کافه خانه که فقط چند دقیقه دورتر از شلوغی خیابان استقلال است برسی جایی که طبقه همکف آن به یک راهرو تونلی با چند صد سال قدمت باز می شود و در حیاط آن کافه ها و مغازه های مختلفی وجود دارد و با طراحی داخلی به رنگ سفید و شمعدان های بزرگ به دو قسمت تقسیم می‌شود.

کافه تریا ای در طبقه بالا برای برگزاری جشن و مراسم و قسمتی ساکت تر با میزهای چوبی کوچک کنار یک پنجره بزرگ آدم های مختلف از زوج های جوان تا نوازنده ها و غیره در این کافه دو طبقه که در زمستان به لژ دی جی تغییر شکل می دهد، را می بینی. آری در استانبول می توانی هر زمان و هر مکان خود را به نوشیدن چای و باقلوا یا قهوه ای بی نظیر دعوت کنی و لحظاتی به یاد ماندنی برای خود رقم بزنی.

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
بهترین کافه های استانبول
Author Rating
5