برج پتروناس مالزی

شاید زمانی که مالزی رویای مدرنیته در سر داشت و برای رسیدن به آینده ای روشن تلاش می کرد فکرش را هم نمی کرد روزی برج های دوقلوی پتروناس، در مرکز ناحیه اقتصادی کوالالامپوردر لیست بلندترین برج های دنیا قرار بگیرد. سازه هایی بی نظیر که به دستور ماهاتیر محمد برای شناساندن ناشناس ترین کشور آسیا به جهان ساخته شدند، و امروزه گردشگران بسیاری را به سمت خود دعوت می کنند تا عظمتشان را به رخ بازدیدکنندگان بکشند. برج های پتروناس با ۴۵۲ متر ارتفاع  در ۸۸ طبقه، ساخته شده از شیشه و آهن، سمبلی از معماری مدرن، توسط معمار مشهور سزار پلی  طراحی و ساخته شد.

این سازه های عظیم و بی نظیر در طی سالهای ۱۹۹۲-۱۹۹۸ با معماری بی نظیر اسلامی و مدرن و با الهام از فرهنگ مالزی طراحی شدند، زیرا ماهاتیر محمد خواهان  بلندترین برج روی کره زمین بود ; اما  در عین حال علاقه مند بود تا معماری مالزی را هم درساخت برج ها  لحاظ شود. بنابراین با تلاشی شبانه روزی و با احترام به نظر ماهاتیر محمد تمامی قسمت های این  برج ها مانند اتاق های کنفرانس و سالن های ورزشی با دقت و با توجه به  کاربری محیط طراحی شد. این دو برج در طبقات ۴۱ و ۴۴ با یک پل هوایی از جنس شیشه (skybridge)  به شکل زیبایی بهم متصل شده اند. شاید بتوان گفت طراحی پل ها به مفهوم‌ دروازه‌ای‌ بود به سوی مالزی جدید همچنین پل باعث می شد که در صورت آتش‌سوزی در یک برج، برج دیگر محل فرار شود. امروزه بازدیدکنندگان از روی این پل ها مناظر دل فریبی از نمای کلی شهر پرزرق و برق کوالالامپور را تماشا می کنند همچنین از فروشگاههای مواد غذایی ، کافی شاپ های، پارک و مرکز خرید SURIA KLCC. در پائین این دو برج بازدید کرده  و اوقات مفرحی را در محوطه برج ها سپری می کنند  
بازدیدکنندگان می توانید با پرداخت  ۸ یا ۱۰ رینگیت با آسانسور بسیار سریعی که گفته میشد ۲۲ کیلومتر در ساعت سرعت دارد به بالای برج  بروند و مالزی را در زیر پای خود به تماشا بنشینند.
با ما در تور مالزی همراه شوید و بازدید از برج های پتروناس را تجربه کنید.

Summary
Review Date
Reviewed Item
برج پتروناس مالزی
Author Rating
5