برج ساعت آنتالیا

برج ساعت در ورودی و مرکز شهر آنتالیا (میدان کاله کاپیسی) قرار گرفته است. این برج یکی از سازه ها و مکانهای قدیمی شهر می باشد. سلطان عبدالحمید در سال ۱۹۰۱، این برج را به دولت عثمانی هدیه داد. در واقع برج ساعت برای از شهر و به سبک عثمانی ساخته شد. در زمان عثمانیان، ساکنین شهر در کنار این برج دورهم جمع می شدند و قرار ملاقات های خود را در این مکان ترتیب می دادند.

در آن زمان برج ساعت مهمترین و دیدنی ترین جاذبه ی شهر آنتالیا محسوب می شده است. در قدیم دور تا دور شهر آنتالیا ۸۰ برج وجود داشته است. برج ساعت تنها بازمانده از برجهای قدیمی آنتالیا است که امروزه نشانگر ورودی شهر و نمادی از آنتالیای قدیم بشمار می رود.

طراحی برج ساعت بصورت یک سازه ی مربعی با معماری خاصی از سبک عثمانی است که سنگهای سخت و محکم بصورت اشکال هندسی و قطعه قطعه در کنار هم چیده شده اند. از دیگر ویژگی های ظاهری برج می توان به پرچم ترکیه و ساعت دایره شکلی در بالاترینم قسمت برج و چندین سنگ نوشته باستانی اشاره کرد.

در اطراف برج ساعت مکانهای تاریخی و قدیمی دیگری از جمله میدان جمهوری، موزه آنتالیا،پارک آتاتورک، دروازه ی Hadrian و مسجد Yivli Minaret قرار گرفته است. علاوه بر این، نزدیکی برج به ساحل و وجود هتل ها، پارک ها و رستوران ها در اطراف برج باعث شده است تا این مکان در بین گردشگران و ساکنین محلی بسیار محبوب و مورد توجه باشد.

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
برج ساعت آنتالیا
Author Rating
5