برج العرب دبی

برج العرب دبی که روزگاری نماد شهر دبی بوده است با الهام گرفتن از بادبان کشتی با مهندسی خارق العاده ای ساخته شده است. ارتفاع این برج که از ارتفاع برج ایفل نیز بلندتر است تنها ۶۰ متر از ساختمان امپایر استیتز در آمریکا کوتاه‌ترمی باشد این سازه بلند v شکل به یک باند هلیکوپتر مجهز شده که برای مدتی زمین تنیس بوده است و افراد مشهوری مثل آندره آغاسی و راجر فدرر در ارتفاع ۲۱۱ متری از سطح خلیج فارس بر روی این قسمت از برج العرب دبی مسابقه تنیس داده اند.

مسافران اختصاصی با هلیکوپتر از فرودگاه به هتل برج العرب دبی منتقل می‌شوند و گاهی نیز اگر اتاق‌های گران این هتل را کرایه کنند، یک هلیکوپتر اسکورت نظامی آنها را از فرودگاه تا هتل بدرقه خواهد کرد. برج العرب دبی میزبان مجلل ترین هتل خاور میانه با ۳۲۱ متر ارتفاع و یکی از بلند قامت ترین هتل های جهان بر روی یک جزیره مصنوعی است و ۲۸۰ متر از ساحل فاصله دارد.  هفت طبقه از این هتل ۶۰ طبقه در زیر دریا و به صورت آکواریوم می باشد. لابی آتریوم هتل برج العرب دبی در نوع خود از بلندترین ها در جهان است اگر در لابی بایستید و به سقف هتل نگاه کنید، متوجه عظمت سازه ای که در آن اقامت دارید خواهید شد .تمام قسمت های این هتل از بهترین متریال موجود در جهان ساخته شده و دکوراسیون داخلی هتل توسط هنرمندان مطرح جهان به سبک کلاسیک طراحی و اجرا شده است. حتی ست لوازم بهداشتی داخل اتاق ها از بهترین نوع می باشند  می توان گفت لوکس ترین های دنیا دراینجا ، در برج العرب دبی گنجانده شده است. تمامی اطاق ها از نوع سوئیت های دوبلکس می باشند که با طلا طراحی شده اند و با امکاناتی منحصر بفرد اقامتی بی نظیر را به یادگار می آورند.

در برج العرب دبی تمام پرده‌ها، چراغها و سیستم تهویه هوا با یک دکمه به کار می‌افتند و تمام کانالها به دوربین مدار بسته متصل هستند. این هتل  همچنین دارای رستوران های متنوعی می باشد. می توان لذت یک شام یا ناهار را  در رستوران المنتها با ۲۰۰ متر ارتفاع از سطح دریا تجربه کرد برای رسیدن به این رستوران برج العرب دبی  باید از آسانسور شیشه ای استفاده کنید تا از منظره نابی که از  این ارتفاع قابل روئیت است نهایت استفاده را ببرید. المهرا (به معنی صدف) نیز جزء ۱۰ رستوران برتر دنیا می باشد که در هیچ کجا نظیر آن ساخته نشده است آکواریومی زیبا و عظیم با گنجایش یک میلیون لیتر آب و هزاران ماهی زیبا چشم هر بیننده را محصور خود می نماید در اینجا در تنها هتل هفت ستاره جهان  لوکس ترین سوئیت ها برای میهمانان ویژه ی اقامتی بی همتا  را در سواحل طلایی دبی به ارمغان می آورد.

Summary
Review Date
Reviewed Item
برج العرب دبی
Author Rating
5