اگر قصد سفر به قلب اروپا را داشته باشید، بی شک مجارستان یک گزینه عالی خواهد بود. این کشور فرهنگ غنی دارد و مهد دانش و هنر به شمار می رود. مجارستان دارای جاذبه های گردشگری بسیار، شهرهای زیبا و فعالیت های فضای باز بسیار جالبی است که حتما باید به خاطر بسپارید تا در طول سفر به این کشور انجام دهید. این شهر خیلی بیشتر از آن چیزی که تصور دارید جذاب و گردشگری است.

اگر می خواهید در مورد جاذبه های توریستی  مجارستان اطلاعات مفیدی به دست بیاورید، برای چند دقیقه با ما همراه شوید.

از شهر بوداپست که پایتخت مجارستان است  تا تمام دهکده ها و روستاهای این کشور همگی دارای مناظر دیدنی هستند. شهر بوداپست از نظر زیبایی با شهرهایی مانند پاریس و پراگ مقایسه می شود و از این رو یکی از شهر های پر بازدید و گردشگری در سطح جهان  محسوب می شود.

۱- قلعه بودا

قلعه بودا یکی از دیدنی های مجارستان است. بعد از بازدید از قلعه بودا متوجه خواهید شد که چرا به بوداپست «پاریس شرق» گفته می‌شود. این بنا که از آن به عنوان نماد بوداپست یاد می‌شود در یونسکو ثبت شده است و در قرن هجدهم بازسازی شده است. قلعه بودا که آثار تاریخی جذابی را در قلب خود دارد از مهم‌ترین دلایل سفر به مجارستان است. از قسمت‌‌های داخلی قلعه می‌توان به گالری ملی و موزه تاریخ مجارستان اشاره کرد.

۲-رود دانوب

رود دانوب که از شمال تا به جنوب بوداپست جریان دارد شهر بوداپست را به ۲ قسمت تقسیم کرده است. دانوب که دومین رود طولانی اروپا است، محبوب‌ترین مکان در کشور مجارستان است. با سفر به بوداپست، زیباترین غروب خورشید زندگی‌تان را مشاهده خواهید کرد. اگر دوست دارید رود دانوب را در زیباترین حالت خود ببینید، به خلیج دانوب بروید. در این مکان رود در مسیر خود به کوه‌های جنگلی Visegrád  برخورد کرده و سپس به سمت بوداپست جریان میابد و تصویر زیبایی از رود دانوب را برای تماشاگران ارائه می‌کند.

پارک ملی آگتلک۳-

غارها از شگفت‌انگیز‌ترین عناصر خلقت هستند که ما را مجذوب خود می‌کنند. یکی از زیباترین غارها، بارادلا است که با سفر به این کشور آن را مشاهده خواهید کرد. این غار که در پارک ملی آگتلک قرار دارد تنها ۲ ساعت رانندگی با بوداپست فاصله دارد و به راحتی می‌توانید از آن بازدید کنید. پارک آگتلک با مساحتی در حدود ۲۰۰ کیلومترمربع از محبوب‌ترین جاذبه‌های مجارستان است که در یونسکو نیز به ثبت رسیده است. علاقمندان به غارنوردی، اسب‌سواری و دوچرخه‌سواری لحظات فوق‌العاده‌ای را در این پارک تجربه خواهند کرد.

   ۴-کلیسای جامع سنت پیتر

کلیسای جامع که در شمال غربی شهر قدیمی قرار دارد، مانند بسیاری از آثار تاریخی دیگر مجارستان، متاثر از فرهنگ‌های متفاوت است. این کلیسا در سال ۱۰۰۹ تاسیس شده و در قرن دوازدهم بازسازی شده است. ولی حملات مغول‌ها این اثر را به صورت شدیدتری تخریب کرد که در سال ۱۸۹۱ کلیسای جامع بار دیگر به طور کامل بازسازی شد. ساختمان جدید کلیسا بسیار درخشان‌تر از ساختمان‌های قدیمی است و بسیاری از مصنوعات مذهبی مجارستان را در خود جای داده است.

   ۵-قلعه ایگر

مجارستان کشوری است پر از قصرها، قلعه‌ها و دژهای باشکوه که نقش مهمی در تاریخ مجارستان ایفا کرده‌اند. از نام‌آشناترین قلعه‌های این کشور جذاب، قلعه ایگر است. قلعه ایگر در قرن شانزدهم به سبک معماری ایتالیایی بازسازی شده است و از آثاری است که بی‌شک ارزش بازدید را دارد. بازدید از این قلعه تجربه جذاب بازدید از معماری قرون وسطی را برایتان به ارمغان می‌آورد. با وجود رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌هایی که در اطراف قلعه قرار دارند با خیال راحت می‌توانید یک روز کامل را به بازدید از این اثر اختصاص دهید.