شهر سارانسک

شهر سارانسک در بخش اروپایی روسیه و در نزدیکی شهرهای Moscow , pokrov , Penza , Ramzay و رودخانه ی ولگا قرار دارد . نام این شهر برگرفته از رودخانه ی سارانسک است که از کنار شهر می گذرد . جمعیت این شهر افسانه ای حدود ۳۰۰۰۰۰ نفر است . زبان رسمی در سارانسک که مرکز جمهوری موردوویا است ، روسی می باشد و جمعیت بسیار کمی با زبان موردوین صحبت می کنند.

آب و هوای شهر سارانسک سرد است و میانگین دمای هوا حدود ۴ درجه است . بهترین زمان سفر به این شهر در ماه های ژوئن ، جولای و آگوست است . در این ایام آب و هوای شهر معتدل و دمای هوا متوسط است . سارانسک یکی از شهرهای میزبان بازی های جام جهانی ۲۰۱۸ می باشد که بازی تیم های ایران و پرتغال نیز در استادیوم موردوویای این شهر انجام می شود، که با توجه به برگزاری مسابقات در ماههای ژوئن و جولای ، شرایط آب و هوایی در طول مسابقات مناسب و معتدل خواهد بود.

برای رزرو تور جام جهانی روسیه سریع اقدام کنید

مکانهای دیدنی بهمراه  مراکز خرید شلوغ و پر طرفدارباعث جذب گردشگران زیادی به این شهر شده است . هم چنین در شهر سارانسک جشنواره های شناخت قومیت ها با هدف حفظ فرهنگ ، هویت ملی وآداب و رسوم سنتی برگزار می شود .  سارانسک شهری کوچک است و فرودگاه ندارد . بهترین وسیله برای رفتن به سارانسک از شهرهای دیگر روسیه ، اتوبوس است . برای بازدید از مناطق دیدنی و مکانهای تاریخی شهر از تاکسی و اتوبوس استفاده کنید که براحتی در تمام طول روز با نرخی ارزان در دسترس می باشند . در ادامه شما را با برخی از جاذبه های این شهر آشنا خواهیم کرد .

کلیسای جامع سنت تئودور اوشاکوف

در سال ۲۰۰۴ این کلیسا بنا بر رواج مذهب مسیحیت ارتودکسی در روسیه و کمبود کلیساهای سنت تئودور اوشاکوف در منطقه ی موردوویا ساخته شد .تئودور اوشاکوف فرمانده ی نیروی دریایی روسیه در قرن ۱۸ و ۱۹ بوده که این کلیسا در کنار یادبودی از او ساخته شده است . نام کلیسا نیز برگرفته از این شخص بزرگ می باشد .  طراحی این کلیسا از امپراطوری فرانسه الهام گرفته است و ظرفیتی برای ۳۰۰۰ نفر دارد . نمادهای این کلیسا ۴ برج ناقوس ، ۱۲ زنگ بزرگ و یک صلیب مرکزی در ار تفاع ۶۲ متری از سطح زمین است . امروزه این کلیسا نماینده ای بزرگ از مسیحیت ارتودکسی در روسیه محسوب می شود.

کلیسای سنت نیکولاس

این کلیسا مربوط به اواخر قرن ۱۹ می باشد . معماری و طراحی کلیسا ( بعلت استفاده از آجرهای سرخ رنگ ) در آن زمان بسیار خاص وغیرمعمول در بین معماری سایر کلیساها محسوب می شده است . در زمان اتحاد جماهیر شوروی از این کلیسا بعنوان انبار استفاده می شده است و امروزه یکی از مکانهای جالب و دیدنی شهر است.

 

کلیسای یوحنا

کلیسای یوحنا ، قدیمی ترین مکان در منطقه ی موردوویا است که در سال ۱۶۹۳ – قبل از کلیسای سنت فئودور اوشاکوف – ساخته شد . این کلیسا علاوه بر مکانی مقدس ، یک مکان یادبود فدرال نیز می باشد .

کلیسای Monastery

این کلیسای سه طبقه مربوط به سال ۱۶۵۹ میلادی است . شهرت این بنا به دلیل معماری و طراحی خاص و بی نظیرش می باشد . این بنا شبیه هرم است و پنج گنبد در در بالای آن قرار دارد.

نیایشگاه الکساندر نوسکی

این مکان در سال ۲۰۰۰ برای گرامیداشت ساکنین موردویا که در جنگ و بلاهای طبیعی از بین رفتند ؛ ساخته شد . الکساندر نوسکی جنگجویی شجاع در قرن ۱۳ بود  که در مقابل آلمانی ها از روسیه محافظت کرد . این نیایشگاه نمایی از آجرهای سرخ رنگ و گنبدی چند ضلعی دارد . از دیگر جاذبه های این مکان مجسمه ی یادبود پاتریارک نیکون – کشیش روسی – و یک بنای گنبدی شکل کوچک دیگر است .

تندیس خانواده

سال ۲۰۰۸ در روسیه سال خانواده نام داشت و مجسمه ها و تندیس های بسیاری در اکثر شهرهای روسیه ساخته شد . نیکولای فیلاتف تندیس یک خانواده پنج نفری – زن و شوهر بهمراه سه فرزند – را ساخت که اکنون در مرکز شهر سارانسک قرار دارد . به عقیده ی ساکنان محلی این تندیس برای استحکام روابط خانوادگی و تربیت فرزندان شانس می آورد . به همین دلیل زوج های جوان بعداز مراسم عروسی به اینجا آمده و در زیر پای این تندیس گل میریزند.

 تندیس قهرمانان استراتوناوتس

این تندیس در سال ۱۹۶۳ میلادی افتتاح شد و در مقابل ایستگاه متروی سارانسک جای گرفت . در سال ۱۹۳۴ سه پسر جوان با بالن تفریحی خود سقوط کردند . این تندیس که مجسمه ی پسری جوان با کلاه و لباس هوانوردی است ، برای گرامی داشت این ۳ جوان ساخته شد.

موزه ی هنرهای تجسمی موردوین ارزیا  

 نام این موزه برگرفته از نام استفان ارزیا – مجسمه ساز معروف روسی که در شهر سارانسک بدنیا آمده است – می باشد . بزرگترین آثار  استفان ارزیا و هنرمندان دیگر موردوویا شامل ۲۰۰ اثر مربوط به قرن ۱۸ و ۱۹ در این موزه نگهداری می شود . موزه ی هنرهای تجسمی از مهمترین مکانهای فرهنگی سارانسک و کلکسیونی از نقاشی ها ، طراحی ها و مجسمه ها می باشد.

موزه ی فرهنگ مردمی موردوویا

این موزه که در مرکز شهر سارانسک قرار دارد ، در سال ۱۹۹۹ افتتاح شد و به دلیل شناساندن فرهنگ به مردم ، اهمیت و جایگاه خاصی پیدا کرد . آثاری که در این موزه نگهداری می شود. در واقع جنبه ها و زوایای مختلف زندگی محلی موردوویا را نمایش می دهد . در این موزه حدود ۴۰۰ اثر شامل ( آثار تاریخی ، تندیس های چوبی ، کتابهای مربوط به قرن ۱۸ ) می باشد .

سالن موسیقی و تئاتر دولتی یاشف

قدیمی ترین سالن تئاتر و موسیقی سارانسک ، سالن یاشف است که در سال ۱۹۳۵ ساخته شد . در سال ۲۰۱۱ این بنا تکمیل تر شد و ساختمانهایی جهت اجرای اپرا و باله به آن اضافه شد . ظرفیت امروزی سالن حدود ۷۰۰ نفر است . کلاسهای باله نیز در این مکان برگزار می شود . ویژگی بارز این مکان ۱۴۰ چراغ کریستالی بسیار بزرگ است .

پارک پوشکین

سارانسک شهری سرسبز و زیبا است . پارک پوشکین که در کنار رودخانه قرار گرفته ، زیباترین طبیعت را در این شهر دارد . این پارک با مساحتی حدود ۴۰ هکتار یک مکان بسیار مناسب برای پیاده روی ، استراحت و اقامتی چند ساعته در دل طبیعت است . ۳ جاذبه ی اصلی پارک ( چرخ و فلک بسیار بزرگ ، قطار تفریحی ، اجرای نوازندگان سازهای بادی در یکشنبه ها ) باعث جذب جمعیت عظیمی به سمت این پارک زیبا شده است.

.

Summary
Review Date
Reviewed Item
با شهر شهر سارانسک آشنا شوید
Author Rating
5