برج گالاتای استانبول

شهر استانبول برای بسیاری از آدمها پر از خاطره است و با لبخند و برقی در نگاهشان از آن یاد می کنند. در کوچه پس کوچه های این شهر می توانید به مکان های فوق العاده ای برسید، مکان ها و بناهایی که از دوران بسیار قدیم به جا مانده و محبوب بسیاری از گردشگران هستند. یکی از این بناهای قدیمی برج گالاتا است که با نام گالاتا کوله سی نیز معروف است، رستورانی در بالای برج گالاتا در استانبول وجود دارد که می توانید بر فراز برج غذایی بخورد و مناظر اطراف را هم بنگرید. با گردش با ما همراه باشید تا به معرفی برج گالاتا در استانبول از معروف ترین جاذبه های ترکیه بپردازیم

برج گالاتای به عنوان نمادی برای استانبول به حساب می آید، بنایی که با بالا رفتن از آن می توانید به تماشای شهر استانبول و جزیره زیبای پاریم آدا بنشینید. پیشنهاد می کنیم حوالی غروب رفتن به این برج را انتخاب کنید، چشم انداز غروب خورشید و تنگه زیبای بسفر حس و حال بسیار لذت بخشی است. اگر به بالای آن رفتید دورتادور آن را بچرخید و با گرفتن عکس های یادگاری از آن بالا خاطره تان را برای همیشه زنده نگه دارید. در برج گالاتای رستورانی وجود دارد و اگر به آنجا رفتید و گرسنه شدید و همچنین می توانید  در بالای برج گالاتای ، خوشمزه ترین غذاهای ترکی را میل نمائید. نکته جالب دیگر این برج نام آن است که تداعی کننده نام تیم فوتبال معروف ترکیه، گالاتاسرای است.جالب است  بدانید که برج گالاتا در استانبول تا سال ۱۷۴۹ به عنوان بلندترین ساختمان استانبول مشهور بوده است.

فضای داخلی برج گالاتا

اغلب کسانی که می خواهند از برج گالاتا در استانبول دیدن کنند باید کوچه پس کوچه های خیابان استقلال را طی کنند . بر فراز این برج شما می توانید در رستورانی که در این برج قرار دارد غذایتان را میل کنید. در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر درباره بنای برج گالاتا در استانبول و کارهایی که می توانید هنگام بازدید از آن انجام دهید آشنا شوید.

ورودی برج گالاتا

به منظور ورود به برج گالاتا در استانبول باید از چند پله ی سنگی بالا بروید و پس از عبور از در چوبی برج وارد لابی یا همکف آن بشوید. به منظور بالا رفتن از این برج هم پله های مارپیچ هیجان انگیز وجود دارد و هم این که برای کسانی که توانایی بالا رفتن از پله ها را ندارند آسانسورهایی قرار داده شده است که می توانید با استفاده از این دو آسانسور خودتان را به بالای برج گالاتا در استانبول برسانید. البته باید بدانید که آسانسور برج تا طبقه هفتم بالا می رود و دو طبقه انتهایی را باید با پله بالا بروید که چندان دشوار نیست.از همه بهتر اینکه مسوولان برج رفتار بسیار خوب و گرمی با گردشگران دارند و شما را راهنمایی خواهند کرد و اگر سوالی داشته باشید پاسخگو هستند، این افراد در قسمت لابی برج ایستاده اند.

مهم ترین  هدفی که گردشگران از رفتن به برج گالاتا در استانبول دارند این است که بر فراز آن بایستند و بر دریای مرمره، فضای سبز و خانه های قدیمی محله، ایاصوفیه، مسجد آبی، تنگه بسفر، مرمره، گنبد و گلدسته های مساجد را تماشا کنند. اگر به دیدن برج گالاتا رفتید حتما دوربین عکاسی همراه داشته باشید زیرا اینجا از بهترین مکان ها برای عکاسی در ترکیه است، پس حتما دوربین عکاسی خوب با خودتان همراه داشته باشید. این طبقه بر روی رستوران برج قرار دارد و شما با تهیه بلیت می توانید از آن بازدید کنید. در این قسمت می توانید با آرامش خیال به صدای مرغان دریایی گوش فرا دهید و حتی در ساعت های خلوت به آن ها غذا تعارف کنید.

بهترین زمان برای بازدید از این برج ساعات انتهایی روز است که خورشید در حال غروب می باشد، اما ممکن بسیار هم شلوغ باشد .

دسترسی به برج گالاتا در استانبول

برج دیدنی گالاتا در محله بی اوغلو استانبول قرار گرفته است، محله ای که خود با مغازه ها و کافه های خیابانی به یکی از مناطق جذاب توریستی در استانبول مبدل شده است. برج گالاتا، میدان تکسیم (تقسیم) و خیابان استقلال همگی در این منطقه قرار گرفته اند و شما می توانید بعد از پیاده روی در خیابان استقلال و تماشای مغازه های جذاب آن به این برج برسید و از راه آسانسور و یا پله ها به بالای آن بروید.

برای دسترسی به این برج که در انتهای خیابان استقلال قرار دارد می توانید هم از مترو و هم با تراموا خودتان را برسانید.

 

Summary
Review Date