باغ پرندگان کیش

باغ پرندگان کیش

باغ پرندگان کیش از زیباترین و پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری کیش است که در سفر به کیش و یا تور کیش از پیشنهادات قطعی ما بازدید از باغ پرندگان کیش است. ساخت باغ پرندگان کیش از سال ۱۳۸۰ شروع شد و با مساحت ۳ هکتار به بهره برداری رسید.

به طور متوسط روزانه بیش از ۵۰۰ گردشگر برای بازدید از زیبایی های این باغ و پرندگان و حیوانات کمیابش به باغ پرندگان میروند.

باغ پرندگان کیش دارای دو بخش از هم جدا است که هر کدام با فضایی زیبا و مناسب برای پرندگان فراهم شده است. پس از ورود به باغ پرندگان کیش بازدیدکنندگان ابتدا وارد مسیر های سرسبز و بسیار زیبایی در کنار قفس پرندگان میشوند که میتوانند با مطالعه اطلاعات مفید و کاملا جامعی که روی قفس هر پرنده برچسب شده درباره زیستگاه هر پرنده، نوع غذایش و ویژگی های خاصش آگاهی به دست آورند


بخش دوم از باغ پرندگان شیراز شامل محوطه ای بسیار زیبا با مساحت حدود ۲ هکتار میباشد که فضای مناسبی است که در آن بازدیدکنندگان شاهد پرواز آزادانه پرندگان در محوطه میباشند.

به طور کلی در باغ پرندگان شیراز بیش از ۵۵ گونه از پرندگان مختلف وجود دارد که از قاره های آسیا-آفریقا – استرالیا و آمریکا گرد آوری شده و از آنها به خوبی نگهداری میشود.در وسط باغ یک برکه موجود است که پرندگانی از قبیل فلامینگوها – پلیکان های پا خاکستری و سفید – درنای تاج دار – ایبیس – قوها و انواع لک لک های مارابو و سدلبیلد در یک محیط با منظره کاملا طبیعی و زیبا و بسیار نزدیک به محیط واقعی زندگیشان در آنجا جمع آوری شده و پرورش داده میشوند که برای بازدیدکنندگان و گردشگرانی که به کیش و باغ پرندگان میروند جذابیت خاصی دارد.

از دیگر انواع گونه هایی که در باغ پرندگان کیش نگهداری و محافظت میشوند میتوانیم طاووس ها – انواع طوطی های سبز – کاسکو – کاکاتو آلبا – ماکائو – طاووسک ها – قرقاوول چینی – شترمرغ – پنگوئن های پا سیاه و پنگوئن آفریقایی بسیار کمیاب – توکان و مرغ شاخ دار را نام ببریم.

از دیگر جذابیت های باغ پرندگان کیش نگهداری دیگر گونه های جانوری کمیاب و زیبا در این باغ میباشد.به طور مثال تمساح گاندو یا همان تمساح پوزه کوتاه ایرانی که از گونه های نادر و رو به انقراض در ایران میباشد همچنین آهو و میمون نیز در باغ پرندگان کیش نگهداری میشوند.

نکته قابل توجه در رابطه با باغ پرندگان کیش این میباشد که باغ پرندگان کیش در مجموعه تفریحی پارک دلفین کیش قرار دارد و بازدیدکنندگان میتوانند با یک تیر دو نشان زده و هم باغ پرندگان را مشاهده کرده و هم از پارک دلفین دیدن کنند.

ما به همه کسانی که تمایل به بازدید از باغ پرندگان کیش را دارند و یا به پرندگان علاقه مند میباشند تور کیش از شیراز را پیشنهاد میکنیم تا از زیبایی های بی نظیر وغیر قابل وصف باغ پرندگان کیش دیدن کنند.

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
باغ پرندگان کیش
Author Rating
5