باغ وحش و پارک سافاری ورلد بانکوک

 پارک و باغ وحش سافاری ورلد در کشور تایلند، شهر بانکوک، منطقه ی Klongsamwa قرار دارد. مساحت پارک تقریبا ۲۶۴هکتار است. حیوانات در این پارک و باغ وحش روباز، در حال زندگی عادی خود خارج از قفس هستند. بیابان های این پارک، مناسبترین مکان برای زندگی حیوانات است. اگر به تماشای بزرگترین گله ی آهوها در جهان، بازی شیرها و ببرها در بیشه زارها، نمایش حیوانات و عکس گرفتن با آنها، دیدن حیوانات در حال انقراض و … علاقه مندید، حتما در سفر به بانکوک از سافاری ورلد نیز دیدن کنید.

هنگام بازدید از این پارک، تجربه ی قدم گذاشتن در طبیعت وحشی آفریقا را بدست می آورید.

در سرتاسر این پارک امکانات و خدمات متنوع و مناسبی نظیر ( غذاخوری ها، اجاره کالسکه، سرویس قطار رایگان، اتاق امانات، ۴۰ اتوبوس و مینی بوس لوکس، بخش کمکهای اولیه، مرکز اطلاع رسانی به گردشگران ) به بازدیدکنندگان ارائه می شود.

Safari World از سال ۱۹۸۸ به دو بخش پارک و باغ وحش تقسیم شد.

باغ وحش Zoo

در قسمتی از باغ وحش، حیوانات بصورت آزاد زندگی می کنند و برای تماشای آنها باید سوار ماشین یا اتوبوس شوید تا بتوانید وارد محیط  زندگی آنها شوید. طول این باغ وحش ۸ کیلومتر است و حدود ۴۵ تا یک ساعت بازدید از آن طول می کشد. در قسمت هایی از باغ وحش، قفس های بسیار بزرگ پرندگان کمیاب و حیرت آوری را خواهید دید. پرندگان دریایی نظیر فلامینگو، لک لک ها، درناها، قوها و… در دسته های کوچک و بزرگ در محوطه های مخصوص به خود بطور آزادانه زندگی می کنند. این باغ وحش با مساحت ۴۸۰۰۰۰ متر مربع، شامل چندین بخش با نمایش های گوناگون می باشد .

زمان بازدید از باغ وحش ازساعت ۹ صبح تا ۵ بعدازظهر می باشد .

 Jungle Cruise

در این بخش در حالیکه سوار بر قایق هستید، یک سفر کوتاه هیجان انگیزدر دل جنگل را تجربه می کنید. در طول قایق سواری با کروکودیل ها، گوریل ها، مارهای عظیم الجثه که از شاخه های درختان آویزانند، آدمخواران که در لا به لای بوته ها شما را نگاه می کنند و … مواجه خواهید شد.

 نمایش دلفین ها

این نمایش در طول روز فقط یک باراجرا می شود، پس حواستان باشد که برنامه خود را از قبل هماهنگ کنید تا لذت تماشای هنرنمایی دلفین ها را از دست ندهید. در این بخش، شاهد توپ بازی دلفین ها، اجرای سرود گروهی دلفین ها، شنای ریتمیک و حرکات نمایش آنها خواهید بود. حتما پس از اجرای نمایش به کنار دلفین ها بروید و با آنها دست بدهید تا شما را ببوسند.

زمان اجرای این نمایش ساعت ۱۳:۴۵ ظهر می باشد.

  بوکس اورانگوتان ها

این بخش یکی از جذابتزین نمایش های پارک را اجرا می کند. در این مبارزه اورانگوتان ها دستکش های قرمز و آبی بوکس در دست کرده و وارد رینگ می شوند. سپس داور با زدن سوت بازی را شروع می کند و اورانگوتان ها مبارزه را شروع می کنند. در طول مسابقه آسیب جدی به هیچ کدام وارد نخواهد شد.

زمان اجرای این نمایش ساعت ۱۰:۲۰ صبح می باشد.

  نمایش شیرهای دریایی

شیرهای دریایی نمادی از شیطنت هستند. دراین نمایش شاهد توپ بازی و نمایش با حلقه توسط شیرهای دریایی خواهید بود.

زمان اجرای این نمایش ساعت ۱۱ قبل ازظهر می باشد.

 نمایش فیل ها

در این نمایش فیل ها در صف های منظمی روی پاهای عقب خود ایستاده اند و در واقع با این حرکت به شما خوش آمد می گویند. برنامه ی نمایش فیل ها با بندبازی فیل ها، نقاشی کشیدن فیل ها، فیل سواری و شیرین کاری آنها اجرا می شود.

زمان اجرای این نمایش ساعت ۱۱:۴۰ قبل ازظهر می باشد.

نمایش پرندگان

در این بخش طوطی های رنگارنگ برای شما هنرنمایی می کنند. اجرای نمایش طوطی ها تعجب شما را بر می انگیزد. این پرندگان باهوش به شما نشان می دهند که از پس چه کارهایی بر می آیند. در این برنامه شاهد اجرای نمایش پرندگان دیگری نیز خواهید بود.

زمان اجرای این نمایش ساعت ۱۵:۴۰ بعدازظهر می باشد.

 دنیای تخم ها  Eggs World

همه ی ما اکثر حیوانات دنیا را دیده ایم ولی کمتر کسی پیدا می شودکه تخم حیوانات را هم دیده باشد. در این بخش فرصت مناسبی پیدا می کنید تا از نزدیک مجموعه ای از تخم حیوانات مختلف را ببینید. حتی اسکلت تخم کروکودیل ها ، لاک پشت ها ، جغد ها و… نیز در این بخش نگهداری می شود. علاوه بر این عکس ها و ویدیوهایی از زندگی آنها به معرض نمایش گذاشته می شود. حتما از پیشرفته ترین مجموعه های جوجه کشی دنیا و مراحل رشد و پرورش جوجه ی پرندگان مختلف در این بخش دیدن کنید.

زمان بازدید از این مجموعه ساعت ۱۰ صبح تا ۱۶ بعدازظهر می باشد.

آکواریوم و حوض ماهی

آکواریوم بزرگی در قسمت انتهایی مارین پارک قرار دارد. در این آکواریوم انواع ماهی های اقیانوس ها نگهداری می شود. در قسمت دیگری مخزن سفره ماهی ها و حوضچه ی  بزرگ ماهی های کپور قرمز رنگ وجود دارد.

نمایش کابوی Cowboy Stunt

در این بخش به غرب وحشی قدم می گذارید و وارد دنیای واقعی کابوهای آمریکایی می شوید. در حالی که عده ای در حال زندگی عادی و روزمره ی خود در خیابان های محل نمایش هستند، تعدادی کابوی سوار بر اسب و ششلول در دست برای شما هنر نمایی و ماجراجویی می کنند.

زمان اجرای این نمایش ساعت ۱۳:۳۰ بعدازظهر می باشد.

جنگ جاسوس ها SPY WAR

نمایش های این بخش هیچ ربطی به حیوانات ندارد و بدون حضور آنها انجام می شود و جزو سرگرمی های سافاری ورلد می باشد. در این نمایش بدلکاران یک فیلم  سینمایی اکشن را بطور زنده و بسیار حرفه ای بازی می کنند. در واقع شما شاهد یک جنگ و آتش بازی واقعی و بی خطر خواهید بود.

زمان اجرای این نمایش ۱۴:۴۵ بعدازظهر می باشد.

توصیه هایی برای بازدید از سافاری ورلد

۱ – بهترین راه بازدید از این مکان شرکت در تورهای سافاری از طریق هتل است. این تورها با هزینه ی مناسب تری بلیط این پارک را برای شما می خرندو رفت و برگشت شما نیز بر عهده ی آنها می باشد.

۲ – اگر بدون راهنما از این پارک دیدن می کنمید حتما نقشه ی پارک را از قبل تهیه کنید یا از نقشه هایی که در پشت بروشورهای سافاری ورلد هستند، استفاده کنید.

۳ – در بازدید از حیوانات مواظب باشید به آنها غذا ندهید، شیشه ماشین را پایین نکشید، سر و صدا ایجاد نکنید و از ماشین پیاده نشوید.

۴ – بین هر نمایش ۱۵ تا ۲۰ دقیقه فاصله است. حتما از راهنمایان مجموعه برای پیدا کردن مسیرها کمک بگیرید تا سر وقت به نمایش بعدی برسید.

Summary
Review Date
Reviewed Item
باغ وحش و پارک سافاری ورلد بانکوک
Author Rating
5