تور پوکت از شیراز

تایگر کینگدام یا باغ وحش ببرهای پوکت، یکی از جذابترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری تایلند می باشد. در این مجموعه می توانید هر اطلاعاتی درباره ببرها از مسئولین و مربیان بپرسید. ۱۰۰ ببر در این باغ وحش نگهداری می شوند که بازدیدکنندگان می توانند به برخی از ببرها نزدیک شده و آنها  را لمس کنند. برای لمس و نوازش ببرها جای نگرانی و ترس نیست، زیرا اکثر ببرهای تایگر کینگدام از بدو تولد در این باغ وحش و در کنار انسانها زندگی کرده اند. بنابراین نسبت به سایر ببرهای جنگل، آرامتر هستند. البته رژیم غذایی این ببرها، در آرام بودن آنها تاثیر زیادی دارد. در این مجموعه به ببرها، شیر و گوشت مرغ می دهند.

هنگام بازدید از باغ وحش، با هماهنگی مسئولین می توانید وارد قفس ببرها شوید، به آنها غذا بدهید، چند دقیقه ای با آنها بازی کنید و کنارشان بمانید. از لحاظ بهداشتی نیز، این ببرها هر روز معاینه می شوند و سلامت آنها کاملا بررسی می شود و تمام آنها واکسینه شده اند .

در این باغ وحش، تفریحات و سرگرمی هایی برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده است؛ که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم.

محوطه ی بازی با ببرها

در این محوطه هیچ حفاظی وجود ندارد و محوطه مخصوص بازی با ببرها می باشد. البته تنها چند دقیقه وقت دارید که در این محوطه سرگرم باشید. ولی در همین زمان کوتاه با خیال راحت و بدون استرس با ببرها وقت بگذرانید. مربیان با تجربه و ماهر به ببرها آموزش می دهند که به انسانها اعتماد کنند و هنگام روبرویی با آنها آرام باشند. به شما نیز آموزش داده می شود که چگونه ببرها را به آرامی نوازش کنید. بعنوان مثال گردن و جلوی سر ببر را نباید نوازش کرد.

عکس های یادگاری

اگر بعد از ورود به تایگرکینگدام متوجه شدید که دوربین عکاسی خود را فراموش کرده اید؛ ناراحت نشوید. چرا که در این مجموعه عکاس های حرفه ای، عکس های زیبا و با کیفیتی از شما و ببرها میگیرند و تصاویر بهتری را شکار میکنند. ولی اگر دوربین همراهتان است و دوست دارید عکس های بیشتری بگیرید؛ به این نکته دقت داشته باشید که عکاسی با فلش در این باغ وحش ممنوع است.

بازدید از نوزاد ببرها

بخش بازدید از نوزاد ببرها نیز جدا می باشد. در این بخش می توانید ببرهای نوزاد را لمس کرده و با آنها برای چند دقیقه ای بازی کنید. ولی باید قبل از ورود به این مکان دست های خود را تمیز بشویید، تا باعث بیمار شدن ببرهای نوزاد که کمی ضعیف هستند؛ نشوید.

از دیگر امکانات تایگرکینگدام بایستی به مسیر پیاده روی، ارائه کفش های مناسب به بازدیدکنندگان، رستوران های بین المللی، کافه، صندوق امانات، سرویسهای بهداشتی، فروشگاه خرید سوغاتی، کلاس های آموزشی تربیت ببرها و… اشاره کرد.

برای بازدید از تایگرکینگدام بایستی به منطقه ی کاتو، خیابان مو بروید.

مکانهای تفریحی دیگری نظیر زمین بازی Football Crazy Golf ، کارتینگ پوکت و مرکز تفریحی تجربه فرار و شکار The Escape Hunt Experience در اطراف تایگرکینگدام می باشند؛ که بازدید از آنها خالی از لطف و هیجان نیست.

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
باغ وحش تایگر کینگدام پوکت
Author Rating
5