بازارهای شناور بانکوک

در تایلند قایق هایی پر از غذاهای محلی، سبزیجات، میوه های رنگارنگ، سوغاتی و … بر روی رودهایی باریک شناورند. این رودهای باریک در بین غرفه ها و مغازه های سنتی و محلی جریان دارند. در بازدید از این مکانها علاوه بر تماشای منظره ی بسیار جالب قایق های شناور و خرید و فروش محصولات، می توانید با سبک زندگی ساکنین این مناطق نیز آشنا شوید. امروزه بازارهای شناور تایلند بیشتر بعنوان یک جاذبه ی گردشگری محسوب می شوند. بهتر است با توجه به محل اقامتتان نزدیکترین بازار شناور را برای بازدید انتخاب کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با چند بازار شناور مهم بانکوک آشنا کنیم.

بازار شناور دامنوئن سادواک  Damnoen  Saduak

بازار شناور دامنوئن سادواک مشهورترین و شلوغ ترین بازار شناور تایلند است. این بازار در فاصله ی ۱۰۰ کیلومتری مرکز شهر بانکوک قرار گرفته است. از قایق های شناور این بازار می توانید انواع میوه های استوایی، سوغاتی، غذاهای تایلندی، سبزیجات تازه، عروسک های تایلندی، کیف های گلدوزی شده و محصولات متنوع دیگری را خریداری کنید. جالب است بدانید در برخی از این قایق های کوچک غذاهای لذیذ تایلندی با مواد تازه جلوی چشم شما طبخ می شود. برای خرید و آشنایی بهتر با این بازار، بهتر است یک قایق کرایه کنید. قایقران شما را به کنار ده ها قایق مختلف می برد تا براحتی خرید و دیدن کنید.

ساعت فعالیت این بازار از صبح زود تا ظهر می باشد.

 بازارهای شناور تایلند

بازار شناور آمفاوا Amphawa

بازار آمفاوا یکی از قدیمی ترین و اصیل ترین بازارهای شناور تایلند است که در ۵۰ کیلومتری شهر بانکوک قرار گرفته است. اکثر غرفه ها و مغازه ها در حاشیه ی کانال قرار گرفته اند که معمولا غذاهای سنتی تایلندی یا سوغاتی می فروشند. حتی بعضی از قایق ها غذاهای دریایی بسیار لذیذی در حضور خودتان می پزند. در این بازار با تنوع غذایی بسیار زیادی روبه رو خواهید شد.

 بازار شناور بانگ خو ویانگ  Bang Khu Wiang

این بازار یکی از بازارهای شناور خلوت و در عین حال دیدنی بانکوک است. در این بازار فقط میوه و سبزی های تازه بفروش می رسد. چون ساعت فعالیت این بازار از ۴ صبح تا ۷ صبح می باشد. بنابراین این مکان بیشتر جنبه ی خرید و فروش دارد و یک مکان توریستی یا جاذبه گردشگری پر طرفداری نمی باشد. همچنین محصولات متنوع زیادی در این بازار عرضه نمی شود. ولی بخاطره خلوت بودن بازار، براحتی می توانید عکسهای بسیار جالب و زیبایی بگیرید. برای رفتن به این بازار بهتر است از اسکله ی Bang Kruai  یا اسکله ی Chang Pier یک قایق بگیرید و پس از طی مسافتی حدود ۱۰ دقیقه به این بازار می رسید. یا اینکه از تاکسی و توک توک استفاده کنید به این بازار می رسید.

 بازارهای شناور تایلند

بازار شناور تالینگ چان  Thaling Chan

بازار تالینگ چان یکی از جذابترین بازارهای شناور تایلند است که در فاصله ی ۱۲ کیلومتری بانکوک قرار گرفته است. در این بازار علاوه بر خرید و تماشای غرفه ها و قایق ها، می توانید با قایق های تفریحی تجربه ی شیرین قایق سواری را نیز تجربه کنید. غذاها و شیرینی هایی که در این بازار طبخ می شود بسیار لذیذ و خوشمزه است و بایستی حتما آن ها را امتحان کنید. برای رفتن به این بازار کافی است سوار مترو نزدیک محل اقامتتان شوید و در ایستگاه Wongwian Yai پیاده شده و بقیه ی مسیر را سوار تاکسی شوید.

زمان فعالیت این بازار شنبه ها و یکشنبه ها از ساعت ۸ صبح تا ۵ عصر می باشد.

بازار شناور کلانگ لات مایوم  Khlong Lat Mayom

بازارهای شناور کلانگ لات مایوم در فاصله ی ۲۰ کیلومتری شهر بانکوک و فاصله ی ۲ کیلومتری بازار تالینگ چان قرار دارد. کانال آب این بازار باریک است. به همین خاطر قایق های زیادی نمی توانند در آن تردد کنند و بیشتر غرفه ها و مغازه ها در حاشیه کناری کانال قرار دارند. در این بازار می توانید انواع غذاهای تایلندی، انواع میوه های عجیب و غریب استوایی، سبزیجات تازه، گل، سوغاتی، پوشاک و … تهیه کنید. قیمت غذاهایی که در غرفه ها و غذاها بفروش می رسد بسیار مناسب و ارزان است.

زمان فعالیت بازار کلانگ لات مایوم شنبه ها، یکشنبه ها و روزهای تعطیل از ساعت ۹:۳۰ صبح تا ۴:۳۰ بعدازظهر است.

با رزرو تور بانکوک از شیراز از بازارهای شناور تایلند دیدن فرمایید.

Summary
Review Date
Author Rating
5