هتل در دبی

 Rosemonte Hotel and Residence اولین هتل در جهان است که دارای جنگل های مصنوعی، ساحل مصنوعی، استخر بزرگ در آسمان و آکواریوم مجازی می باشد. این هتل در دبی توسط گروه معماری کانادایی ZAS با وسعتی حدود ۱۸۶ هزار متر مربع طراحی شده است. مجموعه ی Rosemonte متشکل از دو برج در کنار هم است که یکی از آنها هتل و دیگری مجتمع مسکونی می باشد. هر کدام از برج ها ۵۳ طبقه دارند. این هتل در خیابان شیخ زائد قرار دارد. طراحی هتل الهام گرفته از مروارید و صدف و حلقه های مدور اطراف اتم ( مدار گردش الکترون ) می باشد.

نمای بیرونی طبقات این برج ها، مناظر بسیار زیبا و شگفت انگیزی از شهر دبی، خلیج فارس و آسمان شهر است. ویژگی منحصربفرد این هتل، طراحی سه بعدی ورودی هتل است که به میهمانان خوش آمد می گوید. میهمانان پس از عبور از بخش خوش آمدگویی، از آکواریوم بزرگ مجازی یا جنگلهای بارانی استوایی گذشته و به سالن اصلی می رسند. سپس رباتی به استقبال آنها آمده و چمدانهایشان را حمل می کند.

شگفت انگیزترین بخش هتل، گلخانه ای بزرگ به وسعت ۷ هزار مترمربع است که همانند جنگل های استوایی ساخته شده است. زمانیکه در حال قدم زدن در این جنگل هستید، بارانی شبیه سازی شده بر روی شما می بارد در حالیکه اصلا شما را خیس نمی کند. هم چنین بخش ما قبل تاریخ این جنگل بارانی با مرداب های ژوراسیکی، کافه ی جنگلی و ساحل مصنوعی بدون شن یکی دیگر از عجایب معماری هتل است. بخش جذاب و هیجان انگیز هتل، تجربه ی شنا در آسمان دبی (طبقه ی بیست و پنجم هتل) در استخری با کف شیشه ای است.

Rosemonte شامل بخشهایی نظیر استخر، رستوران، فروشگاه، باشگاه، سالن کنفرانس، پارک ترامپولین، سالن بولینگ و لیزرتگ می باشد.

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
اولین هتل جهان با جنگلهای بارانی
Author Rating
5